Автокрісло бустер. Що це?

Забезпечення безпеки дитини під час поїздки в машині – одна з важливих завдань батьків, здійснити яку можна за допомогою спеціального аксесуара – автокрісла, представленого на ринку широким модельним різноманіттям. Однією з популярних і затребуваних категорій автокрісел є група 2/3, розроблена для дітей від 3-х до 12 років, розрахована на вагову категорію від 15 до 36 кг, однак фахівці рекомендують купувати вироби цієї групи для юних пасажирів від 5 років і старше. Дитячі конструкції, що входять в категорію 2/3 називаються бустерами, які мають ряд характерних особливостей і відмінностей від звичних автокрісел для дітей. Щоб розібратися і зрозуміти, який саме тип конструкції забезпечить максимальну безпеку під час поїздки в автомобілі вашій дитині, потрібно ознайомитися з видами бустерів і їх технічними параметрами.

Що ж таке автокрісло бустер?

Автомобільний бустер – це спеціальне утримуюче пристосування, призначене для комфортних поїздок в машині дітей, зріст яких сягає 120-130 см, а вага становить 15 кг. Основною відмінною рисою бустера від класичного автокрісла для дитини є його мінімальна оснащеність, яка не передбачає наявності п’ятиточкових ремінців безпеки, підголівники і спинки – тільки сидіння і підлокітники. Встановлюються бустери виключно на задньому сидінні транспортного засобу. На сьогоднішній день, виробники пропонують три варіанти бустерів:

  • З піни. Найдешевший, наділений маленькою вагою, однак, як показує практика, самий недовговічний бустер. Це пов’язано з надмірною крихкістю автокрісла.
  • З пластмаси. Надійна, безпечна конструкція з компактними габаритами і невеликою вагою. Властивості пластику – міцність, надійність, зносостійкість, дозволяють використовувати автокрісло досить довго. Перевагою пластикових моделей є широкий модельний ряд, а також доступний ціновий діапазон.
  • З металевим каркасом. Це ідеальна конструкція, наділена збільшеними габаритами, більш важка, проте дуже зносостійка, надійна. Такі автокрісла складаються з декількох шарів матеріалів, а зверху обтягнуті приємним матеріалом, що забезпечує правильний мікроклімат, що дозволяє використовувати бустер взимку, і влітку.

Серед переваг автокрісел-бустерів можна виділити їх невелику масу, недорогу вартість, легкість установки, зручність експлуатації. Підібрати оптимально комфортний безпечний варіант для юного пасажира допоможуть кілька корисних порад.

Як вибрати бустер правильно

До вибору і придбання виробу потрібно поставитися відповідально, оскільки воно буде відповідати за комфорт і безпеку маленького пасажира під час поїздки. Вибрати найбільш підходящу модель можна швидко, враховуючи ряд нюансів:

  • Якість матеріалу, з якого виконано виріб. Жорсткість сидіння повинна бути середньою, зручною для дитини, а чохол знімним, щоб можна було випрати при необхідності.
  • Габарити. Висота / ширина сидіння – це ключові параметри, що вимагають уваги. Якщо автокрісло буде використовуватися кілька років, то краще брати конструкцію з максимальними розмірами.
  • Тип кріплення / установки. Бустер кріпиться двома способами – за допомогою штатних ременів авто або за допомогою системи Isofix.
  • Розміри підлокітників. Чим вище підлокітники, тим нижче ризики перетягування ременями пасажира в разі різких рухів автомобіля і аварії.

Для дітей 4-5 років фахівці рекомендують купувати бустери з підтримуючою спинкою, яка передбачена в новіших моделях.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *