Всі причини чому дитина гикає

Новоспеченим батькам цікаво дізнатися чому їхня дитина гикає і чи не заважає їй це? Здавалося б, такий природний процес, але якщо він пов’язаний з немовлям або малюком до року – відразу виникає купа питань. І не дарма! Якщо дитина часто гикає, це може свідчити про неправильний догляд або деякі проблеми. Можливо, необхідно звернутися до лікаря для невеликого обстеження.Чому-дитина-гикає-2

Скільки повиннна гикати дитина?

Нехай вас не вводить в оману постановка питання – новонароджена або крихітка постарше не повинна гикати кожен день. Перші рази дитина гикає ще в утробі. Фіксують подібне вже на 6 акушерських тижнях. Цей процес цілком природний і не повинен викликати побоювань. Просто слід знати, що гикавка протягом 10-15 хвилин – цілком нормальна реакція організму. Однак якщо ваш малюк гикає часто і набагато довше, варто потурбуватися, знайти ймовірну причину, допомогти припинити гикавку і, можливо, звернутися до лікаря.

Чому дитина гикає?

Гикавка – це всього лише судорожне скорочення діафрагми. Виникає вона через роздратування або стимуляції. У перші 3 місяці життя подібне відбувається досить часто. Через закриту голосову щілину з’являється характерний звук.

Цікаво: чому дитина часто хворіє

Причин початку гикавки у немовляти або дитини до року досить багато:

 • дитина гикає відразу після годувань через заковтування повітря;
 • та ж сама причина гикавки після пиття з пляшечки – незручна соска або нерозвинений навик сприяють заковтування повітря разом з питвом;
 • Перегодовування. Так-так, перегодувати немовля – реально! Нормою для грудного вигодовування вважається десятихвилинне годування раз в 1,5-2 години. Чим страшні перегодовування? Ожирінням, проблемами з шлунково-кишковим трактом, патологіями інших систем;
 • переляк провокує гикавку не тільки у дорослих, але і у дітей молодшого віку;
 • гіпертонус новонародженого;
 • спрага – ще одна причина початку судомного скорочення діафрагми;
 • переохолодження викликає гикавку не тільки у дорослих, але і у немовлят.

Крім перерахованих вище причин, можна назвати ще незрілість травної та нервової систем, але це скорегувати неможливо. Необхідно чекати.Чому-дитина-гикає-1

Як припинити гикавку?

Найчастіше гикавка немовляти доставляє незручність не йому, а батькам, які про нього турбуються.

Цікаво: як правильно вибрати дитяче взуття

Але так як цей процес є сигналом деяких проблем в догляді, варто проаналізувати ситуацію і вжити відповідних запобіжних заходів:

 • Якщо дитина зазвичай гикає відразу після годування або під час, необхідно припинити прийом їжі до тих пір, поки вона не перестане. Регулярність цього свідчить про необхідність правильного прикладання, зміни положення тіла дитини на більш вертикальне або підбору нової соски на пляшечку (з меншим отвором). Намагайтеся годувати малюка, коли він спокійний, а після – обов’язково носіть дитину “стовпчиком” для відрижки повітря. Не лякайтеся зригування – це цілком природний процес. Деякі педіатри вважають, що відрижки повинні бути кожні 3-5 хвилин під час годування і що добиватися цього необхідно обов’язково!
 • Іноді провокує часту гикавку неправильне харчування матері. Дотримання рекомендацій стосовно дієти під час грудного вигодовування – запорука меншої кількості складнощів з травною системою немовляти.
 • Для того щоб зрозуміти, чи перегодовуєте ви дитину необхібне контрольне зважування та графік набору ваги. Це нічого, якщо дитина через 10-15 хвилин все ще “висить” на грудях – так вона задовольняє смоктальний рефлекс і необхідність тілесного контакту з матір’ю.
 • Переляк немовляти може спровокувати різкий звук, велика кількість людей, яскраве світло і т.д. Не слід вибивати клин клином. Навпаки, необхідно захистити малюка від всіляких подразників.
 • Малюк часто гикає під час переодягання? Це відбувається через гіпертонус немовляти, який спостерігається у всіх дітей до 3 місяців. Допомогти розслабити м’язи можуть спеціальні вправи, масажі і плавання.
 • Якщо дитина вже на змішаному харчуванні або часто гикає в жарку пору року, давайте їй теплу воду без газу.Чому-дитина-гикає

Патологічна гикавка

Часта гикавка у немовляти не тільки після годувань, але і в цілому без видимих причин протягом дня, може свідчити про наявність деяких захворювань або патологій. Це можуть бути:

 • порушення нервової системи;
 • наслідки внутрішньоутробної гіпоксії, родових травм;
 • ознака хвороби або запалення шлунка, кишечника, печінки;
 • свідоцтва пневмонії, запалення легенів;
 • ознаки травми спинного мозку (енцефалопія) або грудної клітки.

Цікаво: як вибрати диван для дитини

У зв’язку з цим лікарі рекомендують при тривалій і частій гикавці немовляти звернутися в поліклініку для обстеження і виявлення причини. Особливо важливо вчасно звернутися до лікаря, якщо гикавка явно турбує немовля або дитину до року.

1 думка щодо “Всі причини чому дитина гикає”

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *