З якого віку можна використовувати стрибуни?

Дитячі стрибуни дарують можливість дитині весело проводити час в кріслі, відштовхуючись ніжками і підстрибуючи. Таке пристосування в ігровій формі розвиває координацію рухів, зміцнює м’язи ніг, плечового пояса, рук, тренує вестибулярний апарат. Дитина, яка в ранньому дитинстві проводила час в стрибунцях, в майбутньому буде більш спритною. Ну, а ще незаперечний «плюс» такого пристосування в тому, що воно дозволяє мамі отримати пару вільних хвилин, які вона може приділити собі.

Стрибуни не вимагають складного монтажу. Їх легко встановити прямо в дверному отворі в будинку або квартирі.

З якого віку можна садити в стрибуни?

Часто в анотації до товару виробники вказують, у скільки місяців можна садити дитину в стрибуни. На їхню думку, це дозволяється робити вже в 3-4 місяці. Але в цей час малюк ще досить погано тримає спину, у нього не зміцнів хребет, тому педіатри не радять це робити в такому ранньому віці. Лікарі рекомендують використовувати стрибуни не раніше, ніж в 6-7 місяців, коли малюк буде самостійно сидіти.

У той час, коли малюк буде активно вчитися ходити, – 9-12 місяців, краще припинити садити його в стрибуни. Чому? У них дитина підстрибує, відштовхуючись ніжками від землі. Те ж саме вона буде намагатися робити і під час перших кроків, тому падіння будуть неминучі.

З якого віку стрибуни краще не використовувати? Знайти відповідь на це питання вам допоможе сама дитина. Коли малюк навчиться пересуватися самостійно, ця іграшка стане не цікавою для нього і він знайде собі багато інших захоплень.

Коли краще відмовитися від використання стрибунців?

Використовувати стрибуни чи ні – вирішувати батькам. Але є ряд випадків, коли застосування такого пристосування категорично заборонено:

 • коли на ніжках є ранки (особливо, в місцях, де лямки контактують зі шкірою малюка);
 • при ортопедичних і неврологічних захворюваннях;
 • коли немовля ще не вміє самостійно тримати голову.

Правила використання

Щоб стрибуни приносили дитині користь і задоволення, використовуйте їх відповідно до інструкції – дотримуйтесь правил монтажу та рекомендованих обмеженнь по вазі.

Важливо, щоб батьки мали можливість легко посадити і дістати дитину з стрибунців.

Ноги малюка повинні упиратися в підлогу повністю всією стопою, а не лише пальчиками.

Дитина може перебувати в стрибунцях не більше півгодини. Перше знайомство крихітки з таким пристосуванням має починатися з 3 хвилин.

Час в стрибунах має бути в радість для крихітки – якщо йому не хочеться стрибати, не змушуйте його.

Щоб відрегулювати потрібну висоту лямок, посадіть немовля в стрибуни, покладіть руки на пахвові валики і застебніть кріплення. У такому положенні дитині повинно бути комфортно і зручно, ніщо не повинно перешкоджати його рухам, зокрема, згинання колін.

Малюка не можна залишати стрибати самостійно без нагляду – кріплення може випадково відстегнутися, що може привести до травми малюка.

Рекомендації по вибору

Вибираючи дитячі стрибуни, важливо звертати увагу на:

 • Надійність і безпеку всіх елементів кріплення.
 • Матеріали, які використовуються для виготовлення пристосування. Так, краще вибрати модель, у якій пахвові валики виготовлені з м’якої тканини.
 • Наявність поперечини над головою. Завдяки їй, малюк не заплутається в ременях.
 • Моделі з зажимами у формі скоби. Їх можна легко перемістити в інше місце.
 • Амортизатор. Якщо він виготовлений у вигляді еластичної пружини, тоді у вас з’явиться можливість міняти амплітуду стрибків.
 • Сидіння. Воно повинно бути глибоким, з жорсткою спинкою в такому випадку для дитячого хребта буде хороша опора.
 • Можливість регулювати спинку і сидіння. Немовля швидко зростає, тому буде набагато краще, якщо розмір сидіння можна буде підкоригувати відповідно до зростання крихти.
 • Максимальна вага, на який розраховано пристосування.
 • Сертифікат якості, який підтверджує надійність товару.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *