Як вибрати дитяче автокрісло для новонароджених?

Як тільки в сім’ї з’являється малюк, батьки починають набувати для нього корисні й необхідні аксесуари, одяг, розвиваючі іграшки, предмети меблів, щоб створити максимально комфортні умови для росту і розвитку. До переліку корисних аксесуарів входить автокрісло, представлене п’ятьма основними категоріями. Для самих маленьких пасажирів розроблено і випускається дві групи автокрісел – 0 і 0+, розраховані на вагові категорії до 10 або до 13 кг.

Щоб впоратися з поставленим завданням і підібрати потрібний варіант для свого малюка, батьки повинні заздалегідь ознайомитися з видами автокрісел, їх головними характеристиками, особливостями.

Різновиди автокрісел для новонароджених

На сьогоднішній день, вітчизняні та європейські виробники пропонують два види автокрісел для новонароджених:

– Автолюльки. Це конструкції, розраховані на малюків від народження до 6-7 місяців, вага яких не перевищує 10 кг. Автолюлька – це утримуючий пристрій, в якому дитина розташовується горизонтально. Встановлюється автолюлька на задньому сидінні перпендикулярно руху машини (ніжки дитини спрямовані до дверей), займаючи таким чином два місця. Фіксується маленький пасажир за допомогою внутрішніх ремінців безпеки. Автолюлька зручна, безпечна для тривалих поїздок дитини в автомобілі, оскільки в ній малюк почуває себе, немов в колясці. Іноді такі автолюльки використовуються для транспортування малюків із захворюваннями хребта.

– Автокрісла-переноски, які називають також «бебі-кокони». Це конструкції, які користуються попитом серед дбайливих батьків, оскільки вони досить універсальні – їх використовують в якості переноски, гойдалки або стільчика. Автокрісла-переноски призначені для дітей вікової групи 0-12 місяців, вага яких не перевищує 13 кг. Встановлюється конструкція на задньому або передньому сидінні проти руху транспортного засобу. Як механізм фіксації можна використовувати штатні ремені машини або надійну систему Isofix. Деякі моделі можуть встановлюватися на шасі коляски. Дана модель оптимально підходить для нетривалих подорожей малюка в автомобілі.

Підібрати комфортний та безпечний утримуючий пристрій для самого маленького пасажира допоможе не тільки ознайомлення з різноманіттям моделей, а й деякі корисні рекомендації.

Як вибрати дитяче автокрісло для новонародженого

Вибирати дитяче автокрісло краще з так званою приміркою, уклавши дитину в автолюльку. Однак якщо покупка здійснюється через інтернет-магазин, де, як правило, більший вибір, а також нижче вартість, то слід звернути увагу на:

  • Матеріали виготовлення, які повинні мати високі показники гіпоалергенності, екологічності. Уподобання потрібно віддавати натуральним тканинам, що забезпечують правильний мікроклімат всередині. Чохол конструкції повинен обов’язково зніматися для чищення або прання.
  • Габарити автолюльки, які повинні відповідати вазі, зросту дитини.
  • Функціональність моделі. Чим новіший виріб, тим він більш вдосконалений і зручний під час експлуатації.
  • Комплектацію автокрісла. Чудово, якщо конструкція укомплектована додатковими аксесуарами – ортопедичним вкладишем, який рекомендують ортопеди і педіатри, утепленим чохлом, актуальним для холодного періоду, сонцезахисними шторками, іншими предметами. Аксесуари забезпечують максимальний комфорт дитині.
  • Наявність ручки для перенесення, яка дозволяє вкласти дитину в крісло і переносити в ньому.
  • Якість сполучних механізмів, що забезпечують цілісність і довговічність виробу.
  • Позиційність  елементів – регульований кут нахилу спинки.
  • Спосіб кріплення дитячого автокрісла в автомобілі – за допомогою штатних ременів або інноваційної системи Isofix.

Крім того, обов’язковим є наявність відповідних сертифікатів, що підтверджують якість, надійність виробу, а також можна поцікавитися проходила дана модель випробування, про що повинне свідчити спеціальне маркування.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *