Як заспокоїти дитину під час істерики

Прояв гніву у дітей часто супроводжується істерикою. У цей період дитина може плакати, тупати ногами, голосно кричати, битися головою. Така поведінка чада здатна вивести з рівноваги навіть самого спокійного батька. Зазвичай істерика триває до 2 хвилин.

Але бувають і тривалі напади, вони носять більш серйозний характер. Дитина починає кусатися, битися, заподіювати собі шкоду. Така поведінка може свідчити про наявність серйозних проблем, тому дуже важливо знати, як заспокоїти дитину під час істерики, як допомогти йому справитися з таким станом. Найчастіше істерики супроводжують дитину у віці від 1 до 4 років. Істерики можуть бути присутніми і в дорослому житті.як заспокоїти плачущу дитину

Істерики у дітей дошкільного віку

При нормальному розвитку дитини і позитивної атмосфери в сім’ї, істерики припиняються до шести років. У цьому віці малюк йде в школу, і примхливість стає не актуальна.

Потрібно розібратися, в чому ж причина істерик до шестирічного віку. Така поведінка не залежить від генетичних особливостей. Більшою мірою на це впливає певна ситуація і наявність «глядача» (зазвичай це близькі родичі). Також сприяє реакція дорослих. Після того, як дитина навчилася ходити, вона стикається з певними заборонами, так як іноді робить те, що не можна або небезпечно. Не має значення який характер заборони, він все одно викличе негативні емоції у малюка.

У молодшому дошкільному віці діти помічають, що близькими можна маніпулювати. Якщо хтось із батьків забороняє, можна звернутися до іншого. В цьому випадку дорослим важливо діяти спільно. Інакше дитина з будь-якого приводу буде влаштовувати істерики.

Перші істерики можуть носити неусвідомлений характер і бути незрозумілими навіть дитині, але потім вони цілком усвідомлюються малюком. Дитина закочує істерики і домагається бажаної мети.

Справитися з неадекватною поведінкою необхідно в дошкільному віці. Інакше шкільна незвідана обстановка може погіршити істеричні припадки.

Причиною істерики у дитини 3 років є криза трирічки. Дитина намагається реалізувати прагнення бути дорослою, демонструє свою самостійність, протиставляє вимогам батьків власні бажання. Дитина в 3 роки влаштовує істерики і капризи з метою отримання поваги до власних переконань.
Істерики у віці 4-5 років можуть виникати через нестачу виховання. У цьому віці малюк цілком усвідомлює свою поведінку і навмисно влаштовує істерики, привертаючи увагу. Якщо дитина не страждає будь-якими неврологічними або психологічними захворюваннями, то є сенс не звертати уваги. Крихітці не буде перед ким розігрувати спектакль, і вона заспокоїться.
Істерики у дитини 6 років мають мимовільний характер. Шестирічка стикається з безліччю вимог, обов’язків. Кроха розуміє, що необхідно вести себе правильно. Такі обмежувальні рамки призводять до нервового напруження. Адже дитина змушена гідно себе вести в дитячому садку. Вдома батьки вимагають того ж. Дитина втомлюється і закочує істерику. Щоб уникнути цього організуйте цікаве дозвілля.
Семирічна дитина відчуває появу нової кризи. Вона характеризується перехідним періодом від дошкільного до шкільного етапу життя. В даному віковому періоді необхідно дотримуватися розпорядку дня, вчитися. Істерики у дитини 7 років мають спонтанний прояв. Дорослим необхідно допомогти чаду подолати їх, співпрацюючи.як заспокоїти плачущу дитину-1

Причини істерик

Істерики у дітей дошкільного віку пояснюються наступними причинами:

  • Недолік уваги з боку дорослих.
  • Втома, перевтома, почуття голоду, біль. У деяких дітей часто виникають істерики пов’язані з ураженням нервової системи ще у внутрішньоутробному розвитку. Тому гіперактивна дитина, яка надмірно збудлива, і у неї знижена адаптація, в стані збудження або втоми через дрібницю здатна «вибухнути».
  • Несприятлива атмосфера в сім’ї: сварки батьків, дратівливість та інше.
  • Безпорадність. Наприклад, у дитини не виходить зашнурувати черевики.
  • Потреба в позбавленні від негативних емоцій, таких як гнів, розчарування, образа.
  • Невміння адаптуватися в новому суспільстві. Наприклад, під час відвідування дитячого садка.

Cтадії істерик

Голосова. На цій стадії дитина, з метою звернути до себе увагу, хникає або плаче.
Моторна. Дана стадія є найнебезпечнішою. У період істерики дитина може тупотіти ногами, битися головою, ламати іграшки. Це може привести до травм.
Залишкова. Характеризується виходом з істеричного припадку. За часом стадія займає близько кількох годин.

Як відрізнити істерику від примх

Батькам важливо навчитися відрізняти істерику від примх, щоб правильно відреагувати.

Примхи – це коли дитина розуміє і контролює свою поведінку, він наполягає на своєму, при цьому хникає, канючить. В даному випадку увагу дитину можна відвернути або домовитися з дитиною.

Істерики – це досить бурхливі емоційні реакції малюка. Дитина ніби нікого не чує і не розуміє, вона голосно кричить, плаче, тупотить ногами, може кидати речі, заподіювати біль собі і оточуючим, її обличчя червоніє. Мова і тіло малюка виходить з-під контролю. Якщо вона щось говорить, то зрозуміти це не можливо. Істерика нагадує стан афекту.

Запобігання істерики у дітей

Як заспокоїти істерику у дитини? Краще за все не дати їй виникнути. Варто відзначити, що зовсім їх прибрати неможливо, так як це невід’ємна частина дорослішання дитини, а змінити щось в повсякденному житті можна, щоб моментів істерики поменшало.

Показуйте дитині, що любите її. Ведіть з малюком діалог, приділяйте увагу фізичному контакту. Носіть на руках, шкодуйте, робіть масаж, насолоджуйтеся часом разом. Такі дії дають малюкові почуття впевненості, спокою, безпеки. Дитина менше нервує.
Солодощі можуть негативно впливати на поведінку дитини. Малюк стає некерованим, збудженим, капризним. Якщо ви помітили такі зміни у своєму малюку, краще замініть звичайні солодощі корисними (курага, фініки, інжир, родзинки).
Дитина має здатність відчувати напругу в сім’ї. Вона відчуває негативну атмосферу між дорослими і теж починає переживати і вихлюпує на сполох в істерику.як заспокоїти плачущу дитину-2

Як заспокоїти істерику у дитини

Розглянемо поради, які допоможуть вивести дитину з істерики.

Ні за яких умов не варто заохочувати істерики. Батьки повинні дотримуватися правильної поведінки під час дитячих істерик. Якщо малюк домагається бажаного за допомогою істерики – не дозволяйте. Він повинен зрозуміти, що крики і ниття нічого не вирішують. Залишати малюка наодинці зі своїми негативними емоціями теж не можна. Необхідно допомогти дитині впоратися з гнівом і сумом.
Обіцяти дитині щось взамін на припинення істерики – не найкращий варіант. Краще обійміть малюка і розкажіть, як сильно ви його любите. Пам’ятайте, що відмова має бути короткою, а голос – спокійним. Варто спробувати відвернути дитину, переключити її увагу. Слід обійтися без нотацій і утіх. Якщо нічого не виходить, то краще залишити малюка одного, щоб він заспокоївся, а вже потім поговорити з ним.
Коли істерика трапляється в громадському місці, по можливості, виведіть дитину на свіже повітря або знайдіть спокійне місце, де ніхто вас не побачить, оскільки оточуючі можуть тільки погіршити ситуацію. Деякі люблять повчати, а хтось почне жаліти.
Навчіться відмовляти дитині. Малюк повинен розуміти, що не все дозволено, інакше малюк стане домагатися істерикою всього.
Щоб уникнути повтору істерики, ніколи не хваліть малюка за те, що він перестав плакати, продовжуйте займатися своїми справами, утримайтеся від коментарів.
Часто батьки шукають спосіб, як вкласти дитину спати без істерик. Варто спробувати спокійні ігри перед сном, читання. Якщо дитина не хоче спати, бо не дограла, дайте їй п’ять хвилин, з умовою, що потім вона піде в ліжечко.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *