Велике прання або як доглядати за дитячим одягом

Ледве в будинку з’явився новрожденний, а найчастіше ще до його народження, мама починає турбуватися про безпеку малюка. Особливо уважне і делікатне ставлення вона проявляє до чистоти і екологічності дитячого гардеробу. Адже від цього багато в чому залежить самопочуття дитини.

Материнський інстинкт стимулює жінку захистити немовляти від будь-якої загрози ззовні. Вона готова витрачати час на приготування пюре для малюка, не лінується прати і акуратно, не поспішаючи, прасувати кожну пелюшку або повзунки. Купуючи в магазині дитячі речі, вона вивчає склад тканин, віддаючи перевагу тільки натуральним матеріалам, які не шкодять здоров’ю немовляти. Природно, краще, щоб одяг був пошитий з бавовни, льону або вовни. Від таких матеріалів, як, наприклад, поліамід, поліестер, мікрофібра і т.д. лікарі радять відмовитися. Втім, досі ще ніхто не довів абсолютну шкоду від синтетичних тканин.як прати одяг новонародженого

Чи не менше запитань у молодої мами виникає і з приводу догляду за дитячим гардеробом. Засіб, що не адаптований для дитячої білизни, може спровокувати розвиток алергічних реакцій, дерматитів, астми та інших захворювань. Тому купуйте тільки тей, на якому написано, що він має гіпоалергенні властивості і підходить для одягу новонароджених.

Зазвичай для прання використовують порошок або рідкі миючі засоби. Однак перші три місяці життя можна обійтися дитячим або господарським милом. Принципова відмінність «дорослих» чистячих засобів від тих, що призначені для дитячих речей, полягає в складі компонентів. Засоби для прання дитячого одягу виготовлені з мила і так званих поверхнево-активних речовин, які, власне, і сприяють виведенню забруднень з білизни.

Ні в якому разі не можна купувати порошок, якщо в його складі містяться такі речовини, як сода, хімічні та оптичні відбілювачі, цеоліти. Вміст фосфатів в упаковці не повиннен перевищувати 15-30%. Хоча краще зупинити вибір на безфосфатному порошку. В ідеалі, засоби для прання дитячих речей не повинні мати запаху. Слідкуйте, щоб в складі були відсутні аромати і ароматизатори.

У порошку на основі мила є один істотний недолік: він гірше виполоскується з одягу. Проблема вирішується ретельним полосканням, як звичайною водою, так і водним розчином з додаванням кондиціонера для дитячої білизни. На відміну від кондиціонера для дорослих речей, до складу дитячого не належать активні хімічні речовини. Завдяки кондиціонеру виполаскати білизну від мила буде легше, а сам одяг стане більш м’яким і ніжним. А це знижує ризик роздратування ніжної шкіри немовляти. Полоскати одяг рекомендується руками. Тільки так мама буде впевнена, що засіб для чищення виведено з тканини повністю.як прати одяг новонародженого-1

Останнім часом мами охоче використовують для прання рідкі засоби. По-перше, на відміну від сипучих порошків, рідкі засоби не провокують появу в квартирі пилу. Рідкі засоби набагато безпечніше використовувати для прання дитячого одягу з першого місяця життя.

Починаючи з 6 місяців життя, дитина розширює своє меню. Тепер, крім маминого молока, вона їсть овочеве пюре, потім пробує фруктове пюре, каші, соки, м’ясні і рибні пюре. Починається ера плям, з якими важко впоратися. Тому рано чи пізно мама починає шукати гарний відбілювач, якому буде під силу це завдання.

Рекомендується використовувати відбілювач на основі перекису водню. Механізм його дії дозволяє мамі, що називається, вбити двох зайців: відбілити одяг і знищити хвороботворні бактерії.

Від відбілювачів на основі хлору слід категорично відмовитися! Від отруйного запаху хлору на одязі не так-то просто позбутися – доведеться полоскати речі дюжину, а то і більше разів. До того ж, ця речовина однаково успішно справляється і з шкідливими бактеріями, і з волокнами тканини. Крім того, речі, які відбілюють засобом на основі хлору, швидше втрачають колір.

Оскільки маму цікавить не тільки зовнішня чистота одягу, а й дезінфекція, дуже важливо дотримуватися температурного режиму при пранні. Раніше вважалося, що поки дитині не виповнилося півроку, його білизну потрібно прати при температурі 90 градусів. Деякі мами, щоб підстрахуватися, навіть вважають за краще кип’ятити одяг, щоб напевно позбавитися від хвороботворних бактерій. Медики кажуть, що 60-градусної температури буде цілком достатньо. Після 6 місяців життя прати дитячий одяг можна при 40 градусах. Якщо, звичайно, ярличок на одязі не дає конкретних настанов з прання.

З огляду на специфіку забруднень і абсолютно різні вимоги до чистоти одягу, дитячий одяг краще прати окремо від гардероба інших членів сім’ї. Хочаб до тих пір, поки дитині не виповниться 3 роки.

Якщо є така можливість, сушити випрану білизну доцільніше на вулиці, в крайньому випадку – на балконі. Сушка в будинку призводить до підвищення вологості в квартирі і, як наслідок, появі цвілі, яка, природно, може зашкодити здоров’ю дитини.як прати одяг новонародженого-2

Суху білизну необхідно пропрасувати, а краще пропарити праскою. Таким чином ми робимо додаткову дезінфекцію одягу. Якщо у новонародженого ще не загоїлася пупкова ранка, білизну слід прасувати з обох сторін. Після загоєння пупка, а це відбувається протягом перших 3-4 тижнів після народження, прасувати одяг з двох сторін не обов’язково.

Звичайно, безпечні засоби для прання дитячих речей досить дорогі. Все-таки, здається, це не дуже велика плата за спокій молодих батьків і їх впевненість в тому, що малюкові нічого не загрожує.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *