Батьківські заборони: як сказати дитині «не можна» правильно

Карати дитину і говорити їй «не можна» – не найприємніша батьківський обов’язок. У цій статті ви дізнаєтеся, як домогтися того, щоб батьківських заборон було якомога менше, а слово «не можна» мало вагу для малюка.батьківські заборони-3
Але без батьківських заборон не обійтися, адже дитина в сім’ї не може мати абсолютну свободу і рости в атмосфері вседозволеності. В іншому випадку вона зіткнеться з серйозними проблемами, коли почне дорослішати.

Батьківські заборони

Психологи відзначають, що заборони позначаються на формуванні характеру дитини благотворно, приносячи в життя малюка безпеку і стабільність. Однак це стосується тільки правильно сформульованих і розумних вимог батьків.

Існують різні види заборон – наприклад, одні з них стосуються безпеки, того, що безпосередньо загрожує життю дитини і однозначно забороняється.

Важливі також заборони, що стосуються здоров’я: чому потрібно їсти суп, а не шоколад; чому в дощ і вітер на вулицю виходити не можна і т.д.

Заборона «не можна» пов’язана з життям в суспільстві: не можна брати чужі речі, не запитавши дозволу, не можна кричати в людних місцях, не можна ображати інших.батьківські заборони-2

Багато дорослих задаються питанням, як заборонити правильно дитині, щоб вона охоче виконувала батьківські вказівки.

Як сказати дитині «не можна» правильно

  • Заборона завжди повинна бути обґрунтованою – дитині важливо знати, чому цього не можна робити. Якому з цих вимог легше підкоритися: «Не чіпай праску!» Або «Не чіпай праску, тому що вона гаряча, ти обпечешся, і тобі буде дуже боляче»? Перш за все ви повинні подумати, як і що забороняти дітям, і уже після цього можете обмежувати свободу свого малюка.
  • Заборона, яка супроводжується погрозами, замість користі приносить тільки шкоду. Категорично забороняється застосовувати фрази подібного типу: «Якщо не залишиш у спокої кішку, я тобі вуха надеру» Такими методами ви навчите дитину боятися батьків, а не поважати їй авторитет. Будьте готові до можливого опору з боку малюка.батьківські заборони
  • Не забувайте про самооцінку дитини, коли щось забороняєте. Грубий тон і образливі слова не дадуть бажаного результату – малюк підкориться з небажанням, причому тільки до наступного разу.
  • Батьківські «не можна» добре сприймається маленькими дітками, якщо присутній наочний приклад. Можна взяти ляльку і показати, що з нею може трапитися, якщо вона не послухається і висунеться з вікна.
  • Забороняючи що-небудь, будьте розсудливі, враховуйте той факт, що діти активно пізнають світ, і перешкоджати їм у цьому не варто. Наприклад, вам навряд чи захочеться, щоб дитина вимірювала глибину калюж. Але згадайте, як багато років тому ви самі із задоволенням робили це. До того ж, задумайтеся, чому б не дозволити дитині побродити по калюжі в гумових чоботях.Багато чого залежить від ситуації – що забороняти дітям. Зрозуміло, що стрибати в калюжу в кросівках не можна, а ось в гумових чоботях – в самий раз. Тобто перш ніж вимовити «ні», проаналізуйте ситуацію з точки зору дитини, якщо серйозної небезпеки немає, заборону можна змінити.

    Звичайно ж, потрібно строго забороняти будь-які ігри з небезпечними предметами, застерігайте малюків, розповівши, що вони можуть загнати скалку або поранитися.

  • Найголовніша умова ефективного батьківського заборони – це особистий приклад. Справи, як вам відомо, вчать набагато краще, ніж слова. Дуже шкода, що батьки, рідні або ж няня вихователь часто забувають про це і вимагають від дітей не розкидати речі, бути чемними, не палити, бути пунктуальними і вдячними, при цьому самі подібним вимогам не дотримуються.батьківські заборони-1

У процесі виховання дітей не обійтися без заборон. Батьки повинні знати, як сказати дитині «не можна» правильно, щоб підготувати його до дорослого життя. Для деяких мам і тат це складне завдання, цьому потрібно вчитися, щоб забезпечити гарне виховання дитини в сім’ї.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *