Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року

При виборі розвиваючих іграшок для дітей до року рекомендується керуватися такими критеріями: іграшка повинна виконувати хоча б дві функції.

Іграшки для дітей досить дорогі, так що нам потрібно максимально виправдати інвестицію, правильно?Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року

Термін експлуатації іграшок повинен бути не менше трьох місяців. Смаки та інтереси дітей швидко змінюються, так що нам потрібна іграшка, яка зможе залишатися актуальною довгий час.

Список іграшок для дітей до року повинен вміщати всі способи розвитку дитини в перший рік її життя. Як бонус в списку також будуть іграшки, які і після першого дня народження залишатимуться актуальними. Непогана економія, правда?

Необхідно відзначити, що часто дітям більше подобається щось знайдене в будинку, а не спеціально створена іграшка з магазину. Пластикова пляшка, наповнена рисом або набір пластмасового посуду, напевно, привернуться дитині більше, ніж брязкальце, тестована експертами на фабриці дитячих іграшок. На жаль, не завжди домашні «іграшки» можуть замінити іграшку з магазину, так що ось, власне, список, який буде придатний аж до першого дня народження дитини (якщо не довше).

Цікаво: найкращий шампунь для дитини

І пам’ятайте, якими б крутими були сучасні іграшки, ви є кращим вчителем для вашої дитини. Ваше спілкування набагато дорожче всіх іграшок у світі. Так що, час, проведений з ідеальною іграшкою, все одно не замінить хвилин, проведених з татом чи мамою. Спілкуйтеся і разом грайте з новими іграшками, посилюючи ваш зв’язок.

1. Дитячий розвиваючий килимок

Які навички розвиває: гра, лежачи на животі, перекочування, витягування рук до центру або лежачи на спині, або сидячи, навик тягнутися і хапати, координування рук і очей, відчуття обсягів.Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року-1

Вік: 0-12 місяців

Килимок для дітей можна використовувати буквального з перших днів. Деякі з них вже дуже дорогі, а вам потрібен самий звичайний, на який можна навішати безліч іграшок і брязкалець.

Немовлята розрізняють тільки дуже контрастні об’єкти (особливо чорні і білі), на відстані приблизно півметра, так що дитячий розвиваючий килимок повинен бути яскравим, барвистим і контрастним.

Обов’язково підвісьте іграшки на пластмасові підвіски, щоб дитина навчилася тягнутися і хапати. Розміщуйте іграшки в різних місцях: ті, які знаходяться посередині по відношенню до тіла дитини, допоможуть навчитися тримати руки по центру (що дуже важливо), якщо іграшка висить збоку – це допоможе навчитися перекочуватися на бік, а після – на животик.

Не забирайте килимок, як тільки дитина навчилася перевертатися, сидіти або повзати. Дитина сама може знайти таке застосування цим підвішених іграшок, про які Ви навіть не здогадувалися.

2. Пластмасові ланцюжки

Які навички розвиває: навик тягнутися і хапати, координування рук і очей, проба «на зуб», тактильне вивчення предмета.Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року-2

Вік: 0-12 місяців і більше

Набір пластикових кілець, які з’єднуються в ланцюжок, є однією з найбільш універсальних іграшок для дітей до року, а коштує копійки.

Можете підвісити їх на перекладину до розвиваючого килимка, або прикріпити до сидіння в машині і колясці, щоб забезпечити постійну розвага, і щоб дитина не розкидала їх, коли підросте.

Хоча ці колечка не такі м’які, як іграшки, які діти гризуть, коли у них ріжуться зубки, діти люблять тягнути їх в рот, досліджуючи нерівну поверхню кілець.

Ці іграшки просто must-have, як для дітей, так і для тих, хто за ними дивиться.

3. Дзеркало

Які навички розвиває: ігри, лежачи на животі, контроль голови, розвиток емоційних і соціальних навичок, самосвідомість.Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року-3

Вік: 0-12 місяців і більше

У деяких комплектах разом з розвиваючим килимком також йдуть дзеркала, які не б’ються. Вам зовсім не обов’язково купувати спеціальне дитяче дзеркало, щоб малюк радів своєму відображенню. Ви можете підвісити на пластмасові ланцюжки маленьке ручне дзеркальце і прикріпити його до розвиваючого килимка. Бачите, як все складається? Ви також можете посадити дитину перед дзеркалом або перед дзеркальною поверхнею на дверцятах шафи, щоб він міг пограти з собою в відображенні. Дзеркала також можуть бути використані в якості мотивуючого, відволікаючого і розважає фактора під час того, як дитина лежить на животі і вчиться сідати. У будь-якому випадку, дзеркало повинно бути безпечним для дитини, і краще, якщо воно не б’ється.

4. Брязкальце

Які навички розвиває: хапання, гра з витягнутими руками, передача з руки в руку, координація руху рук і очей, проба на зуб, визначення присутніх, взаємодія дай-візьми, розвиває увагу, зоровий контакт, повзання.Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року-4

Вік: 0-12 місяців і більше

Їх існує багато-багато різновидів і вони, як не дивно, подобаються дітям будь-якого віку.

Плетений дизайн дозволяє малюкам з легкістю тримати м’яч (завдяки хапальному рефлексу в перші місяці життя), але також ви можете його підвісити до розвиваючого килимка, щоб дитина сама могла його штовхати, змушуючи брязкальце усередині тріщати.

Той факт, що м’яч практично симетричний і в ньому немає іншого, меншого м’яча всередині (як матрьошка) дає можливість катати його вперед-назад, як тільки дитина підросте і навчиться грати сидячи.

До речі, ви знали, що штовхання м’яча вперед-назад від дорослого до дитини дає дітям поняття про двосторонні характері комунікації?

Дуже часто саме слово «м’яч» стає першим словом малюка.

Крім цього, можна заховати м’яч в ковдру і гриміти брязкальцем – так дитина дізнається, що речі існують, навіть якщо вони не видно (це називається «сталість об’єкта»).

М’ячик зроблений з м’якого матеріалу, тому не приносить шкоди при появі зубів або вже існуючим зубах. Цей м’яч можна по-всякому гнути, легко мити і практично неможливо зламати. Але краще його гідність – ціна. Він дуже дешевий і термін його актуальності виходить за рамки одного року.

5. Жираф Софі

Які навички розвиває: хапання, координація рука-рот, проба на зуб, визначення джерела звуку, сталість об’єкта, передача з руки в руку.Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року-5

Вік: 0-12 місяців і більше

Софі зараз на піку популярності. Маленька гумова фігурка жирафа здатна впоратися з прорізуванням зубів.

Її продають як іграшку для розвитку всіх органів почуттів. Дійсно, це гумова іграшка, яку легко тримати, яка пищить, коли її здавлювати, і яку приємно жувати.

Але що відрізняє її від інших іграшок, які використовуються в період прорізування зубів, це її довгі ніжки, якими особливо приємно плямкати, коли ріжуться далекі корінні зуби.

Через те, що іграшка пищить, її також можна ховати під ковдрою і пищати або ж підбадьорювати писком малюка.

6. Набір гумових іграшок для ванни

Які навички розвивають: візуальний контроль предметів, хапання, гра з витягнутими руками, передача з руки в руку, зведення предметів разом, дослідження предмета в роті, посилення рук.Як вибирати розвиваючі іграшки для дітей до року-6

Вік: 0-12 місяців і більше

Безліч сайтів з дитячого розвитку радять придбати або зробити самому іграшки на палець, щоб розважати малюка і допомагати йому розвивати аудіо-візуальний навик.

Набір іграшок для ванної відразу дає вам гору персонажів і голосів. Вони вам стануть в нагоді не тільки для того, щоб дуріти перед малюком, який толком і не бачить цього видатного уявлення, але і щоб зайняти дитину під час ванно-банних процедур, поки вона сидить і намагається схопити іграшки, які то тонуть, то виринають.

Цікаво: вплив батьків на виховання дітей

І ось як тільки дитина впіймає хоч одну, вона відразу затягне її в рот. І вірно! Іграшки відмінно підходять для період прорізування зубів. Ну і, зрозуміло, іграшки для ванної знадобляться ще довгий час після того, як дитині виповниться рік, адже діти так люблять стискати і вичавлювати воду з іграшки, що розвиває дуже важливі м’язи долоньки.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *