Як вибрати зволожувач повітря для дитячої

Зазвичай таким показником, як вологість повітря в приміщенні, багато батьків нехтують. Але дарма. Оптимальний рівень вологості відіграє вагому роль у здоров’ї дитини. Хоча дорослих це стосується не менше.

У літню спеку вологи в повітрі і так не вистачає, але ситуація ускладнюється включеними кондиціонерами і кліматичної технікою.Як вибрати зволожувач повітря для дитячої

У холодну пору року ми стикаємося з пересушеним повітрям через опалювальний сезон. На жаль, провітрювання кімнати свіжим морозним повітрям не ситить приміщення вологою, так як при температурі нижче 0 рівень вологість в вуличному повітрі коливається в діапазоні 15-20%.

Цікаво: чим зайняти дитину 3 років

Як зазвичай реагує дитячий організм на недостатню вологість в кімнаті?

У дітей в ранньому віці організм ще не зміцнів і імунітету ще складно справлятися з агресивним навколишнім середовищем.

Якщо вологи недостатньо, то починає пересихати слизова оболонка, яка виконує захисну функцію в організмі, і ризик захворювань застудою, вірусними захворюваннями або загострення алергії зростає в кілька разів.

Сприятливе зволожене повітря позначається і на зовнішньому вигляді чада – йде лущення шкіри і поліпшується стан волосся.

Звичайно, можна використовувати старі «дідівські» методи – взимку покласти на батарею мокрий рушник, а влітку поставити перед вентилятором тазик з водою. Але чи можна стабілізувати вологість в приміщенні до 50-60% у такий спосіб? Навряд чи.

Традиційний зволожувач з холодною парою

Традиційні зволожувачі повітря працюють за принципом «холодного випаровування». Вода з резервуара потрапляє в спеціальні випарні елементи, і зволожене і очищене повітря поширюється по приміщенню за допомогою вбудованого вентилятора.Як вибрати зволожувач повітря для дитячої-1

Таким чином випаровування і зволоження відбувається максимально природньо, як в природі.

Зволожувачі «холодного» випаровування, завдяки фільтрам, дозволяють використовувати будь-яку, навіть не очищену воду. Фільтри можуть бути як постійними, які потрібно буде досить часто промивати, або змінними, які потребують заміни кожні кілька місяців.

Цікаво: як сказати дитині не можна правильно

Якщо у Вашій моделі використовуються змінні фільтри, переконайтеся, що знайти заміну буде достатньо просто.

Зволожувачам повітря притаманні тиха робота та низьке споживання електроенергії. Також вони є абсолютно безпечними для дітей, адже ніяких рухомих деталей або нагрівальних елементів в собі не містять.

Плюс не варто турбуватися, що традиційний зволожувач «перезволожить» повітря в приміщенні – максимальна вологість, яку він може підтримувати становить 60%, що є нормою для людини.

Для того, щоб посилити зволоження, традиційні моделі зазвичай розміщують біля джерел тепла (батареї або обігрівачів) або в місці інтенсивної циркуляції повітря.

Паровий зволожувач повітря

Парові зволожувачі мають більш високу інтенсивність випаровування і їх нерідко використовують в теплицях або квіткових оранжереях.

На відміну від моделей холодного випаровування, вода в парових увлажнителях доводиться до температури кипіння і зволожене тепле повітря (пар) поширюється по кімнаті за допомогою все того ж вентилятора.Як вибрати зволожувач повітря для дитячої-2

Крім зволоження, «пропарене» повітря також стерилізується від шкідливих бактерій, що особливо цінно в холодну пору року, коли буяють простудні захворювання.

За аналогією з традиційними моделями, в парових також використовуються фільтри, які можуть бути змінними або постійними.

Якщо вода у Вашому будинку досить жорстка, то рекомендується все ж використовувати очищену воду, щоб надовше зберегти працездатність фільтру.

Цікаво: банан дитині

Для парових зволожувачів важлива наявність гігростата (регулюючий пристрій, що спрацьовує при зміні або досягненні заданого значення вологості) або гігрометра (гігрометр – вимірювальний прилад, призначений для визначення вологості повітря). Так як інтенсивність випаровування досить висока, то кімната із зволожувачем без гігрометра через деякий час може перетвориться в «теплицю». З метою безпеки зверніть увагу на функцію автоматичного вимкнення, якщо в резервуарі закінчилася вода.

Не дивлячись на те, що парові моделі виготовляються з високоякісних і теплоізоляційних матеріалів, їх краще розміщувати поза досяжністю від дітей.

Бо пристрій може викликати непідробний інтерес дитини, так що, щоб уникнути опіків і травм, намагайтеся поставити його вище.

Якщо крім зволоження повітря Ви хотіли б використовувати зволожувач як ароматичну лампу, то краще парової моделі Вам не знайти. Більшість парових зволожувачів мають додаткові ємності для ароматичних масел, що дає можливість зміцнити дитячий організм за допомогою м’якої ароматерапії.

Для роботи паровим пристроїв потрібно більше енергії і працюють вони більш шумно, так що для спокійного сну Вашого малюка рекомендується їх на ніч відключати. Хоча багато моделей мають нічний режим, який робить роботу пристрою практично безшумною.

Ультразвуковий зволожувач повітря

Ультразвукові моделі користуються найбільшою популярністю і саме цей тип найбільш широко представлений на ринку зволожувачів повітря.

Принцип роботи ультразвукових зволожувачів влаштований інакше, ніж в традиційних і парових моделях.Як вибрати зволожувач повітря для дитячої-3

Замість випарників в них використовується спеціальна мембрана, яка використовує високочастотну вібрацію для розпаду води на більш дрібні частинки. Після цього отриманий «туман» розпорошується в повітря за допомогою, як Ви вже здогадалися, вбудованого вентилятора.

На відміну від вищеописаних типів зволожувачів, які використовують у своїй роботі водні фільтри, вимоги до якості води для ультразвукових моделей більш високі.

Найчастіше такі зволожувачі не оснащуються фільтрами, тому використання не очищеної води з часом може призвести до білого вапняного «осадку» на меблях і предметах інтер’єру. Але навіть якщо Ви використовуєте очищену воду, для збільшення терміну служби пристрою не варто забувати періодично очищати його всередині.

Ультразвукові зволожувачі відносяться до більш просунутих моделей, тому практично всі оснащені вбудованим гігрометром, таймером, часто – дисплеєм і дистанційним керуванням.

Завдяки своєму принципу роботи, такі моделі споживають небагато енергії і працюють практично безшумно, що робить їх дуже комфортними для дитячих спалень навіть в нічний час.

Зволожувач повітря з іонізатором

Що дає наявність іонізації в зволожувачі повітря?Як вибрати зволожувач повітря для дитячої-5

Іонізатор працює як «очищувач» повітря, насичуючи його негативно зарядженими іонами і позбавляючи його від різних мікрочастинок, пилу, що містяться в повітрі, бактерій і неприємного запаху.

Очищене і зволожене повітря плідно позначається на здоров’ї не тільки дітей, а й людей, схильним до алергічних реакцій.

Добру службу послужить іонізатор в період весна-осінь, під час почастішання простудних захворювань, «ходіння» грипу і ГРВІ. Профілактичні заходи часто можуть допомогти уникнути захворювання навіть під час епідемій, що для ще незміцнілого дитячого імунітету просто необхідно.

“Мийка повітря”

Виходячи з назви, це повинні бути такі пристрої, які буквально «промивають» повітря в приміщенні. Так воно і є.

Працюють «мийки» наступним чином. Вбудований вентилятор втягує повітря всередину пристрою, де розташовуються обертові диски, нижня частина яких опущена в воду. Забруднення і пил, що знаходяться в повітрі, насичуються вологою і «важчають», осідаючи на лопатях дисків.Як вибрати зволожувач повітря для дитячої-6

Під час обертання «бруд» з них змивається і в кімнату вже надходить очищене та зволожене повітря. За таким же принципом очищається повітря під час дощу. До речі, такі пристрої працюють практично безшумно і не споживають багато енергії.

«Миття» ефективні для боротьби не тільки з крупними забрудненнями (пилом, квітковим пилком, сажею і шерстю тварин), але і з мікрочастинками розміром до 10 мікрон. Принцип роботи нагадує зволожувачі «холодного» типу, але ефективність в рази вище – за годину роботи пристрій повністю проганяє повітря в приміщенні 1-3 рази.

«Миття» для повітря не потребує гідростату, так як зволоження відбувається природним шляхом і перенаситити повітря вологою просто не вийде. Максимальний рівень вологості, який підтримує «мийка» – 60%.

Що примітно, такі пристрої працюють навіть на самій звічайній воді і не містять фільтрів, які потрібно періодично міняти. Догляд за ними досить простий – раз на місяць робити «генеральну промивку» всіх внутрішніх деталей, раз на тиждень промивати диски та як можна частіше міняти воду (краще раз в день).

Нерідко такі пристрої оснащуються додатковими функціями: іонізацією, ароматизацією або срібними стрижнями, які ефективно борються з хвороботворними бактеріями.

Незамінні «мийки» також для тих, хто має чутливість до пилу або алергічні реакції.

«Миття» повітря особливо актуальні, якщо Ви живете в промисловому місті, Ваші вікна виходять на жваву машинами вулицю, Ваш будинок опалюється дровами або вугіллям. Це пристрій дозволить не тільки рідше прибирати, а й буквально «дихати на повні груди».

Підсумки

Отже, якщо Ви вирішили боротися з сухим повітрям в дитячій, то важливо в першу чергу визначитися з типом зволожувача.Як вибрати зволожувач повітря для дитячої-7

Найбільш ефективним пристроєм є «мийки повітря», які не тільки зволожують, а й ефективно очищають повітря в приміщенні, борючись з пилом і різними повітряними забрудненнями. За ними по ефективності слідують ультразвукові моделі, які примітні економічністю і тихою роботою.

Якщо Ви зупинилися на паровому зволожувачі, то переконаєтеся, що в кімнаті є недоступне для дітей місце.

Не варто нехтувати кількістю витрачається пристроєм води в годину та обсягом бака. Чим резервуар для води більше, тим рідше доведеться доливати воду.

У всьому іншому можна спиратися на особисті переваги і бажаний бюджет.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *