Роль тата у вихованні доньки

Серед багатьох існує думка, що виховання дитини – це виключно жіноча обов’язок. Але в народженні нового життя беруть участь чоловічий та жіночий початок. І обидва батьки зобов’язані допомогти дітям вийти в світ, навчивши їх жити і взаємодіяти з іншими людьми.Роль батька в житті доньки З самого народження дитині властива ідентифікація по статі, тому батькам вносити свій вклад у виховання дівчаток ще з раннього їх розвитку необхідно не менше за мам.

Завдання батьків у вихованні доньки

Формування життєвих установок починається з народження, завдяки спілкуванню з батьками. Зазвичай виховання дочки батьком відрізняється від материнського стилем та метою. І як складеться життя дівчинки в майбутньому, найчастіше залежить від її відносин з татом. У вихованні доньки роль батька є досить важливою і до неї потрібно підходити з великою відповідальністю. Мами, піклуючись про доньок, вчать їх жити в родині, бути господарськими і жіночними, роблячи акцент на те, що в майбутньому вони стануть також дружинами і мамами.

Завдання батьків полягає в формуванні емоційної незалежності дівчат, самодисципліни і правильних уявлень про ролі в родині. Це не означає, що татам потрібно щодня розповідати дівчаткам про соціальні правила, про статеві відмінності та інші мудрості. Батьки повинні вибудовувати позитивні відносини з дочками і мати загальні розваги.

Як впливає батьківське виховання на дівчаток?

Головні моменти, які безпосередньо залежать від батьківського виховання:

 • підлітковий період;
 • особисте життя;
 • тип взаємин із протилежною статтю;
 • вибір супутника життя;
 • самооцінка;
 • розвиток жіночності.Роль батька в житті доньки-1

Чому важлива особистість батька в житті дівчинки?

 • Міцна емоційна близькість дочок і батьків, сформована в ранньому дитинстві, забезпечує сприятливе проходження підліткового періоду.
 • Дівчата, з якими батьки пройшли шлях від самого дитинства, легше знайомляться з законами непростого життя та швидко знаходять спільну мову з іншими чоловіками.
 • Діти багато чому вчаться в процесі спостереження і наслідують батьків. Стежачи за відносинами мами і тата та спілкуючись з батьком, дівчатка набувають перший досвід спілкування з чоловіком.
 • Татам слід поводитися гідно як з дочками, так і з дружинами, щоб дівчатка бачили в них покровителя і опору. Так як супутниками життя дівчат стають частіше чоловіки, що мають риси їхнього батька.

Крім цього, формування жіночої самооцінки базується більше на думці батька. Сліпа материнська любов підносить дочку на п’єдестал. Жінки можуть захвалювати своїх принцес цілодобово, а оцінка чоловіків є більш тверезою.
Рідкісні батьківські похвали сприймаються дітьми адекватніше, тому виходять на передній план і зберігаються довго в пам’яті. Батькам слід відзначати успіхи дочок, пишатися ними, радіти їх перемогами, не забуваючи про конструктивну критику.

Чоловіки, які звикли тільки хвалити і не робити будь-яких зауважень своїм дочкам, вирощують самовпевнених із завищеною самооцінкою жінок. А дівчата, які зовсім не чули в дитинстві похвал від своїх батьків, зазвичай мають низьку самооцінку, їм складно реалізуватися в житті і добитися поставлених цілей.

Татам важливо відчувати і не порушувати незриму межу дозволеного. Тому потрібно не перехвалити доньку і не віддалити своїми критичними судженнями її від себе.
Папи, що заохочують дочок в спробах допомогти мамам на кухні або в прибиранні будинку, благотворно впливають на формування жіночності дівчат.

Чоловіки також повинні хвалити і цінувати свою дружину, щоб дитина помічала це. Так малятко з дитинства буде відчувати значимість жінки в родині, і наслідуючи мати, вчитися бути жінкою. Батьківська ворожість, холодність або повна байдужість гарантує наявність проблем в майбутньому у стосунках з протилежною статтю їх дочок.Роль батька в житті доньки-2 А дівчатка, відчувають чуйну турботу, любов і теплоту від батька з дитинства, ростуть ніжними і відчувають себе привабливими жінками.

Етапи виховання доньки батьками

Виділяють кілька етапів продуктивного виховання дівчаток батьками:

Догляд за дочками з дитинства

З раннього дитинства дочок батьки повинні проявляти до них особливу турботу і уважність. Стаючи старшими, дівчатка помічають свою велику схожість з мамами, а не папами. Близько трьох років у них зароджується інтерес до відмінностей між статями. Чоловікам потрібно бути більш люб’язними в цей період до своїх крихтів, дарувати подарунки, хвалити, обіймати. Дівчата повинні розуміти, що вони представниці прекрасної статі.

Папа – захисник і еталон чоловіків

Важливо, щоб в цьому періоді розвитку дівчаток, у відносинах батьків панувала теплота і гармонія. Батьки для підростаючих дівчаток, повинні грати роль захисника.
Так як вони є прототипом майбутнього обранця своїх дочок. Тому що у дівчаток вже з раннього віку формується модель чоловіка, заснована на манерах поведінки їх батька та обрисів його вигляду. Якщо дівчинка оточена суцільними скандалами, нерозумінням між батьками, то в майбутньому у неї може не виникнути бажання виходити заміж. Папи повинні показати позитивний приклад стосунків у сім’ї, виявляючи повагу і любов до мами.

Папа – товариш

Необхідно, щоб тата знайшли спільні інтереси зі своїми малятами. Татки повинні брати активну участь в навчанні дівчаток, ставши їхніми товаришами дитячих ігор. На цьому етапі у доньок зароджується довіра і прихильність до батька.

Чоловікам важливо заробити і втримати авторитет в очах дитини. Тим кому подобається виховувати дітей покаранням ніколи не будуть для доньок друзями. Авторитарний режим породжує страх дівчаток перед батьком, що є запорукою їх нерішучості в майбутньому.

Роль мами в цьому періоді полягає в тому, щоб не змусити доньку боятися тата, погрожуючи їй за непослух батьківським покаранням. Це складний час, де у вихованні не можна робити помилок, тому що воно проходить по лезу ножа. Батькам потрібно знайти золоту середину, щоб виховати правильно дівчаток і не виростити з них боягузок або бунтівниць, що стабільно порушують заборони.

Папа-друг

На етапі дорослішання, коли ігри у дівчаток йдуть на другий план, і вони починають цікавитися хлопчиками, татки повинні постаратися стати для доньок справжнім другом. Чоловікам потрібно більше спілкуватися з доньками, прогулюючись в парку, відвідуючи з ними кіно або вибираючись на природу. Батька, який став другом, дівчатка поважають і відкривають йому свої секрети.Роль батька в житті доньки-3
Чоловіки, що стали друзями для своїх дочок і мають повноцінне спілкування з ними з їх народження, самі молодіють в душі. А дівчатка, які отримали правильне і щире виховання чоловіків, у дорослому житті вибирають достойних мужів і створюють щасливу сім’ю.

Як впливає на дівчинку відсутність батька в сім’ї

Таткова любов робить прямий вплив на формування взаємовідносин з протилежною статтю їх доньок, які стали дорослими жінками. Внутрішня гармонія дівчаток, спину яких не захищав тато, не збалансована. У дитинстві вони відчуваю себе не захищеними, і дорослішаючи намагатимуться обороняти себе самостійно.

Жінки, що росли без батька, часто сильні і повністю не відкриваються чоловікам. У них немає правильно вибудуваної моделі сім’ї, і існує слабке місце через брак батьківської турботи. Душевну порожнечу, яка не заповнена батьківською любов’ю, дорослі дівчата заповнюють спілкуванням зі старшими чоловіками.

Зниження ролі батька у вихованні доньок

Дівчатка, навчанням яких займаються тата з мамами, вчаться краще в школі, вони активні, дружні і чуйні. Роль батька в житті дочки може бути знижена з кількох причин:

 • Відсутність батька.
 • Домінування мами в сім’ї, не підпускає чоловіка до виховання дитини.
 • Небажання тата займатися вихованням дітей.

У багатьох дівчаток, в житті яких не брали участь батьки, відзначаються серйозні збої психічного розвитку.

Наслідки зниженою батьківської ролі у вихованні дочок:

 • низький рівень інтелектуального розвитку;
 • слабка соціальна активність;
 • деформація особистості дитини;
 • збій процесу статеворольової ідентифікації.

Як себе вести татам, коли в родині народилася дочка?

Піклуватися і спілкуватися з крихтою з пелюшок, не відстаючи від мами.
Потрібно вихваляти, а не тільки критикувати. Роблячи зауваження, важливо акцентувати увагу на помилках в поведінці, а не ображати дитину, як особистість, використовуючи лайливі вирази.
Чоловікам не варто сперечатися з дружинами на рахунок виховних позицій в присутності дочки.
Потрібно ставитися до всіх жінок шанобливо, показуючи дочки приклад чоловічих вчинків.Роль батька в житті доньки-4

Від чоловічого вкладу в розвиток дівчинки залежить її успішність в кар’єрі і щастя в сімейному житті. Чоловіки повинні доглядати, грати, любити і захоплюватися своїми принцесами, а не тільки приносити гроші в сім’ю. Тому що материнська і батьківська роль у вихованні дочок підносяться на одному рівні. Добре, коли чоловіки розуміють це і не перекладають турботу про дітей виключно на жінок.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *