Чи годувати дитину під час застуди

У годуючих мам часто виникають простудні захворювання, ГРВІ. Це пов’язано з тим, що імунітет у їх організмі ослаблений в результаті родового стресу, гормональних змін, перевтоми і недосипання. Ось тут і виникає маса питань: чи годувати дитину під час хвороби або припинити грудне вигодовування, чим і як лікуватися, як вберегти малюка від хвороби.

Як годувати дитину, якщо мати захворіла

Раніше радили однозначно припинити годування малюка. В даний час така тактика визнана невірною: разом з молоком немовля буде отримувати і готові антитіла до вірусів або бактерій, і тому навіть якщо вберегти дитя від хвороби не вдасться, то недуга буде протікати в більш легкій формі.Чи потрібно готувати дитину під час простуди

Але все ж потрібно постаратися проводити профілактичні заходи, щоб не заразити малюка:

  • використовувати медичну маску (закриває рот і ніс матері), яку міняти через кожні 2 години, а використану прати і прасувати гарячою праскою;
  • часто провітрювати квартиру;
  • не менше 2 разів на день проводити вологе прибирання (цим може зайнятися тато, так як хворій мамі краще полежати);
  • біля ліжечка дитини розвісити кілька марлевих мішечків з подрібненим часником;
  • зволожувати слизову носової порожнини дитини фізіологічним розчином. Можна також проконсультуватися з педіатром з питання профілактики захворювання у дитини.

Правила лікування

Щоб не нашкодити дитині і зберегти грудне вигодовування, необхідно врахувати такі рекомендації:

  • не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря;
  • попередити лікаря про поточний період лактації для правильного вибору медикаментів;
  • уважно ознайомитися з інструкцією лікарського препарату перед початком лікування;
  • не перевищувати і не знижувати призначені лікарем дозування.

Максимальна концентрація ліків в грудному молоці досягається через 2 години після його прийому. Ось тому, щоб мінімізувати надходження препарату з молоком дитині, можна погодувати дитя і зцідити молоко для наступного годування, після чого прийняти лікарський засіб.

Зціджене молоко не потрібно кип’ятити, щоб воно не втратило свої якості. Годувати їм малюка слід з ложечки, а не з пляшечки з соскою, щоб дитина не відмовився від більш трудомісткого смоктання грудей.Чи потрібно готувати дитину під час простуди-1

Якщо при тяжкому перебігу інфекції виникає необхідність застосування препаратів, які можуть мати негативний вплив на дитину, то тимчасово малюка за порадою педіатра годують з ложечки молочною сумішшю. Але мама весь цей час кожні 4 години зціджує своє молоко, щоб зберегти лактацію і повернутися до грудного вигодовування після закінчення лікування.

Чим лікуватися мамі, що годує

При застуді годувальниці можна проводити лікування медикаментами або народними методами. Необхідні лікарські препарати повинен підібрати лікар. Проводиться симптоматичне лікування з усунення основних проявів захворювання – лихоманки, нежиті, кашлю, болів в горлі і головного болю.

Резюме для мам

Засоби для безпечного лікування при застуді та ГРЗ у жінок в період годування грудьми є. Існує досить багато препаратів, нешкідливих для малюка і ефективно позбавляють мати від хвороби. Ось тільки самолікуванням, підбором ліків займатися не можна. Лікар врахує необхідність призначення кожного з препаратів і підбере безпечну дозу.

Припиняти годування дитини не потрібно. З молоком в організм малюка надійдуть антитіла проти збудників захворювання, які допоможуть йому впоратися з хворобою в тому випадку, якщо вберегти дитину не вдалося, і він заразився від мами.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *