Як вибрати дитячі стрибунці

Недоліки стрибунців

Незважаючи на такі, здавалося б, очевидні плюси, багато батьків є противниками стрибунців. І у них є на те свої підстави.

По-перше, недобросовісні виробники пишуть, що садити дитину в стрибуни можна з 3-4 місяців. Однак використовувати це пристосування потрібно тільки коли дитина вже може самостійно тримати спинку, тобто в 6-7 місяців.як вибрати дитячі стрибунці

М’язовий тонус дитини може порушитися через використання стрибунців: іноді вони занадто сильно здавлюють промежину малюка. До того ж, стрибуни кілька обмежують рухи дитини. А якщо садити дитину в стрибуни занадто довго, може загальмуватися навчання ходьбі.

Обмеження у використанні стрибунців

Рішення про використання стрибунців залишається за батьками, але є випадки, коли садити дитину в це пристосування не можна категорично:

 • При запальних процесах на шкірі. Особливо якщо запалення знаходиться в місці контакту стрибунців зі шкірою дитини.
 • При неврологічних і ортопедичних захворюваннях.
 • Якщо дитина ще не навчився тримати голову самостійно.

Види стрибунців для дітей

Існує кілька видів стрибунців, які розрізняються:

 • по кріпленню (деякі стрибуни кріпляться за допомогою спеціальних затискачів, інші потрібно самостійно прибити до дверного отвору цвяхом);
 • по пружинячому елементу;
 • по конструкції сидіння.

Як використовувати стрибуни: правила

Щоб стрибуни не нашкодили малюкові, дотримуйтесь певні правила і суворо дотримуватися інструкції. Перевірте, чи легко дитину помістити і дістати з стрибунців, також її ноги повинні впиратися об тверду поверхню всієї стопою, а не тільки носочками.як вибрати дитячі стрибунці-1

Важливо обмежувати час перебування дитини в стрибунцях. Почати варто з 3 хвилин, поступово збільшуючи термін, але не більше ніж до півгодини. Дитина повинна стрибати самостійно, за власним бажанням, не змушуйте її. Перед використанням стрибунців перевірте, чи надійно закріплені всі механізми.

Посадивши дитину в стрибунці, покладіть її руки на пахвові валики, застебнути кріплення і відрегулювати висоту. Слідкуйте, щоб ноги стояли на підлозі щільно, а коліна вільно згиналися.

Не залишайте дитину в стрибунах без нагляду. Кріплення можуть відщебнутися, а дитина може врізатися в стіну, загравшись.

Як вибрати стрибуни

В першу чергу орієнтуйтеся на вимоги безпеки і зручність дитини. Перш ніж посадити малюка в стрибуни, переконайтеся в надійності елементів.

 • Пахвові валики з м’якої тканини забезпечать зручність дитини в процесі тренування.
 • Перекладина над головою потрібна, щоб дитина не заплутався в ременях.
 • Кріплення у дешевших стрибунців зроблено у вигляді сталевого гака з різьбою. Дорожчі моделі оснащені спеціальними зажимами у вигляді скоб. Такі стрибуни можна зняти і перенести в інше місце.
 • Амортизатор з еластичної пружини регулюється по довжині, що дозволяє встановити різну амплітуду і частоту стрибків.
 • Ремінні стропи зроблені у вигляді гуми або пружини. Моделі з регульованими стропами зручніше і універсальніше.
 • Сидіння повинно бути глибоким, з жорсткою спиною, щоб забезпечувати опору хребту малюка.
  Вибір дитячих підвісних стрибунців залежить від ваги дитини.
 • При покупці підлогових стрибунців перевірте їх на стійкість.
 • Віддайте перевагу стрибунам з регульованою спинкою та сидінням. Дитина швидко росте, а кожен місяць купувати нову модель марнотратно.
 • При покупці в магазині запитаєте сертифікат якості, що підтверджує надійність стрибунців.

Стрибуни дитячі: з якого віку можна використовувати?

Багато виробників стрибунців пишуть, що їх можна використовувати з моменту, коли дитина навчиться самостійно тримати голову. Однак лікарі не рекомендують використання це пристосування в такому ранньому віці: хребет ще не готовий до цього. Безпечніше розпочати роботу стрибунців з 6-7 місяців, коли дитина навчиться самостійно сідати. Однак і тут є один підступ: лікарі-педіатри говорять, що використання тренажера може перешкодити розвитку навичок повзання.як вибрати дитячі стрибунці-2

Стрибуни заважають розвитку дитини в тому віці, коли вона вчиться ходити самостійно. Звикнувши відштовхуватися в стрибунах двома ногами, дитина може задіяти цей навик і при навчанні ходити. В результаті дитина постійно падає і перші кроки даються важко. Рекомендується відмовитися від стрибунців в 9-12 місяців.

Коли перестати використовувати стрибуни визначить сам малюк. З віком він втратить інтерес до цій розвазі. Стрибуни стануть не потрібні, коли малюк почне пересуватися сам.

Скільки часу може проводити дитина в стрибунцях

Не варто змушувати малюка стрибати, якщо він цього не хоче. У перший раз досить буде сеансу в 3 хвилини, потім час можна поступово збільшувати до півгодини. Середня тривалість одного сеансу в стрибуни – 15-30 хвилин.

Протягом дня дозволяється використовувати тренажер неодноразово, але не частіше 3 разів. Орієнтуйтеся на бажання дитини – швидше за все, стрибуни набриднуть їй раніше, ніж через півгодини.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *