Чим зайняти шестирічну дитину

Чим зайняти дитину 6 років вдома? Ігри на планшеті і мультики розумним діткам швидко набридають, тому потрібно під рукою тримати кілька цікавих занять.

Активні ігри

Я іноді грішу тим, що забуваю, наскільки різні бувають дітки. Коли моя дитина каже, що їй нудно, я перевіряю лоб – раптом температура? Тому що у малюка завжди є важливі справи. До тих пір, поки йому не виповнилося 6 років, він міг грати в планшет не більше півгодини на тиждегь. Йому просто нічого не залишалося, як грати в звичайні ігри.чим зайняти дитину в 6 років-1

Спочатку, звичайно, потрібно було показувати, як грати, але зараз така велика кількість іграшок, що зовсім не проблема зайнятися цікавою грою самостійно. Для діток 6 років цікаві:

Будь-які конструктори – Лего, голчастий, звичайний блок. Ми будували цілі міста, спочатку по інструкції, потім вже імпровізували.

М’які пазли. З них можна будувати не тільки килимки на підлозі. Син створював ракети, будинки, цілі міста.

Рольові ігри. Під всілякі подорожі, війни, туристичні походи. Можна використовувати будь-які підручні матеріали – накидаємо простирадло на стіл – портове місто, тазик – корабель, на стільцях солдатики – поселення. А далі все залежить від фантазії дитини і мами.

Інтелектуальні розваги

Запропонуйте помалювати. Для хлопчиків, звичайно, підходять розмальовки з військовим сюжетом або машинками. Але бувають і вкрай розвинені діти, наприклад, племіннику обов’язково потрібні були прописи. У 5 років він вільно читав, а писати було складно. Ось ми і з’єднували приємне з корисним – малювали і прописували літери.чим зайняти дитину в 6 років

Складніше, якщо доводилося їхати кудись в машині. Час діти могли відсидіти спокійно. Два – поспати. А потім? Якщо їхали в гості, ми брали для хлопчаків підсобні ігри:

  • Шахи. Так-так, магнітні шахи. Нехай Вам не здається ця гра дуже складною, дитина 6 років з інтересом осягає ази, а чим раніше почати навчання, тим швидше дитина навчиться добре грати.
  • Морський бій. Теж в спеціальних коробочках. Кришкою закриваєшся від суперника і розставляєш свої кораблі. В автомобілі гра не тільки стимулює логіку, а й змушує діяти акуратно.
  • Крокодил. Гра з картками, за якими потрібно описати тварина або його дії.

Простіше грати в поїзді: нічого не трясе, не падають речі. Якщо підсобні ігри набридли, можна запропонувати пограти в слова. Звичайно дорослі називають міста і потрібно на останню букву назвати інше місто. Але дітки 6 років ще не знають так багато міст, тому можна називати фрукти, овочі, тварин.

Ще один спосіб зайняти дитину – почитати. І краще за все не з планшета або телефону, а з паперової книги. Нехай в ній будуть картинки. Також приємно провести час з мамою, яка пропонує продовжити речення в знайомої казці, або придумати свою розповідь по картинці.

Посильна допомога

І ще один спосіб урізноманітнити день малюка, якому набридли і активні і спокійні ігри. Коли дитина приходить додому і каже, що їй нема з чим грати, пропонуйте їй собі допомогти.чим зайняти дитину в 6 років-2

  • Можна разом вибивати килим. Гру назвати «хто голосніше вдарить вибивачкою», буде дуже весело. Пекти печиво. І дитина не тільки допомагатиме місити тісто, але і вирізати фігурки.
  • А ще для дитини в 6 років буде розвагою мити посуд. Вона може зводити цілі мильні міста з чашок і мисок, пускати бульбашки по всій кухні. Звичайно, на підлозі будуть калюжі, і посуд доведеться перемивати, але це того варте.

Робіть те, що Вам подобається. Пускайте дитину в світ ігор. Малюйте фарбами і слухайте аудіокниги, танцюйте під енергійну музику і пускайте мильні бульбашки. Живіть в задоволення і діліться радістю зі своїми дітьми. Тоді кожен день буде приємним і для Вас і для Ваших дітей.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *