Як правильно вибирати цікаві книги для дітей

Доброго дня дорогі читачі! Щоб дитина росла всебічно розвиненою людиною дуже важливо з малих років подружити її з книгами. Пропонувати книги дітям необхідно делікатно підбираючи такі твори, які дійсно можуть зацікавити дитинку і підштовхнуть її до читання. Як же вибрати кращі книги для дітей, щоб вони напевно захопили дитину?як вибрати книгу для дитини

Читання за віком

Найголовніше, що варто запам’ятати дорослим, так це істину – «не варто летіти, вперед паровоза», важливо підбирати літературу для чада відповідно до його віку. Можливо сучасним батькам здасться, що класичні народні казки:

«Колобок», «Лисиця і заєць» – вже застаріли, але це не так. Класика не може застаріти, крім того маленьким дітям просто необхідно, щоб сюжет історії був легким, простий і зрозумілий. Прості діючі герої, відсутність довгих діалогів – це саме те, що потрібно дитині від року і до 3 років.як вибрати книгу для дитини-1 Чим старше буде ставати ваш малюк, тим складнішими і «мудрішими» можна буде вибирати твори для читання.

Зміст книги

Вибираючи книжки для дітей, батькам необхідно попередньо ознайомитися зі змістом. Багато молодих авторів і видавництв хочуть зацікавити дитячу аудиторію «новомодними» слівцями. Врахуйте, що діти легко «вбирають» в свою промову всі цікаві і незнайомі вирази, тому подумайте хотіли б ви чути деякі слова з книги чи ні, перш ніж давати їх дитині читати.

Для вразливих дітей не варто пропонувати до прочитання «жалісливі» історії, які можуть сильно засмутити дитини. Взагалі найкращим варіантом при виборі книги, буде спочатку ознайомлення мами чи тата з анотацією до неї.як вибрати книгу для дитини-2

Не полінуйтеся прочитати початок історії, оцініть підходить такий стиль оповіді вашому чаду чи ні. На багатьох батьківських форумах батьки книголюби дискутують на теми дитячих книжок, пишуть відгуки про прочитані твори, там же можна прочитати і реакцію дітей на конкретні історії. Прочитавши подібного роду тему, можна легко вирішити – чи варто купувати і читати вподобану книгу малюкові чи ні.

По одягу зустрічають

Для дітей крім змісту казки, важливий і зовнішній вигляд книги. Кращі книги для дітей перш за все ті, які не мають задушливий хімічний запах фарби, тому не соромтеся – понюхайте книгу перед покупкою! Розмір видання повинен бути зручний для рук дитини. Занадто велика за форматом, і важка по вазі книга, просто не дасть вашому чаду довго утримувати її в маленьких ручках.

На окрему увагу заслуговує текст твору – для маленького читця важливий великий, чіткий і зрозумілий шрифт. Бажано, щоб папір друкованого видання не просвічувався наскрізь, був досить щільним і приємним на дотик.як вибрати книгу для дитини-3

Книжкові «картинки

Перш ніж купувати книгу, придивіться до ілюстрацій, відповідності зображення і вмісту, написаного на сторінці. Безглуздо виглядають малюнки, що йдуть врозріз з тим, що написано на сторінці. Це особливо важливо для маленьких книголюбів.

Навіть прекрасну казку можна зіпсувати неадекватними малюнками, тому бажаючи купити твір певного автора, подивіться кілька варіантів ілюстрування обраної історії різними художниками, і виберіть ті картинки, які припадуть до душі вашому чаду.як вибрати книгу для дитини-4

Любов до читання

Навіть якщо ви придбаєте найкращі книги для дітей, вони можуть не зацікавити дитинку, якщо вона негативно ставиться до читання. А для того, щоб дитина хотіла читати, любила це, батьки повинні бути для неї прикладом з малих років.

Хоча б один раз в 2-3 дні беріть в руки друковане видання, влаштовуйтеся зручніше і читайте те, що вам цікаво. Ваша щира зацікавленість книгою буде прекрасним прикладом для дитини.

Послухайте свою дитину

І, звичайно, головним критерієм при виборі книги для дитини буде проходження його інтересам. Маленьким діткам найчастіше за все до душі казки, невеликі історії про тварин, обов’язково з барвистими картинками.

Для дітей 6-9 років можна сміливо пропонувати історії в яких розповідається про подорожі, неймовірні пригоди, взаємодії дітей між собою. Також в цьому проміжку маленьким допитливий діткам варто купувати енциклопедії з яких вони зможуть почерпнути відповіді на багато питань. Підлітковий період – це час для читання захоплюючого світу фентезі, детективів, часом навіть «страшилок».як вибрати книгу для дитини-5

Незалежно від віку вашого чада, головне не критикувати його вибір, допомагати в придбанні тих жанрів, які любить дитина. Навіть якщо вам не подобається, що чадо читає тільки про лицарів і драконів, не наполягайте на іншому, головне, що дитина взагалі читає!

Привчайте вашого сина чи дочку з малих років до спільних походів в дитячу бібліотеку, в книжковий магазин. Повірте, навіть якщо зовсім немає часу на це, можна взяти пару чашок чаю і спільно з чадом подивитися книги для дітей в будь-якому інтернет-магазині, зробіть покупку, керуючись проханням дитини, це дасть вам гарантію, що чадо буде читати вибрані твори з захопленням!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *