Що робити, якщо дитина часто хворіє?

Часто хворіюща дитина в наш час, на жаль, нерідке явище. Багато батьків ставляться до подібних проблем трагічно. Особливо це відноситься до тих випадків, коли малюк, не встигнувши позбутися від хвороби, починає хворіти знову і знову.

Скільки матусь скаржиться, що не встигли вилікувати нежить, як захворіло вушко або почервоніло горло, з’явився кашель і піднялася температура. Кілька десятків років тому про таке слабеньке в плані здоров’я дитя сказали б, що «таким вродилося» і нічого з цим не поробиш. У наш час списали б таку хворобливість на проблеми з імунітетом і порадили лікувати.чому дитина часто хворіє-1

І все-ж-таки як же бути? Змиритися з тим, що малюк «таким вродився», або зайнятися зміцненням імунітету?

Насправді те, що у нас прийнято вважати вродженими проблемами з імунною системою, такими не є. Природжений (первинний) імунодефіцит – стан вкрай небезпечний, навіть смертельний, і зустрічається, на щастя, вкрай рідко.

Цікаво: дитина часто пісяється

Якщо часто виникають застуди, респіраторно-вірусні захворювання у дитини – це прояви вторинного, тобто придбаного під впливом несприятливих зовнішніх умов, імунодефіциту. У здоровенького від народження малюка, який опинився під впливом негативних факторів навколишнього середовища, пригнічується імунна система, і тому він починає часто хворіти.

Один з найефективніших способів боротьби з цією проблемою без ліків – це зміна умов, в яких дитина живе.

На імунну систему дитини істотно впливають зовнішні умови. Наскільки міцним і здоровим буде ваше чадо, залежить від харчування, повітря, одягу, фізичних навантажень, відпочинку. Всього того, що складає «спосіб життя» малюка. Не звинувачуйте дитину в тому, що вона хворіє. Це вина батьків, які не вжили всіх заходів щодо усунення існуючого конфлікту між імунною системою їх чада і навколишнім середовищем.

Перший фактор – повітря. Для здоров’я дитини необхідний чисте, прохолодне, вологе повітря у приміщенні, в якому вона проводить багато часу. Слід подбати, щоб в ньому не були присутні хімічні запахи. Йдеться про освіжувачі повітря, парфумерію, а також миючі засоби.чому дитина часто хворіє

Дитині слід мати свою власну кімнату, в якій необхідно щодня робити вологе прибирання. Слідкуйте за температурою і вологістю повітря в дитячій. Для цього вам знадобляться термометр і зволожувач повітря. Ідеальні показники для дитячої кімнати: температура – 18-20 ° C, вологість – від 50 до 70 відсотків.

Цікаво: у дитини температура, що робити

Харчування. У багатьох батьків є звичка змушувати своє чадо їсти. Робити цього не слід. Також не варто пригощати його екзотичними продуктами. Давайте дитині більше корисних солодощів на кшталт меду, родзинок, кураги, горіхів.

Пиття. Дитина не повинна відчувати почуття спраги. Давайте їй мінеральну воду без газу, морси, компоти, соки кімнатної температури. Відмовтеся від солодких газованих напоїв, які не принесуть ніякої користі для організму вашої дитини.

Одяг. Не слід кутати дитини. Надмірна пітливість, що викликається занадто теплим одягом, не менше шкідлива для організму, ніж переохолодження.

Іграшки. Поставтеся до питання вибору іграшок для вашого малюка з усією відповідальністю. Звертайте увагу на їх якість. Іграшка не повинна пахнути, від неї не повинна залишатися на пальцях фарба. Відмовтеся від м’яких іграшок, оскільки вони накопичують пил і алергени. Віддайте перевагу іграшокам, які можно помити.чому дитина часто хворіє-2

Спорт і прогулянки. Знаходьте час для щоденних прогулянок з вашою дитиною, навіть якщо ви втомилися і зовсім немає бажання йти на прогулянку. Особливо корисні вечірні прогулянки перед сном. Не відмовляйтеся від занять спортом на свіжому повітрі. Відмовтеся від спортивних секцій і гуртків, пов’язаних з перебуванням дитини в закритому просторі з великою кількістю інших дітей. Плавання в громадському басейні не принесе користі хворобливого малюкові.

Літній відпочинок. Добре було б проводити літо далеко від міста. Оптимальний варіант – будинок в селі у бабусі, де дитину чекає чисте повітря, домашня їжа, тазик або корито з колодязною водою, нагрітою під сонцем, і купа піску для ігор.

Цікаво: синці під очима у дитини

Дитина повинна бігати по двору роздягненим до трусиків, босоніж. Це буде для неї буде найкращим загартуванням, а відсутність контакту з безліччю сторонніх людей дозволить буквально за місяць зміцнити потерпілий від міського життя імунітет.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *