Поради при виборі черевик для вашого малюка

Вибір високоякісного взуття для малюків вважається важливою і вкрай відповідальною справою. При такому виборі, приймаючи до уваги лише власний смак, а також розмір дитячої ноги, батьки ризикують здоров’ям власного чада, адже основною причиною появи плоскостопості вважається неправильно обрана взуття.

Обране взуття обов’язково не повинне бути тісним, а також занадто просторим, щоб не викликати біль у ногах та відчуття втоми при здійсненні ходьби.

Визначення розміру

Дитячі не сформовані ніжки складаються з хрящів. Внутрішній жировий підшкірний шар на них значно знижує рівень чутливості до больових відчуттів, навіть коли придбана взуття натирає ногу, а стопа деформується, малюк не сильно відчуває цього.як вибрати взуття для дитини

Батьки повинні і зобов’язані подбати про підходяще взуття для своєї дитини, ніжку якого бажано виміряти кожні три місяці.

Цікаво: як вибрати скейтборд для дитини

Стопи у дітей різного віку ростуть з різною швидкістю: до трирічного віку відбувається збільшення стопи приблизно на три розміри щорічно, при відвідуванні дитиною дошкільного закладу на два розміри, у школярів на два розміри протягом року. Такі дані є вражаючими, якщо враховувати, що різниця між отриманими розмірами близько 5 мм.

Правильне вимірювання довжини дитячої стопи:

Для вимірювання малюк встає на паперовий лист, розміщений на підлозі, а його стопа обводиться олівцем.
Вимірюється довжина від п’яти до великого пальця, причому на обох стопах. Часто різниця в довжині пальців становить 6 мм. Як орієнтир береться найбільший отриманий результат.
Для отримання точного розміру стопи у малюка віком до одного року рекомендується використання мотузочки, довжина якої потім визначається за допомогою лінійки. Результатом стане отриманий розмір в спеціальній системі вимірювання, яка називається метричної. Раніше в ній взуттєвої розмір обов’язково позначався в сантиметрах і прирівнювався до довжини стопи, а отриманий інтервал сягав 5 мм.

Сьогодні взуттєві виробники воліють указувати точний розмір за спеціальною системою з вимірюванням в штіх, який дорівнюють 0,66 см.

Повсякденне взуття для дитини повинне вибиратися з запасом. В процесі ходьби відбувається невелике набрякання стопи, вона збільшується і витягується під вагою тіла, при цьому пальці, яким потрібно простір для руху, є зсунутими.

До отриманої при вимірюванні довжині додається ще один сантиметр. За сезон ніжка підросте з повним заповненням цього запасу. Тому не рекомендована покупка взуття точно за отриманим розміром. Взуття може носитися «до притика» без здавлювання пальчиків або дитячої ніжної п’яти.

Придбання взуття з істотним запасом не є доцільним: зрушиться супінатор, що знизить виникнення плоскостопості, стопа буде сформована неправильно, а дитина стане спотикатися, при цьому у неї сформується погана хода.як вибрати взуття для дитини-1

Придбана взуття є великий, якщо запас становить понад один сантіметр.

Взуття буде малим за розміром, якщо супінатор розташований не під склепінням стопи, а пальчики є виступаючими за взуттєвий край. При цьому від носіння взуття з’являються мозолі, а пальчики доводиться підтискати.
Взуття обрана точно за розміром при розташуванні супинатора під склепінням стопи, а запас становить близько одного сантиметра.

Методи для визначення розміру взуття:

На взуттєву устілку ставиться дитяча ніжка з контролем положення її п’яти. Таким чином визначається, що пальчики у дитини не підібгані.
При відсутності устілки нога ставиться на картонний лист, а потім обводиться олівцем, який повинен утримуватися вертикально для зображення точного сліду.
Вирізаний слід вкладається в взуття з суміщенням шкарпетки (за допомогою промацування пальцями) і виконанням оцінки відстані між таким слідом і взуттєвої п’ятою. Якщо дитина стоїть, рекомендується намацати на взуттєвому шкарпетці краєчок розташованого великого пальця.

Цікаво: як вибрати шампунь для дитини

Помилки при визначенні взуттєвого розміру:

Оцінка запасу за допомогою просунення між п’ятою і взуттєвим задником пальців дитина при чиненні тиску підгинає свої пальчики.
Якщо довжина з припуском є відомою, то точний розмір може бути визначений за таблицями розмірів, присутнім в сучасних магазинах взуття.

Примірка взуття

Придбання дитячого високоякісного взуття рекомендується в присутності дитини.

Примірка є дуже відповідальною справою, тому не можна покладатися лише на певний розмір. Рекомендується виміряти устілку обраної моделі за допомогою рулетки, якщо довжина при цьому є підходящою, то можна приміряти взуття. Дитина повинна обов’язково пройтися у взутті по магазину, та не човгати при цьому ногами. Між задником і м’якою п’ятою малюка має бути близько 1 см простору.

як вибрати взуття для дитини-3Рекомендується зняття мірки, коли малюк встає на тверду поверхню, бо в положенні сидячи розмір ноги зменшується. Вимірюються обидві стопи, адже між ними може бути різниця. Також рекомендується проведення вимірювань та примірок ввечері, адже в цей час з-за припливу крові втомлені ніжки дитини стають більші в розмірі.

Вибір високоякісного взуття

Матеріал

Сьогодні на першому місці серед безлічі матеріалів для створення взуття знаходиться натуральна високоякісна шкіра, яка є розтяжною, пластичної, а також забезпечує доступ необхідного повітря з ефективним випаровуванням зайвої вологи.

Цікаво: як навчити дитину кататися на ковзанах

В даний час створена велика кількість дихаючих, дуже надійних за рівнем якості, а також витримуючих істотні навантаження високотехнологічних матеріалів, які можуть заміняти шкіру. Спеціальна внутрішня мембрана в взуттєвій підкладці регулює необхідний клімат у внутрішній частині взуття. Взуттєві поверхні також створюються з натуральних високоякісних матеріалів. Особливим чудовим нововведенням високоякісного взуття вважається наявність вбираючої зайвої вологи устілки, яка досить легко піддається пранню і витискання.

Взуття з натуральної шкіри

Взуття, створена з натуральної високоякісної шкіри, є підходящою для незміцнілої дитячої стопи. Цей м’який і гнучкий матеріал прекрасно пропускає потік необхідного повітря, ефективно зберігає внутрішнє тепло, а також вбирає зайву вологу. З плином часу взуття зі шкіри притирається до стопи дитини, що запобігає утворенню мозолів. Але тому не можна доношувати чуже взуття, бо воно вже деформоване ногою свого першого власника.

Текстиль

За якостями текстиль не поступається сучасній високоякісній шкірі, а також є більш дешевим за вартістю. Такий матеріал застосовується для створення літніх моделей взуття.

Але у текстилю існують свої недоліки, так, в туфлях з цього матеріалу немає жорсткого задника, вони промокать, швидко піддаються забрудненю, чистяться важче в порівнянні з шкірними.

Гумові чоботи

Таке взуття досить погано пропускає необхідне повітря і з цієї причини носиться з устілками з повсті або сукна, також на ніжки надягають вовняні шкарпетки.як вибрати взуття для дитини-2

Форма взуття

Задник

Цей елемент необхідний для надійної фіксації дитячого голеностопа.

Для задника використовується товста високоякісна шкіра. Цей важливий елемент з жорстким верхом виконується цілісним, без вставок для забезпечення правильної фіксації ступні малюка. Взуття без задника повинне з’явитися в дитячому гардеробі після того як дитині буде 11 років.

Супінатор

Важливою запорукою здорових дитячих ніжок є обов’язкова присутність в сучасному взутті високоякісного спеціального супінатора. При цьому такі вимоги є цілком обґрунтованими, адже присутній супінатор формує нормальний звід стопи, а його відсутність найчастіше призводить до плоскостопості. Але великі розміри цього елемента викликають порушення в розвитку ступні. Тому він грає більш профілактичну роль.

Підошва

При підборі необхідного дитині взуття рекомендується добре розглянути саме підошву моделі. Головними найважливішими вимогами, що пред’являються до підошви, є наявність у неї гнучкості та щоб не ковзалася. Вона повинна буті щільною, обов’язково цільною, повторювати форму стопи, добре згинатися, але при цьому не повинна бути дуже м’якою.

Якщо підошва дуже жорстка, малюк просто вискочить з придбаного взуття. Гнучкою підошва взуття повинна бути в місці згинання зводу стопи, це можна перевірити за допомогою її згину в цьому місці. Якщо підошва при цьому згинається в декількох місцях, то не рекомендується купувати таке взуття. Високоякісні підошви зроблені з пористої гуми, поліуретану, а також каучуку.як вибрати взуття для дитини-4

Також необхідно звернути увагу на спеціальні амортизуючі вставки, які захищають ноги під час здійснення стрибків на твердій поверхні, наприклад, на асфальті.

Зручною в щоденному використанні є дитяча високоякісне взуття на спеціальних липучках або ж зручних застібках. Взуття на шнурках не рекомендоване, так як малюк може наступити на них при розв’язанні і впасти. Присутні на взутті шнурки для надійності зав’язуються на два міцних вузла. Також не підійде взуття з застібкою блискавкою, яка може вщипнути шкіру на дитячій ніжці.

Каблучок дитячого взуття висотою не більше 5 мм не дозволяє маляті завалюватися назад і бере участь в становленні дитячої ходи. При цьому з ростом дитини купується взуття з більш високим каблучком.

Для малюків не є обов’язковим придбання великої кількості взуття, адже достатньою стане одна універсальна пара, яка цілком відповідає кліматичним умовам місця проживання дитини.
Зараз Вам стало відомо практично все про зростаючу дитячої стопу і про підходяще для кожного певного віку високоякісне сучасне взуття.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *