Причини смикання та здригання дитини під час сну

Поява маляти в будинку – це велика радість, але так само і стрес для всіх членів сім’ї і, в першу чергу, для новоспеченої мами. Починається найпрекрасніший період в її житті – знайомство з новонародженим малюком. Безліч питань виникає з перших хвилин нового життя. Як і коли годувати малюка? Чи достатньо йому тепло? Чому він плаче? Чому новонароджений здригається уві сні?
чому дитина здригається у сні-2
Безтурботно спляча дитина – це головний показник стану його здоров’я. Це означає, що малюк ситий і задоволений, у нього нічого не болить. Спостерігати за сплячою дитиною – це величезне задоволення для матері. І, звичайно, будь-яка мати проявить занепокоєння, побачивши, як немовля здригається уві сні. Якщо провести спостереження, коли дитина спить, то можна відзначити, що легкі сіпання відбуваються з певним інтервалом. Новонароджений може смикати руками і ногами, коли спить.

Цікаво: чому дитина гризе кулачки

Не варто передчасно впадати в паніку і бігти в лікарню. Спробуємо розібратися в причинах, чому новонароджена дитина здригається уві сні.

Ознаки нічних посмикувань у дитини

Медичною мовою нічні посмикування і здригання називають міоклонію. Виявляється міоклонія в повністю розслабленому організмі дитини під час сну (найчастіше сіпаються м’язи на ручках і ніжках).

Виділяють:

Сонні посмикування, які стосуються фізіології. Є нормою і можуть виникати:

 • як реакція на несподіванку (дотик, поштовх);
 • як наслідок підвищеної збудливості у дитини в денний час;
 • внаслідок переляку, наприклад, від гучного звуку.

чому дитина здригається у сні-4

Нічні здригання, що відносяться до патології. Свідчать про наявність захворювання і потребують лікування:

 • Апное (переривання дихання під час сну);
 • епілептичні ознаки;
 • посмикування при зміні фази сну;
 • дискомфортні відчуття в ногах (литках, стопах), почуття «ворушіння під шкірою» (синдром неспокійних ніг);
 • зниження кровотоку в суглобах (спадкове захворювання).

Причини здригувань дітей під час сну

У більшості випадків причин для занепокоєння батьків немає. Стрес в процесі появи малюка на світ відчуває не тільки мама. При народженні у дитини ще немає досконалої нервової системи. Вона не налаштована на зовнішній світ, і не може блокувати реакцію на зовнішні подразники. Навколишнє обстановка сповнена факторів, які можуть змушувати малюка здригатися.

Причин для посмикування безліч:

 • Нові враження, які дають органи чуття під час неспання, призводять до того, що немовля здригається уві сні. Місячний малюк вже починає бачити сни. Як не дивно, але вчені вважають, що дитина починає дивитися сновидіння ще в утробі матері. Якщо дитина здригається уві сні, це може бути показником того, що він переходить з глибокої фази сну в поверхневу. Такі посмикування абсолютно природні, і не повинні викликати занепокоєння. Це може бути сигналом, що малюк збирається прокидатися.
 • Великою проблемою для всіх батьків стають коліки. Травна система новонародженого ще дуже слабка. Коли в животі утворюються гази, малюк відчуває кишкові поколювання. При цьому він махає руками і смикає ногами, привертає увагу мами, і часто плаче. Чому дитина здригається уві сні? Кольки болючі. Вони викликають дискомфорт навіть коли дитина спить. Судома проходить по животику, і дитина часто здригається уві сні. Кишкові коліки стають стресовим чинником, який заважає заснути грудничку.
 • У процесі пізнання світу, новонароджений може сильно возбудитися. Головний мозок активно засвоює зовнішні фактори і вчиться ідентифікувати людей. До 3 місяців вражень може бути настільки багато, що вони стануть провокуючим фактором для неспокійного сну. Така ситуація спостерігається у дітей в перші місяці життя. Перед сном потрібно тривалий час, щоб заспокоїти малюка і знизити збудження.
 • Іноді дитина здригається уві сні перед тим, як пописяти. Це відбувається часто в період відлучення від підгузника. Огляньте статеві органи дитини. Якщо ви не побачите почервоніння і незрозумілі виділення, то посмикування під час сечовипускання, коли немовля спить, нормальне явище.
 • Нічні посмикування бувають ознакою появи перших зубів. Це болючий процес, який викликає невелике підвищення температури і здригання уві сні.

Коли слід звертатися до лікаря?

Візит до лікарні необхідний, коли дитина трясеться уві сні і прокидається з голосним плачем. Особливо критично, коли це відбувається кілька разів за ніч, і заважає сну малюка. У цьому випадку важливо якомога швидше отримати медичну допомогу.

Цікаво: чому у дитини синці під очима

чому дитина здригається у сні
Коли дитину трясе уві сні це явний показник розвитку хвороби. При цьому малюк погано засинає, при засипанні сильно махає руками і ногами уві сні. Звичайно, це не привід для паніки. Можливо, хвороба дитини не така страшна, як вам може здатися.

Ще одним сигналом захворювання виступає порушення процесу пробудження. Якщо немовля продовжує плакати і трястися, навіть коли мама бере його на руки, це явна ознака нездужання.

Сіпатися при хворобі також змушує температура. Особливо якщо вона піднімається різко до високої позначки. Цей симптом дуже небезпечний, особливо в перші місяці життя. Сильний жар і судоми є ознакою порушення головного мозку. Тому важливо не допускати критичного підвищення температури. Якщо ви вчасно помітите і зупиніть температуру, це дозволить уникнути критичних наслідків.

Що робити, якщо ви помітили здригання?

Визначте температуру і поспостерігайте за малюком, коли він спить. На що слід звернути увагу:

 • Як часто немовля здригається уві сні.
 • Чи прокидається воно після здригання.
 • Чи виявляються посмикування в кожен сеанс сну.
 • Дитина часто кричить і у неї смикається ніжка.
 • Під час неспання немовля проявляє підвищену збудливість і занепокоєння.
 • Сильні судоми по тілу.

Не потрібно застосовувати засоби народної медицини, навіть «перевірені від бабусі». Навіть якщо мама запевняє, що виростила вас і всіх ваших сестер з братами на цьому методі. Розкажіть лікарю «бабусин метод», можливо він дійсно стане в нагоді для лікування. Але шкода від неправильного прийому ліків може бути більше.

Цікаво: причини неприємного запаху з рота у дитини 

Якщо приводу для звернення до лікаря немає, і здригання мають природний характер, заспокойтеся і продовжуйте спостереження. Використовуйте перед тим, як вкласти дитину спати, теплі ванни з відваром трав. Лаванда в складі спеціальних зборів є прекрасним природним заспокійливим.чому дитина здригається у сні-3

З самого народження привчайте малюка до режиму дня. Укладайте дитину спати в один і той же час, це допоможе уникнути перезбудження. Забезпечте кімнаті приємну температуру повітря. Якщо малюкові жарко або холодно, він не буде добре спати.

Одяг для сну не повинен заважати рухам і бути занадто тугий. Уникайте гумок і зав’язок. Правильне сповивання, забезпечить хороший і довгий сон дитині.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *