Чому дитина в 3 місяці гризе кулак

Батьки не розуміють, чому дитина гризе кулачки, вони турбуються, що це зіпсує прикус або стане довічною звичкою людини і припиняють дитячі спроби засунути пальчики в рот. Чи потрібно це робити?

Смоктання ручок – це вроджений інстинкт, який з’явився ще в утробі матері. Найбільшу активність він проявляє в 3-5 місяців, коли діти вже володіють своїм тілом і можуть цілеспрямовано направити руки в рот.
чому дитина грезе кулачок
Цей внутрішньоутробний рефлекс заспокоює малюка, надає йому відчуття безпеки, яке він випробовував, перебуваючи в маминому животі. Не забороняйте дитині смоктати свої пальчики, інакше малюк почне часто вередувати, турбуватися з приводу.

Цікаво: в скільки ріжуться зуби

Таким способом немовля може просити їсти або пити. Мамі потрібно бути уважною до малюка, тоді вона буде розуміти всі жести крихти.

Тримісячна дитина може гризти кулачки через дискомфорт, викликаний прорізуванням зубів. У такому випадку батьки можуть замінити ручки на спеціальні гумові прорізувачі та пристосування з ефектом охолодження. Вони будуть більш ефективні, і немовля саме із задоволенням буде ними користуватися.

Фахівці не рекомендують відучувати дітей від смоктання кулачків. Цей інстинкт сам зійде нанівець через пару-трійку місяців. Якщо ж малюк намагається гризти руки, а йому не дають цього робити, то в дорослому житті може розвинутися невпевненість в собі і інші комплекси.
Реалізація інстинктів дозволяє дитині насолодитися своїм дитинством, знайти почуття безпеки і базового довіри до світу.
чому дитина грезе кулачок-1
Багато батьків вважають, що якщо 3х-місячне немовля постійно гризе свої кулачки, то тим самим воно може зіпсувати свої зуби та прикус. Можливе невелике зміщення зубів від початкового положення. Але це стосується тільки молочних зубів. Формування постійних зубів відбувається набагато пізніше, тому дитяче смоктання пальчиків ніяк не позначається на цьому процесі.

Цікаво: дитина 9 місяців розвиток

Прислухаючись до своїх бабусь і мамам, молоді батьки намагаються мазати дитячі пальці гірчицею, сіллю, зв’язують руки малюка. Такі методи лише погіршують ситуацію. Малюк починає протестувати і суне пальці в рот при першій можливості без будь-якої причини і особливого бажання. Найкраще, що можуть зробити свої батьки для дитини – це залишити її в спокої.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *