Чим зайняти семирічну дитину

Семирічній дитині властиве прагнення в розумінні світобудови і пізнання нового і незвіданого їм. Він наповнений фантазіями і творчим переосмисленням в пізнанні навколишнього світу.

Всі батьки мріють про правильний розвиток своїх дітей, для цього їм показують і підказують, хоча часто діти в цьому не мають потреби, так як самі мають готове рішення у багатьох питаннях.чим зайняти семирічну дитину

За допомогою рольових ігор

Багато навчання може давати кращі результати, якщо їх проводити у вигляді гри. За допомогою рольових ігор діти можуть навчитися правильному спілкуванню і взаємодії в непередбачуваних випадках.

Діти семирічного віку вже мають здатність придумати цікаву для них гру і наділити її правилами, а батькам потрібно зрозуміти дитячий настрій і взяти участь в грі. У дітей може виникнути ідея, відтворення у вигляді гри якихось подій, які вони бачили в телепрограмі, почули від однокласників або в своїй родині.

Цікаво: чим зайняти дитину 7 років 

Ваш семирічний сьогодні придумав стати великим ветеринаром, лікуючим всіх тварин, а може бути завтра він захоче стати шеф-кухарем і готувати в ресторанні страви. Ваша роль – забезпечити дитину всім, що їй може знадобитися. Для цього не потрібно бігти в магазин, щоб купувати медінструменти або вітрила для піратського корабля.

Багато предметів можна знайти вдома. Дитячий набір для доктора, може надати інструменти Айболиту, а яскрава простирадло стане вітрилом, перевернута табуретка – капітановим містком, стіл закритий покривалом, створить будиночок, де можна ховатися від бурі на безлюдному острові.

Ваша дитина може грати в рольові ігри в шкільній будівлі з однолітками. Якщо ваша дитина ділиться враженнями від таких ігор, то прислухайтеся до його словами, щоб зрозуміти і зробити висновок.

Рольових ігор може бути маса, створених на основі мультиків, прочитаних книг, фільмів, життєвих історій. Але якщо ваш малюк часто любить ставати розбійником або бандитом, то краще розповісти йому про заняття цього персонажа, щоб позбавити улюблених героїв награною привабливості. Однак карати або користуватися заборонами не потрібно, щоб не порушити важливих моментів у формуванні особистості, але не забувайте про просвітницькій роботі.чим зайняти семирічну дитину-1

Діти цього віку (і не тільки цього) не люблять наказовий тон, коли їх змушують прибрати свою кімнату. Необхідно придумати і вдатися до різних хитрощів, щоб захопити зацікавленість. Для залучення семирічних дітей до домашньої праці, придумайте їм якусь оригінальну роль.

Це може бути супермен – противник пилу і борець з розкиданими іграшками. Чистюля-принцеса, що не переносить не зрошених квітів і не складених речей. Безстрашний приборкувач пилососів, здатний очистити від сміття весь світ.

У творчому пошуку

Семирічна дитина потребує творчого розвитку, але не тільки в стандартному малюванні і ліпленні. Можна зайнятися втіленням якихось конкретних сюжетів, адже першокласники вже володіють достатньою спритністю і умінням. Можна спільно придумувати фантастичні сюжети, в якості подарунків для близьких людей.

Магазини наповнені всілякими пропозиціями для дитячої творчості, за допомогою яких можна створити картину, виготовити святкову яскраву статуетку та інше. Можна за допомогою пластиліну створити ціле сімейство різноманітних доісторичних істот і пофарбувати їх, як статуетки.

Для створення таких тварин можна використовувати соснові шишки, з їх допомогою можна так само створити чудову аплікацію з шматочками трави, листя та гілок. Можна за допомогою камінчиків побудувати гори, по яких бродять доісторичні тварини. Сюжет може бути різним, досить напружити фантазію і гра буде продовжуватися кожен день, з додаванням нових персонажів.

Батькам залишається простежити за правильним дотриманням техніки безпеки, якщо малюк користується клеєм, ножицями або фарбами.батьківські заборони-3

Можна намалювати і вирізати для гри картонну принцесу і всіляку одяг для неї. Заодно батьки можуть просвятити дитини в знанні, що стосуються модних напрямів в різному одязі.

Ігри та заняття для семирічного дитини. Розвиток дитини 7 років

Дитина семи років вже може користуватися голкою або спицями, щоб по-дорослому брати участь в створенні аплікацій, із застосуванням різних способів виготовлення, описуваних в інтернеті.

Розвивати такі вміння можна після школи, в відвідуваних гуртках з художнім напрямком. Дитину навчать правильно застосовувати пензлик і фарби, а для композицій застосовувати глину. У гуртках вона зможе розвивати своє тіло і голос. Завдяки творчим заняттям, дитина зможе навчитися самовираженню, впевненості, підвищиться її самооцінка, особливо, якщо в творчості вона сягатиме певних успіхів.

Отже, чим які творчі заняття можливі для дітей 7 років:

 • малювання (дуже широке поняття, починаючи від звичайного обведення по точкам в покупних журналах, і закінчуючи спеціалізованими кружками.
 • в’язання (спицями, гачком – дуже корисне заняття і для дрібної моторики)
 • картини з каменів, піску, будь-яких підручних засобів
 • аплікації
 • Аріго
 • пластелін
 • лего
 • бісероплетіння
 • вишивка
 • шиття (наприклад, елементрано обшивати своїх ляльок, і їм же можна і в’язати)
 • орігамі
 • розмальовки
 • плетіння браслетів (зараз продаються готові набори на будь-який смак)
 • виготовлення біжутерії (знову таки магазини пропонують величезний вибір наборів для виготовлення аксесуарів для маленьких модниць, або мама рукодільниця може підібрати доньці такий набір сама)
 • набори з дослідами (під наглядом дорослих)
 • миловаріння (готувати набори разом з дорослими)
 • пазли для дорослих
 • виготовлення фігур і виробів з гіпсу
 • виготовлення відбитків
 • виготовлення парфумерії, власних парфумів (продаються як готові набори так можна і придумати самому)
 • виготовлення картин з паєток, піску, каменів, інших підручних засобів

Фізична підготовка в грі

Семирічний малюк має досить серйозне навантаження, тому він потребує фізичного розвитку, яке допоможе йому швидко позбавлятися від вірусів і бактерій, проявляти більшу увагу до уроків. Він стане більш витривалим в іграх під час змін в школі і на уроках фізкультури.чим зайняти семирічну дитину-3

Наступ теплих днів, дає можливість проводити рухливі ігри всією сім’єю на повітрі, кататися на ковзанах і роликах, велосипеді і самокаті тощо. Можна придумати величезну масу ігор, які наділять фізичними здібностями і допоможуть розвинути фантазію і спритність.

Це може бути гра в м’яч з новими правилами, які придумають всі гравці. Гра в лапту, хованки, класики, кращий малюнок на асфальті та багато іншого.

Тренуємо розум

Семирічний малюк може отримати неоціненну допомогу в розвитку логіки і мислення від ігор з конструктором, пазлами, настільними іграми. Можливо, йому припаде до смаку Кубик-Рубик, в збірці якого йому допоможуть схеми з інтернету. Для початку можна придбати нескладний варіант кубика. Семирічний малюк може зацікавитися грою в неокуб-конструктор. Гра заснована на кульках з магніту, за допомогою яких можна створити безліч фігур і форм.

А ще ви можете порадувати свою семирічну дитини електронним конструктором, деталі якого допоможуть освоїти фізику і електроніку. Такий конструктор дозволяє зайнятися власними відкриттями в галузі електронної технології, з використанням власної винахідливості. Юним конструктором може стати як хлопчик, так і дівчинка семи років.батьківські заборони-3

Семирічні діти із задоволенням грають в слова на закінчення і різне позначення, в назву міст, а так само з застосуванням синонімів, антонімів, асоціацій, рими. Є гра, коли один гравець називає слово, а інший асоціацію, викликану їм і так по колу. Коли в такі ігри діти грають з дорослими, то дитина може дізнатися багато нових слів, за підказками від дорослих. Такі ігри можна застосовувати при далеких поїздках з дітьми.

Дитина семи років вже може прекрасно розбиратися в шашках і шахах, варто тільки його долучити до цим чудовим ігор, що допомагає розвитку логіки і мислення. Діти такого віку зазвичай із задоволенням відвідують гуртки, в яких можна багато чого довідатися про авіамоделювання, вишиванні, бісероплетіння. Діти стають більш посидющими, терплячими, спритними, покращують свій кругозір.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *