Розвиваючі ігри з паперовими серветками

Ігри, іграшки, набори для творчості – у кожного малюка цього добра в дитячій вистачає. Але як часто ми забуваємо, що розвиває, корисною, веселою для дитини може стати майже будь-яка, навіть сама звична річ. А давайте включимо своє творче мислення і подумаємо разом, як можна розвивати малюків 1,5-3 років і грати з ними за допомогою звичайних паперових серветок, які знайдуться на будь-якій кухні.розвиваючі ігри с серветками

Прості розвиваючі ігри

Для початку пограємо в нескладні розвиваючі ігри. Купивши кілька пачок серветок різних кольорів або з різними малюнками, можна легко і весело потренувати дитяче мислення.

Знайди таку ж

Візьміть по дві серветки з кожної пачки, розкладіть перед малюком і попросіть відшукати однакові і скласти докупи. Якщо малюк ще не зовсім розуміє, що повинен зробити, покажіть йому приклад, примовляючи: «Ось у нас червона серветочка. Де така ж серветка? Де серветка червоного кольору? Ось наша червона серветка!» Поступово малюк зрозуміє сенс гри і буде знаходити пари без вашої допомоги. Так легше запам’ятовувати кольори.

Розклади по кучкам

Розсипте на підлозі і перемішайте кілька пачок різних серветок і розкажіть малюку таку історію: «Вирішив зайка відзначити свій день народження, зібрався накрити стіл для гостей. Дістав серветки, але тут налетів вітер-пустун, вирвав серветки у зайчика з лапок і розкидав по всій лісовій галявині. Засмутився зайка, плаче, не знає, як серветки правильно зібрати. Давай йому допоможемо!» Запропонуйте дитині розсортувати серветки, розклавши їх на купки за кольором (або орнаментом).розвиваючі ігри с серветками-2

Кухонний пазл

Якщо розірвати кілька однакових серветок на дві частини, вийдуть свого роду пазли. Запропонуйте малюкові знайти потрібні шматочки і скласти серветки правильно.

Доки летить серветка…

А ось розвиваюча гра, яка не тільки захопить малюка, але і потренерує його увагу, реакцію, вміння виконувати дії по команді дорослого. Правила розвиваючої гри такі: мама підкидає вгору розправлену паперову серветку, і, поки вона повільно планує на підлогу, малюк повинен плескати в долоні, а як тільки серветка торкнулася підлоги, відразу хлопки припинити і завмерти на місці. Дітлахам постарше запропонуйте співати «ля-ля-ля», встигнути назвати якомога більше звірів (птахів, квітів, імен тощо).

Рвемо папір

Важко відшукати більш вдалу вправу для розвитку дрібної моторики малюка, ніж ігри з папером. Але нерідко це закінчується роздертими сторінками в дитячих книжках. Щоб врятувати їх від сумної долі, частіше давайте дитині можливість рвати папір в своє задоволення. Це, по-перше, корисно для маленьких пальчиків, а по-друге, допоможе малюкові позбутися накопиченого роздратування. Серветки відмінно підійдуть. Тільки не залишайте маленьку дитину з папером один на один, вона неодмінно захоче спробувати її на зуб.

Для початку дайте малюкові кілька паперових серветок, і нехай він сам вирішить, що з ними робити. Цікаво просто зім’яти серветку, а потім розгорнути її, розгладити і знову зім’яти. Потім покажіть (а швидше за все, малюк додумається до цього і сам), як відривати від серветки маленькі шматочки (назвемо це «сніжком») і довгі смужки (нехай це будуть «дождинки», «стрічки» або щось таке). Можна запропонувати малюкові «погодувати» звіряток, складаючи шматочки паперу в іграшкові тарілочки. Маленькі шматочки можуть бути «цукром», шматочки побільше – «печивом», а довгі стрічки, наприклад, «спагеті». Будь-яка робота захопить дитину більше, якщо надати їй сенс. І годування іграшок, з точки зору малюка, заняття цілком гідне.розвиваючі ігри с серветками-3

Ще малюкові, напевно, сподобається ідея засовувати шматочки відірваних серветок в пластикову пляшку або будь-яку іншу підходящу ємність з вузьким горлечком. Коли набереться достатня кількість паперу всередині, закрийте пляшку кришкою. Нехай малюк трясе її і милується «снігопадом».

Розвиваючі ігри в обід

Де ж ще пограти з серветками, як не на кухні? Прості ігри з серветками допоможуть зайняти дітлахів, поки ви готуєте або накриваєте на стіл.

Веселі хованки

Наприклад, покладіть на столик кілька іграшок і накрийте їх серветкою. Де іграшки? Сховалися! Нехай малюк підійме серветку: ось іграшки, знайшлися! Така гра допомагає йому зробити важливий висновок: якщо щось накрити, воно насправді не зникає! Подібне відкриття призводить малюка в захват. Він може багато разів поспіль «ховати» і «знаходити» іграшки, щоразу дивуючись такому помаху чарівної палички. А потім покладіть на тарілочку шматочки фруктів, накрийте серветкою і запропонуйте малюкові діставати їх не дивлячись, навмання, а потім їсти. Для самих маленьких це стане веселою забавою. Так вдається нагодувати фруктами навіть самого примхливого «малоїжку».

Вгадай, що за фрукт!

А дитині постарше запропонуйте таку гру з серветками. Нехай загадає, що зараз витягне з-під серветки, наприклад, шматочок яблука. Потім дістаємо перший-ліпший шматочок фрукта і пробуємо. Що це, яблуко або щось інше? Якщо інше, то що саме? Чи вдалося витягнути фрукт «на замовлення»?

Жива серветка

А ще можна в лічені хвилини змайструвати зі звичайної серветки пальчиковую ляльку. Беремо серветку, змочуємо кінчик в воді і намотуємо на кінець вказівного пальця, як ніби хочемо його забинтувати. Потім щільно обмотуємо іншою рукою серветку навколо пальця, щоб вийшла кулька. З іншої серветки робимо сукню, обв’язуючи її навколо пальця нижче паперової «голови». Фломастером малюємо ляльці очі, ніс, рот. Готово! Лялька оживає, викликаючи у малюка захоплення. Ось була просто серветка і раптом перетворилася на живу істоту, що рухається, розмовляє (нехай і маминим голосом), може похвалити або трошки посварити, пошкодувати … Придумайте лялечці веселе ім’я. Вона може заглянути в тарілку «малоїжки» і поцікавитися, чому це малюк не їсть такий смачний суп. Ймовірно, обідні проблеми після такого питання легко вирішаться…

Розвиваючі ігри та паперова творчість

Паперові серветки – благодатний матеріал для дитячої творчості. Серветки настільки тонкі і м’які, що відривати від них шматочки і м’яти папір в грудочки під силу навіть крихітним пальчикам. Можна вирізати з паперу або картону силуети звіряток (зайчика, овечки, кошеняти, качечки, курчати, рибки тощо) та показати, як відривати від серветки шматочки і приклеювати на силует. У зайчика це буде шерстка, у курчати – пір’ячко (візьміть для пір’їнок жовті серветки), у рибки – луска. Такими картонними звірятами можна потім навіть грати. Малюкам подобається, коли їх творінням знаходиться цікаве застосування.

Можна приклеїти білі цяточки на капелюшок мухомора, цятки жирафу, леопардові або корівці. З маленьких шматочків різнокольорових серветок можна робити всілякі аплікації – і квіточки на лузі, і травинки, і промінчики у сонечка, і сніжинки, і хмари … А ще цікаво доповнювати такою серветковий «мозаїкою» вже готові картинки. Наприклад, в дитячих журналах і розмальовках.

Робимо з дітьми вироби з паперу

З багатошарових паперових серветок легко зробити стильні картини, які прикрасять стіни дитячої. Нам знадобиться щільний картон, самоклеюча плівка і серветки. Підберіть такі, щоб при розрізанні на чотири частини кожен шматочок був хіба що закінченням квадратної картинки. Буває, що в кольоровий квадратній рамці намальований квітка, або сонечко, або яблуко, або ще який-небудь великий предмет. Словом, виберіть кілька малюнків, які сподобаються вам і дитині.розвиваючі ігри с серветками-4

Отже, приступаємо до роботи. Треба обережно розрізати серветки на чотири частини. З картону виріжемо квадрати такого розміру, щоб вони були на кілька сантиметрів більше наших серветковий картин. Виріжемо картонні рамки потрібного розміру. У центр квадрата-основи приклеюємо серветкову картинку. Краще змащувати клеєм тільки краї серветки. Рамку обклеюємо самоклейкою плівкою. Внутрішні краї підгинаємо, а зовнішні поки залишаємо відкритими. Змащуємо рамку клеєм і накладаємо на квадрат з картинкою. Потім зовнішні краї самоклейки загинаємо на зворотну сторону картинки. Все, наш шедевр готовий. Залишилося тільки просушити його під пресом. Зробіть кілька таких картин з різних серветок і розташуйте їх на стіні так, як підкаже фантазія. Прикріпити таку картинку до стіни можна двостороннім скотчем.

А ще з вашою допомогою малюк зможе зробити симпатичні квіти для прикраси своєї кімнати або в подарунок бабусі. Вам знадобляться серветки різних кольорів і трубочки для коктейлю. Нехай малюк розірве серветку на кілька частин і кожен шматочок зімне в грудку. Це будуть головки квітів. Можна зробити букет з однакових квітів або з різних. Готові головки квіток прикріплюємо до трубочкам за допомогою тонкого дроту або приклеюємо універсальним клеєм. Це робота для мами. Можна додатково приклеїти до трубочок вирізані з кольорового паперу листочки. Тепер ставимо наш букет в вазочку. Веселих вам ігр та цікавих виробів!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *