Дитина та музика

Музика має на людину колосальний вплив. Як же вона допомагає розвиватися твоєму малюкові? Чи потрібно з пелюшок привчати до музики або музикальність неможливо виховати?Музика та дитина

З маминого животика малюк потрапляє в новий світ, повний незвіданих запахів, відчуттів і звуків. Доведено, що малюк в перші хвилини життя може дізнаватися голоси мами і тата, якщо ті багато розмовляли з ним до народження. А ще крихту може заспокоїти колискова чи мелодія, яку дитинці регулярно включали поки вона тільки розвивалася в животику.

Особливості сприйняття музики дитиною

Діти з’являються на світ з досить розвиненим слуховим апаратом (вже з 5-го місяця внутрішньоутробного життя вони розрізняють звуки). Однак слух продовжує вдосконалюватися далі.

Зрозуміло, малюк всьому вчиться поступово. Незабаром запам’ятає, як щебече старша сестричка, вітається дід та звучить улюблене брязкальце. А до року у крихти вже з’являться найулюбленіші мелодії. Вона буде посміхатися, почувши знайому пісеньку і невтомно витягувати звуки з музичних іграшок, які припадуть їй до вподоби.

Чого вчить дитину музика?

Подивися, якою буде реакція однорічного малюка на сумну музичну композицію. Швидше за все він задумається, завмре на якийсь час. А якщо малюк дуже вразливий, може навіть поплакати. Навпаки, якщо поставити малюкові щось веселе, він тут же збадьориться, почне рухатися в такт. Ось так просто прослуховування музики розвиває образне мислення у дітей. Крім того, музика вчить прислухатися до себе, розуміти свої емоції, що дуже важливо для крихітки.Музика та дитина-1

Але запис, все ж, має на дітей не такий сильний вплив, як звук живих музичних інструментів.

У психології існує таке поняття, як музична терапія. За допомогою прослуховування музики або гри на музичних інструментах діти позбавляються від психологічних або навіть фізичних проблем.

Зрозуміло, дитині потрібні найрізноманітніші звуки. Нехай вони будуть розвиваючими, що наповнюють та радують.

Інтереси за віком: вибирай інструмент для дитини

Після того, як малюк познайомився з найпростішими іграшками-інструментами (а це станеться приблизно в рік), йому можна запропонувати щось складніше. На другому році життя малюки вчаться всебічно слухати музику, можуть відгукуватися на неї емоційно і їм стає цікавіше видобувати звуки самостійно. І якщо в цей період будинки з’являться такі музичні інструменти, як барабан, дзвіночки, кларнети тощо, малюк із задоволенням почне їх освоювати. Головне, щоб всі ці іграшки мали приємне, чисте, мелодійне звучання.

Про професійні заняття поки мова не йде. Придивляйся до малюка, яким музичним інструментам він віддає перевагу? Слухайте разом записи, наспівуйте пісеньки. І любов до музики оселиться в душі малюка з дитинства!

Для найменших

Природно, однорічного малюка ми не будемо саджати за рояль. Зате показати, які нотки виходять, коли молоточок ударяє по ксилофону, буде дуже корисно. Перші музичні інструменти повинні бути яскравими, привабливими. Нехай малюкові буде зручно тримати їх в руці. Ну і, звичайно ж, потрібна участь мами чи тата. Покажи дитині, як поводитися з новими музичними іграшками! розпещена дитина-4На першому році життя дитини важливо розвинути почуття ритму, слуху, вміння рухатися, наслідувати звуки.

Як вибрати інструмент для дитини?

Музичні інструменти по-різному впливають на дітей, приносячи ту чи іншу користь.

Фортепіано добре розвиває координацію рухів і дрібну моторику.
А духові інструменти допоможуть малюкові позбутися проблем з дихальною системою.
Опорно-руховий апарат зміцниться завдяки грі на ударних інструментах. До того ж з’явиться прекрасне почуття ритму, який, до речі, здорово отстукивать за допомогою кастаньєт.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *