Балувана дитина. Чи можна розпестити малюка?

Розпещений, розпещена дитина – яка вона? Та, якій багато дозволяють і виконують всі її примхи? Або малюк просто неслухняний хуліган, якого ніяк не закличеш до порядку? Дитину можуть назвати розпещеною і з осудом, і з захопленням.розпещена дитина

Деякі батьки вважають, що дітей треба балувати, інші з засудженням вимовляють «зовсім розбестили, будуть потім проблеми з ними».

Балувана дитина – як це?

Зазвичай розпещеною дитиною називають того малюка, чиї бажання беззаперечно виконуються його батьками. Крім того, дитина, яка вередує, вимагає постійно від батьків уваги, прискіпливо вибирає в їжу собі найсмачніше, випрошує іграшки, не погоджується на те, що пропонують, а просить чогось ще, інша – має всі шанси так само бути розпещеною.

Сюди ж входить категорія дітей, яка не дотримуються субординації, не слухаються батьків, перебиває дорослих при розмові, не вміють поводитися в суспільстві, грає їжею за столом, хуліганить на дитячому майданчику і в інших громадських місцях.

Чому дитина «розбалувана»?

Зазвичай ще в перші місяці життя новонародженого можна почути поради, що не розпестити дитини. розпещена дитина-1Наприклад, “не бери його постійно на ручки, ізбалуешь; не годуй грудьми часто; не вдаватись на кожен крик »і тому подібні. І дійсно, ледь зрозумівши, що на його ледве чутний писк – його беруть на руки, в разі, коли так не роблять, дитина може почати кричати.

«Балувати новонародженого»

Зазвичай ще в перші місяці життя новонародженого можна почути поради, щоб не ьреба розпещувати дитину. Наприклад, “не бери її постійно на ручки; не годуй грудьми часто тощо. І дійсно, ледь почувши ледве чутний писк – дитину беруть на руки, в разі, коли так не роблять, дитина може почати кричати.

Якщо малюк звик засинати під теплим боком мами, то після того, як його перекладають в ліжечко, малюк буде сильно та довго плакати. Так само він може відмовлятися від прикорму, випльовуючи незнайому їжу, і кидатися пляшками, якщо хоче груди, а не соску. Чи означає це, що малюк став розпещеним і далі з ним будуть тільки проблеми? Чи потрібно бути з ним «жорсткіше?»

У контексті сучасного підходу до вирощування дітей ми знаємо, що незадоволені потреби в батьківській турботі призводять тільки до проблем у подальшому. Тому, якщо говорити про малюків до року і навіть трохи старше, то потрібно розуміти, що розпестити немовляти абсолютно неможливо. Звичайно, є діти, які трохи поплакали на самоті, відразу засипають, є такі, які їдять все, що їм пропонують, і такі, які доставляють менше клопоту, ніж інші. Але всі «капризи» грудничка зазвичай залежать тільки від його темпераменту, характеру і стану його здоров’я.

«Балуваний дошкільник»

В цілому у дітей від двох-трьох років до шести ситуація не така проста. Кожен малюк вередує не просто так, а зі своїх причин. розпещена дитина-2Одна з найпоширеніших – це так само живий характер дитини, особливості його нервової системи, коли процеси збудження переважають над процесами гальмування в силу віку. Такий малюк, «розгулявшись», просто не може зупинитися. Він розуміє, що вже перейшов усі межі, що батьки будуть лаяти його, але все одно пустує.

Дитина, якій бракує вашої уваги – буде перебивати вас і особливо дошкуляти під час телефонних розмов і парафій гостей. Агресія дитини теж має своє коріння. Якщо дитина ламає речі, б’є одноліток, дорослих, то вона відчуває великі внутрішні проблеми. Таким чином вона привертає до себе увагу і вимагає допомоги дорослих.

Діти, які постійно просять купити їм іграшки, відмовляються їсти, те, що приготували батьки, закочують істерики, якщо щось йде не так, як їм хочеться, також потрапляють в цю категорію. Тут може бути проблема в неправильному вибудовуванні кордонів з дорослими. Кожна дитина рано чи пізно стикається з тим, що батьки кажуть йому «ні». І тут він може плакати або кричати, вимагаючи того, що хоче. Якщо крик і сльози допомагають йому досягти бажаного, то ця поведінка закріплюється. І коли йому вже не рік, а чотири або п’ять, це вже виглядає дуже погано.

Точно так же діти, яких виховують дуже строго, можуть ставати нестерпними всупереч всім виховних заходам. Безліч заборон абсолютно не поміщаються у нього в пам’яті. Він просто думає, що що б він не робив, все одно він уже порушує якісь правила. Тому в своєму бажанні виразити себе, дитина просто починає їх ігнорувати, тому що не розуміє – які з них важливі, а які ні. розпещена дитина-3Адже якщо однаково забороняється стрибати по дивану, бігати по кімнаті, кричати і вибігати на проїжджу частину, бруднити речі, плакати і так далі – він, швидше за все, буде робити це все, так як йому складно виконувати всі вимоги дорослих.

Що робити, якщо вашу дитину називають розпещеною?

Чи влаштовує вас поведінку вашого малюка – вирішувати тільки вам. Можливо, це тільки думка оточуючих. А вам комфортно жити з активною дитиною, і ви зможете з нею домовитися, якщо це буде потрібно. Але якщо вам важко з нею, то потрібно добре подумати, чому вона поводиться саме так, врахувати помилки і, можливо, десь стати м’якше і давати їй випустити пар в безпечній обстановці. А, можливо, навпаки, стати більш послідовною, щоб дитина знала, що ваше «не можна» – це дійсно «не можна» і навіть не намагалася його оскаржити.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *