Ігри з м’ячем на вулиці для дітей: сучасні та минулі

Чи любите Ви гуляти з дітьми на свіжому повітрі? Проводьте час активно? А якщо йде дощ або сніг, як проводити спільне дозвілля весело і з користю? У кожної матусі свої варіанти відповідей, хтось займається творчістю, інші вважають за краще читати книги. Сьогодні поговоримо, які ігри з м’ячем на вулиці для дітей найцікавіші і корисні.дитячі ігри з м'ячем

У чому користь

Спортивні ігри розвивають координацію, тренують витривалість, зміцнюють м’язи і серцеву діяльність крихти. Завдяки активному проведення часу можна не тільки з користю розважатися на вулиці, але і розвиватися. Адже є безліч розвиваючих варіацій цікавих ігор.

Командна гра допомагає налагодити дружні відносини серед учасників, вчать злагодженій роботі в колективі, взаємовиручці та допомозі, розвиває дух суперництва і допомагає повірити в себе в разі перемоги. Адже грати можна не тільки на вулиці. У дитячому садку або квартирі доступні прості пізнавальні ігри, які відомі всім нам ще з минулих часів.

Так, в дитинстві ми багато часу проводили на вулиці. Ніхто з батьків з нами цілеспрямовано не бігав. Але зараз дітки розбираються в планшетах і смартфонах краще, ніж в рухливих іграх на повітрі. Тому першочергове завдання батьків – навчити своє чадо знаходити собі заняття, ознайомити з тим. Якими бувають ігри і як в них правильно грати. Більш того, граючи на дитячих майданчиках, ви ризикуєте знайти багато нових друзів, з якими ваша дитина продовжить спілкуватися.

Собачка

Гра для 3-х і більше осіб. Двоє кидають один одному м’яч, третій стоїть між ними і намагається зловити. Якщо гравців більше, то треба ставити більше собачок або робити більше коло, в якому кидають один одному м’ячик.дитячі ігри з м'ячем-2

Футбол

Правила відомі всім, командна гра для більш старших хлопчиків. Зацікавить не тільки підлітків 12 років, але і дорослих. Підключіть тата, він може бути тренером, суддею або гравцем.

Гаряча картопля

Учасники стоять у колі, перекидають один одному м’яч, який представляють гарячою картоплею. Завдання, як можна швидше відбити «картопельку» іншого учасника. Хто не зумів цього зробити, сідає в коло. Коли в центрі кола зберуться кілька людей, хто-небудь вибиває одного з них. Той, хто зумів зловити «картоплю» прямо в руки, звільняється з полону і стає в коло для продовження веселої забави.

Їстівне і неїстівне

Це спокійна, розвиваюча та пізнавальна дитяча забава. Підходить для малюків від 3 років. Учасники сидять у шерензі, а ведучий кидає їм м’яч, називаючи овочі / фрукти, різні продукти харчування. Завдання гравця не впіймати неїстівний м’яч. Той, хто помилився, встає на місце ведучого. Цікаво, коли гра проходить в швидкому темпі. Багато гравців просто не встигають подумати і автоматично ловлять м’ячик.дитячі ігри з м'ячем-3

Хокей з м’ячем

Взимку на льоду не потрібна шайба. Візьміть невеликий м’яч і ключку. Ключкою може бути і просто палиця. У тако хокей можна грати і влітку, головне у ворота потрапити.

Існує також різновид хокею на траві в закритих приміщеннях – індорхокей, що вважається окремим видом спорту і відрізняється не тільки покриттям, але і меншим розміром майданчика і кількістю гравців в кожній команді.

Існує навіть європейська хокейна ліга по грі на траві в хокей і проводяться змагання, світові чемпіонати з цього виду спорту.

Правила. як в звичайному хокеї, потрібно загнати м’яч в ворота противника з допомогою ключки, при цьому торкатися м’яча руками або ногами будь-яким гравцям, крім воротаря, заборонено.

«Стінка»

Хороший варіант гри для дітей 4 років. Дітки встають в шеренгу один за одним. Перший учасник кидає м’яч. Завдання гравця втекти в кінець шеренги на місце останнього учасника, поки м’ячик летить і б’ється об стіну, потім об землю. Старшим діткам можна ускладнити завдання. Перш ніж перебігти на місце останнього гравця – перестрибнути через м’ячик, після того, як він вдариться об землю. Ця гра в м’яч об стінку називається «Жаба»

Рахувалочка

Дуже зручно вчити ритмічні лічилки, використовуючи невеликий м’ячик. Можна розділити гру на двох зі своїм чадом. Спочатку необхідно ознайомити дитину з текстом, спробувати трохи вивчити його. Потім ведучий вимовляє перше речення і кидає м’яч. Хто зловив його, говорить друге речення. Ускладнюй гру, перекидаючи м’яч через кожне слово в швидкому темпі.

Квадрат, гра з м’ячем

Пам’ятаєте розмальований майданчика у дворі біля будинку? Великий квадрат, поділений на 4 рівних квадрата всередині, посередині центр у вигляді ромба. 4 гравці, кожен повинен був закинути м’яч так, щоб він торкнувся свого периметра і перелетів на квадрат противника, вдарившись об землю раз. Його не можна було ловити руками. Відбивати можна було тільки ногами головою, коліном. Якщо противнику не вдавалося відбити – він отримував одне очко.дитячі ігри з м'ячем-4

Штандер

В які ігри з м’ячем грають сучасні діти? Гравці стоять в колі, а ведучий в центрі. Він підкидає м’яч високо вгору і при цьому вигукує ім’я одного з учасників. Учасник, чиє ім’я назвали повинен забігти в центр і зловити його. Інші в цей час розбігаються в різні боки. Як тільки м’яч спійманий новий ведучий кричить «Стоп» або «Штандер» в цей час інші гравці завмирають на місці. Їм заборонено його залишати. Новий ведучий повинен потрапити в когось, якщо йому це не вдається, він знову водить.

Забави на воді та на пляжі

Любителям водяних процедур слід знати про кілька актуальних забав для будь-якого віку.дитячі ігри з м'ячем-1

  • На швидкість і кмітливість. Для діток до 3 років влаштуйте «Веселу веселку» в басейні. Наповніть його безліччю різнокольорових кульок. Дайте кожному малюку свій колір. Їх завдання, як можна швидше зібрати всі м’ячики свого кольору. Хто перший той і переміг. Ця гра в принципі цікава і діткам постарше.
  • Не забуваємо про волейбол, як на воді, так і на суші.
  • В баскетбол люблять грати не тільки дорослі на пляжі, але і діти в басейні. Замість баскетбольного кошика покладіть на воду надувний гумовий круг.
  • Грайте в бадмінтон удвох або командою, але замість воланчіка відбивайте ракеткою невеликий гумовий м’ячик, який не тоне у воді.

Для найменших

Якщо вашому чаду немає ще й року, влаштуйте хованки. Гра в «Знайди м’яч» дуже подобається дітям. Сховайте м’яч так, щоб дитина бачила, куди ви поклали, наприклад, накрийте ковдрою. Запитайте малюка: «Де м’яч?». Потім відкиньте покривало і покажіть, куди сховали іграшку. Для діток старше 3 років можна ховати складніше, використовувати підказки «гаряче, холодно».

Естафети з м’ячем

М’яч можна використовувати для естафети, тримати його підборіддям, передавати без рук. Або тримати, затиснувши колінами, бігти на перегонки. Або бігати парами, між спинами затиснувши м’яч. Тобто один біжить передом, другий задом, тримаючись один за одного замком руками на рівні ліктів

Ігри в будинку з м’ячиками

Звичайно, вдома можна пограти в усі ігри, які описувалися раніше, особливо, якщо дозволяє площа.

Але можна також придумати гри на влучність, різні лабіринти для м’ячів, тунелі, треки.

Батут

На батутах можна не тільки стрибати. Для забави вам знадобляться безліч м’ячів різних за розміром. Закиньте їх всередину. Завдання кожного учасника пробігти від однієї стіни до іншої так, щоб їх не зачепили.

Зіграйте на батуті в «Гарячу картоплю». Але є одна обставина, просто так стояти і ловити «картоплю» не вийде. Необхідно постійно стрибати. Спробуйте, це не так легко, як здається!

Проводьте час з дітьми весело і з користю. Поділіться своїми ідеями в коментарях, а з друзями посиланням в соціальних мережах. Всім веселих прогулянок і незвичайних буднів. А мені пора!дитячі ігри з м'ячем-5

Забави для однієї дитини

Якщо ваш малюк один на майданчику або вдома / на дачі можна кидати м’яч об стінку. При цьому м’яч повинен 1 раз торкнутися землі і відскочити в руки. Придумайте цікаві завдання, наприклад:

  • перш ніж зловити його, хлопнути в долоні 1/2/3 рази по черзі;
  • повернутися навколо себе;
  • підстрибнути 1/2/3 рази також по черзі;
  • зловити м’яч однією рукою;
  • кинути його, стоячи спиною до стінки, потім повернутися і зловити.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *