Вісім корисних порад, як налагодити стосунки з дитиною

як налагодити відносини з дітьми

Канікули. Для дитини – відпочинок, а для батьків – можливість поспілкуватися з дітьми та повиховувати їх з ранку до вечора. Домовитися з підлітками – справа непроста. Що таке перехідний вік? Це час, коли організм росте, гормони танцюють, емоції зашкалюють, злість часто розбирає і вихлюпується назовні безконтрольно. Батькам часто здається, що колись миле і любляче чадо їх більше не поважає. Але це не так! І завдання батьків – бути терплячими і завжди готовими допомогти. А ось кілька простих порад щодо питання “як налагодити стосунки з дитиною”:

Дати свободу

Тінейджери часто демонструють батькам, що вони вже абсолютно незалежні, що мама з татом їм не потрібні і не указ. Що ж робити! Мамам і татам доведеться вчинити по-дорослому, відійти в сторону і прийняти своє доросле чадо, прийняти його право на окремий простір (не заходити до кімнати без стуку, не чіпати його речі без дозволу, не наводити свій порядок на його території). Приймати відмови (підеш з нами в театр? Ні? Ну ладно. Будеш з нами вечеряти? Чи не голодний? Скажи, коли захочеш їсти). Таким чином ви зможете налагодити стосунки з дитиною.як налагодити відносини з дітьми-1

Будьте завжди готові поговорити

Не тисніть і не нав’язуйте, але будьте завжди поруч. Батьки повинні бути відкритими для діалогу. Дитина мовчить і не веде відверті розмови? Не ображайтеся (чому ти мені нічого не розповідаєш ?!). Але, якщо чадо захоче чимось поділитися – слухайте з інтересом і підтримуйте. Завжди легко надати мудрих порад, насварити, залякати тощо. Але цим ви досягнете тільки того, що вам більше нічого не довірять. Так що слухайте дитину, як слухали б свого дорослого друга.

Довіряйте

Взагалі-то дітям не властиво нічого приховувати від батьків. Секрети починаються тоді, коли мами-тата засуджують, перевіряють і весь час забороняють. Якщо навчитеся довіряти дитині, від вас і приховувати нічого не доведеться. Довіряти своїй дитинці, ясна річ, складно. А раптом чадо не зможе вчинити по-дорослому, а раптом його обдурять, а раптом щось трапиться! Спробуйте “підстелити соломи”: довіряю, йди, але подзвони, будь на зв’язку.

Хваліть, надихайте!

– Боїшся йти на іспит? А чого боятися-то? Треба було займатися краще, а не перед телевізором сидіти!
Як думаєте, ви допомогли своїй дитині? Додали впевненості? Ось ось. Ваша задача не довести всьому світові, що ВИ маєте рацію, а допомогти дитині. Чим більше будете хвалити, тим впевненіше стане чадо. І тим приємніше йому розповідати вам про свої успіхи і, звичайно, домагатися цих самих успіхів. Незважаючи на те, що дитина доросла, ніщо йому так не важливо, як схвалення і похвала мами з татом.як налагодити відносини з дітьми-2

Дружити з друзями

Будете лаяти друзів своєї дитини-підлітка – втратите свою дитину-підлітка. Він вибере їх, і буде зустрічатися з ними далеко від вас. І тоді ви не дізнаєтеся, де він і з ким. Краще запрошуйте його друзів до себе додому, слухайте їх, спілкуйтеся, запитуйте і цікавтеся, може бути, навіть повчитеся у них чого-небудь. Тільки не “включайте дорослого і мудрого” і не читайте моралі. Якщо хтось із друзів вам не сподобався, ви можете висловити свої думки тільки на тему: “Мені не сподобався вчинок”, а не “твій друг дурний і негарний”. Якщо бачите, що чадо потрапило в погану компанію, розкажіть дитині про свої побоювання, порівняйте з тим, якими бувають справжні друзі, спробуйте знайти спадкоємцю іншу компанію.

Вказувати на помилки

Багато батьків бояться, що діти їх “розлюблять” або образяться на них, якщо мами-тата будуть занадто суворими або каратимуть. Така тактика зазвичай призводить до непослуху і втрати контролю. Якщо гнів батьків і покарання заслужені, то вони дуже потрібні. Саме це вказує дитині на його помилки і вчить жити. Методи впливу у всіх різні. Хтось не випускає з дому, хтось “нагороджує” трудовими відробітками, хтось просто перестає розмовляти. Тільки ви знаєте свою дитину і знаєте, що діє саме на неї. Але, що б там не було, це повинно запам’ятатися. Спочатку чадо може і не погоджуватися з вами, але потім все зрозуміє.

Навчити цінувати гроші

Беріть дитину з собою в банк, розповідайте, як заробляєте, розповідайте які варіанти покупок можна зробити на певну суму, вчіть вибирати, що важливіше купити. У магазині просіть дитину вибирати привабливі ціни, і взагалі дивитися на ціни! Можете відправляти в магазин зі списком покупок з певною сумою. як налагодити відносини з дітьми-3Нехай старається вложитися в “бюджет”. Розповідайте, як розподіляєте сімейний бюджет, радьтеся з приводу серйозних покупок. Скарбничка теж здорово допомагає дітям вчитися цінувати гроші і витрачати їх правильно. На час канікул можна видати чаду певну суму на всі витрати. Але сума буде фіксованою, добавки просити не можна!

Допомогти зорієнтуватися

Вирішити, чим зайнятися в майбутньому – найважче для підлітка. І тут необхідна допомога батьків. Постарайтеся показати спадкоємцям всі можливості – записати в гуртки, водити на майстер-класи, знайомити з різними фахівцями, може бути навіть відвести на тренінг по профорієнтування. Просто розповідати і водити на роботу до друзів. Не вимагайте від підлітка, щоб він чітко знав, чого хоче! Він може прийняти рішення, тільки якщо у нього буде вибір.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *