Як вибрати матрац для дитини

Для кожної людини, особливо дитини, дуже важливий спокійний повноцінний сон, який може забезпечити тільки комфортне спальне місце. Сьогодні розроблено безліч моделей матраців для дітей. Вироби виготовляються з самих різних матеріалів і наповнювачів. Кожен виробник стверджує, що саме його продукція найзручніша і корисна. Багатьох батьків цікавить, як вибрати дитячий матрац, щоб він правильно підтримував хребет, щоб не утруднював рухи, добре пропускав повітря. Крім того, при виборі аксесуарів для сну необхідно враховувати вік свого крихти, так як скелет дитини постійно розвивається і для певного віку потрібен той чи інший матрац.

Цікаво: чим можна зайняти дитину 3 років

Всі вироби поділяють на дві категорії: пружинні та без пружин. Яку саме модель придбати для своєї дитини, повинен вирішити кожен самостійно, вивчивши особливості конструкції і матеріалів.

Пружинні матраци

Матраци з металевими пружинами відомі з давніх-давен. Їх часто купують для дитячої спальні, так як ці вироби недорого коштують і досить довго служать. Існують моделі з залежним пружинним блоком та незалежним.Пружинний матрац для дитини

Пружинний блок влаштований таким чином, що при натисканні на окремо взяту пружину прогинаються і декілька сусідніх. В результаті, коли дитина лягає на матрац, який має подібну конструкцію, його тіло ніби провалюється в гамак.

Цікаво: чому дитина їсть крейду

Чим більше вага, тим сильніше стискаються пружини. Провисання мінімальне у виробів, які оснащені дрібними, щільно прилеглими один до одного, деталями. Така конструкція не здатна забезпечити необхідний для дитини ортопедичний ефект і тому не рекомендується ні для новонароджених, ні для дітей більш старшого віку. Крім того, пружинна модель в дитячій спальні прослужить набагато менше в порівнянні з матрацом без пружин. Адже всі знають, що маленькі шибеники дуже люблять пострибати в ліжечку.

У матрацах з незалежним блоком кожна пружинка поміщена в окремий чохол, за допомогою якого і відбувається м’яке з’єднання деталей в одне ціле. Після натискання на один елемент в такому виробі всі інші пружини залишаться в початковому положенні, в результаті чого досягається необхідний ортопедичний ефект і повна безшумність при русі дитини в ліжку.

Матраци без пружин

Гідну конкуренцію пружинним матрацам на ринку дитячих товарів складають моделі без пружин. Металеву конструкцію в таких виробах замінює один або кілька наповнювачів.

Крім того, що матраци без пружин забезпечують комфортну жорсткість і необхідну анатомічну підтримку дитини під час сну, вони довговічні, не накопичують статичну електрику, не створюють магнітне поле.

Натуральний латекс

Пориста і пружна речовина – натуральний латекс – виробляють шляхом термічної обробки соку каучукового дерева. В результаті технологічного процесу виходить еластичний пористий матеріал, що володіє унікальною здатністю швидко відновлювати первинну форму.матрац з латексу дитячий

Завдяки своїм властивостям латекс вважається одним з кращих наповнювачів для дитячих матраців, причому його використовують і в якості самостійного наповнення, і як просочення для інших матеріалів. Латекс не викликає алергії, що є його безперечним плюсом. Цей наповнювач застосовують для виготовлення матраців, які підходять для дітей будь-якого віку.

Цікаво: як вибрати дитячий басейн

Пінополіуретан

Лідером серед синтетичних наповнювачів можна вважати пінополіуретан. Екологічно чистий, міцний і зносостійкий, що не викликає алергії матеріал володіє відмінними теплоізоляційними властивостями, високою щільністю і пружністю. Якісний матрац з наповнювачем з поліуретану маркується як ортопедичний, він забезпечує хорошу анатомічну підтримку.Пінополіуретан матрац

Кокосова койра

Одним з найулюбленіших батьками наповнювачів для дитячих матраців є кокосова койра. Натуральний матеріал забезпечує хорошу повітряпроникність виробу, відрізняється підвищеною жорсткістю і стійкістю до зносу.

Виріб з койри відмінно підходить для новонароджених та дітей до одного року, так як забезпечує ортопедичну підтримку дитини під час сну. Чим більше шарів койри в матраці, тим жорсткіше і рівніше поверхня.

Цікаво: як вибрати дитяче автокрісло

Для скріплення кокосового волокна використовують в основному натуральні просочення, які не викликають алергії, не виділяють шкідливих речовин, перешкоджають скупченню пилу і розмноженню комах.кокосовий матрац

Перед тим як вибрати матрац для дитини, треба перевірити сертифікат якості і поцікавитися у продавця, якими складами просякнутий наповнювач. Незайвим буде відзначити запах вироби. Якщо у виробництві використовувалися синтетичні заливки, матрац буде виділяти запах гуми.

Морські водорості

Ще одним екзотичним наповнювачем, що використовується при виробництві дитячих матраців, є морська трава. Її висушують, скручують в кіски і прикріплюють до джутової тканини, після чого застосовують у виробах для сну.матрац з морських водоростей

Моделі з морськими водоростями не такі жорсткі, як з наповненням з кокосової койри, вони не схильні до гниття. Крім того, матрац виділяє мікрочастинки йоду, який міститься в морській траві, що благотворно впливає на організм дитини, знімаючи нервове збудження і зміцнюючи імунітет.

Цікаво: як вибрати дитячий крем

Холлофайбер

Цей синтетичний наповнювач являє собою поліефірні волокна, закручені в дрібні пружинки і скріплені між собою під впливом високих температур. Завдяки порожнечам між волокнами матеріал володіє чудовою повітряпроникністю, а пружність і еластичність забезпечують ортопедичні властивості виробу.Холлофайбер матрац

Наповнювач з холлофайбера застосовується при виготовленні матраців середньої жорсткості, які підходять дітям старше одного року. Матеріал не викликає алергії, не вбирає запахи і не сприяє розмноженню мікроорганізмів.

Цікаво: чим зайняти дитину на зимових канікулах

Як правильно вибрати матрац

Матрац в дитячу спальню повинен відповідати наступним критеріям:

  • мати рівну поверхню, без горбів і вм’ятин;
  • бути пружним;
  • мати комфортну жорсткість залежно від віку дитини;
  • містити в складі тільки безпечні матеріали.

Перед тим як вибрати дитячий матрац, треба знати вік дитини і розміри ліжечка, заздалегідь визначитися з конструкцією матраца і матеріалом, з якого зроблено наповнення. Звертайте увагу на міцність виробу і простоту догляду.

Матраци для дитини від 0 до 3 років

Перші місяці свого життя більшу частину доби дитина проводить в ліжечку, адже саме в цей період починає формуватися кістяк, і зокрема хребет людини. Тому батькам до вибору матраца треба підійти з усією відповідальністю, тому що від нього сильно залежить здоров’я малюка.

Для новонародженого необхідно купити новий матрац. У старих речах, що залишилися від старших дітей, накопичилося багато пилу, в якому можуть завестися шкідливі мікроорганізми. Крім того, будь-який, навіть самий якісний, матрац з часом втрачає ортопедичні властивості, які повинні завжди залишатися на висоті. Адже жорстка і пружна поверхня гарантує правильне положення крихти в ліжечку незалежно від того, спить вона або не спить.

Правильно обраний ортопедичний матрац підтримує хребет в горизонтальному положенні, що необхідно для формування прямої постаті, і дозволяє м’язам повністю розслабитися під час сну.дитина на матраці

Важливе значення має розмір матраца, який повинен повністю відповідати габаритам ліжка. Занадто широкий матрац буде звисати і загинатися, що доставить масу незручностей малюкові. Якщо розміри дитячого матраца, навпаки, набагато менше площі спального місця, по краях утворюється вільний простір, куди потраплятиме пил.

Фахівці вважають, що дітям до трьох років треба спати на матрацах з наповнювачем середнього рівня жорсткості. Самим екологічно чистим і безпечним є кокосове волокно, яке рекомендують використовувати в якості наповнення виробів для самих маленьких. Висота виробу повинна знаходитися в межах від 5 до 12 см, стандартні розміри – 60х120 см.

Матраци для дитини від 3 до 5 років

Розмірковуючи про те, який купити матрац дитині від 3 років, потрібно керуватися тими ж правилами, що і при виборі цієї приналежності для новонароджених. Замість наповнювача з кокосового волокна можна використовувати латекс. У цей час у дітей вже можуть з’явитися ускладнення з хребтом, тому про жорсткість спального місця треба порадитися з педіатром.

В 4 роки у дитини продовжують інтенсивно розвиватися кістки, хоча хребет вже повністю сформований. У цьому віці рекомендується спати на жорсткій поверхні, однак допускаються до застосування і матраци з незалежним пружинним блоком.

Стандартні розміри виробів, призначених для відпочинку дітей від трьох до п’яти років, становлять 70х160 см або 80х200 см.

Матраци для дітей 5-12 років

Для дитини від 5 років підійде як пружинний матрац, так і виріб без пружин. При виборі наповнювача фахівці радять віддати перевагу натуральному латексу, кокосової койри або пінополіуретану. З пружинних матраців краще придбати виріб з незалежним пружинним блоком висотою до 15 см.

Особливу увагу треба приділити облаштуванню спального місця школяра. Перші роки навчання пов’язані з великими емоційними та фізичними навантаженнями, тому дитині потрібен повноцінний відпочинок протягом 9-10 годин. Крім того, до 12 років продовжує формуватися поперековий відділ, гнучкі хрящі замінюються кістковою тканиною. Матрац не повинен перешкоджати фізіологічних процесів організму, що розвивається.дитина на матраці - 1

Перш ніж вибрати матрац для дитини 7-12 років, необхідно проконсультуватися з ортопедом, так як у багатьох дітей в цьому віці починаються проблеми з постаттю. З наповнювачів краще придивитися до натурального латексу або пінополіуретану.

Як відрізнити якісний матрац

При покупці дитячого матраца варто бути особливо уважним, так як не всі виробники випускають продукцію високої якості.

В першу чергу треба вимагати у продавця сертифікат якості, який свідчить про те, що виріб виготовлений відповідно до прийнятих норм.
Гігієнічний сертифікат служить гарантом безпеки продукції. Якщо у продавця немає такої документації, цілком можливо, що в складі виробу присутні небезпечні для здоров’я речовини.
Матрац не повинен виділяти ніяких запахів.
Чохол повинен бути акуратно зшитий, без ниток, які стирчать та стягнутих швів.
Для того щоб облаштувати зручне і надійне спальне місце свого малюка, недостатньо просто правильно вибрати дитячий матрац. Виріб необхідно купувати у перевірених постачальників: в дитячих супермаркетах або інтернет-магазинах. Мало виготовити якісну річ, її треба правильно транспортувати і зберігати, що часто не під силу випадковим продавцям і дрібним компаніям.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *