Як правильно вибрати рюкзак для першокласника?

Останній літній місяць – вдалий час подумати про покупку рюкзака або портфеля для вашого школяра на наступний навчальний рік.
У багатьох батьків виникає питання: «Що ж краще вибрати – ранець або рюкзак? І як вибрати правильно?»

Головна відмінність ранця полягає в жорсткому (твердому) корпусі, що є його перевагою, оскільки твердий корпус і щільна спинка допомагають правильно розподілити вагу ранця з усім вмістом по всьому хребту дитини і не дає розвинутися сколіозу.Як правильно вибрати шкільний рюкзак-1

Традиційно, для дітей молодшого шкільного віку лікарі-ортопеди рекомендують купувати саме ранці, бажано з ортопедичною спинкою (м’які поролонові подушечки обтягнуті дихаючої тканиною, розташовані на спинці ранця). Добре виконана ортопедична спинка повністю повторює анатомічну будову спини дитини, повністю прилягає до спини і підтримує правильну постать.

Рюкзаки ж користуються більшою популярністю у школярів середнього та старшого віку. Рюкзаки також бувають з ортопедичною спинкою, але корпус рюкзака не буває твердим.

Отже, якщо ви вибираєте шкільну сумку для першокласника, то бажано віддати перевагу ортопедичному ранцю, якщо ж ваш школяр вже перейшов в старшу або середню школу, то вашій увазі надано найширший вибір ортопедичних рюкзаків.

Як вибрати правильний ранець або рюкзак?

При виборі шкільної сумки, незалежно від віку, треба обов’язково врахувати такі моменти:

Ортопедична спинка

Повторює вигин хребта і формує правильну постать. Спинка повинна бути обов’язково жорсткою. Додаткова прокладка пом’якшить тертя ранця / рюкзака і забезпечить більш комфортне носіння. У якісних рюкзаках така прокладка виконується з сітчастого матеріалу, що забезпечує циркуляцію повітря і запобігає потіння спини. У нижній частині спинки дуже важлива наявність додаткового валика або подушечки, який буде служити упором в поперек і нести на собі основне навантаження.

Вага та розмір

Правильніше за все визначити під час індивідуальної примірки. За рекомендаціями лікарів-ортопедів рюкзак (ранець) не повинен по ширині і висоті виходити за рамки плечей дитини, а нижній край повинен знаходитися на рівні попереку.
Також, слід пам’ятати про те, що чим більше ранець (рюкзак) відповідає ортопедичним вимогам, тим більша у нього вага, але і тим більший вантаж в ньому можна переносити без шкоди для здоров’я спини.Як правильно вибрати шкільний рюкзак-2

Наприклад вага ортопедичного ранця не повина бути вища ніж 1250 г (приблизно 15% від маси тіла школяра), якщо йдеться про ортопедичний рюкзак зі щільною спинкою – 850 г (приблизно 10% від маси тіла школяра), а якщо рюкзак без ортопедійної спинки, то вага його повинна буде не більше 500 г (десь 7% від маси тіла дитини).

Регульовані лямки

Щоб ранець (рюкзак) було зручно нести, щоб він щільно прилягав до спини, щоб не перекошувався і не сповзав нижче попереку, вибирайте ранець або рюкзак з регулюючими лямками, їх ширина оптимально повинна становити 6-8 см.

Матеріал

Бажано вибирати рюкзаки та ранці з тканини легкої, міцної, що не пропускає вологу та стійкої до впливу сонячних променів і низької температури. Найбільш відповідають таким характеристикам поліестер, нейлон і вініл.

Внутрішня організація, додаткові кишені

Усередині ранець або рюкзак обов’язково повинні бути розділені як мінімум на два відділення. Ближче до спини складаються важкі підручники, а в іншому відділенні розміщуються легші зошити, пенал і інші шкільні аксесуари. Це дозволить правильно розподілити навантаження і не нашкодити здоров’ю дитини. Добре, коли в шкільному ранці / рюкзаку є багато додаткових кишеньок для різних дрібниць, це дозволить підтримувати порядок в рюкзаку.

Цікаво: який самокат купити дитині

Світловідбиваючі елементи

Важливий елемент, що впливає на безпеку вашої дитини на вулиці, особливо в темний час доби. Світловідбиваючі елементи обов’язково повинні бути присутніми на зовнішній частині рюкзака / ранця, на боках і лямках.

Жорстке дно

Один з необов’язкових, але дуже корисних елементів дизайну. Жорстке дно запобігає швидкому зношуванню дна рюкзака / ранця, деформації його форми, допомагає зберегти охайний і акуратний вигляд зошитів і підручників, а також захищає їх від намокання, якщо рюкзак потрапляє в калюжу, сніг або на мокру траву. Переважно, щоб дно було зроблено не з пластику, а з сучасного міцного щільного синтетичного зносостійкого і водонепроникного матеріалу, який легко чиститься.Як правильно вибрати шкільний рюкзак-3

Зручна ручка і наявність петлі

Наявність ручки не є обов’язковим елементом рюкзаків, але бажаною в портфелях. Ручка зазвичай використовується батьками і, отже, повинна бути досить широкою для дорослої руки. А також, бажано, щоб ручка була в гумовому чохлі, без гострих або виступаючих деталей. Це дозволить комфортно нести ранець, навіть якщо він виявиться досить важким.

Застібка

Особливо важливо, якщо ви вибираєте ранець для першокласника. Дитина повинна мати можливість самостійно швидко і легко відкрити і закрити ранець. У першокласників, особливо в перші місяці, і так досить стресів і незвичних ситуацій, і тут завдання батьків – не створювати додаткових труднощів.

Наявність серії аксесуарів

Кожному школяреві, а тим більше школярці, сподобається мати всі шкільні аксесуари з однієї серії. Уточнюйте, чи є в наявності крім рюкзака: пенал, шкільний щоденник, сумка для взуття або речей, блокнот для записів і т.д.

Цікаво: вітаміни для росту дитини

І нарешті, найголовніший критерій – ранець або рюкзак повинен обов’язково подобатися його власникові, прислухайтеся до смаків своєї дитини при виборі такого важливого шкільного аксесуара. Пам’ятайте, що правильно підібраний рюкзак – інвестиція в здоров’я вашої дитини!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *