Які продукти вибрати для дитини, щоб збагатити організм вітамінами “B”

Навіщо дітям потрібен вітамінний комплекс групи В, в яких продуктах містяться ці вітаміни і які симптоми дефіциту життєво важливих органічних сполук.

Дітям потрібні всі 8 вітамінів групи В – B1 (тіамін), B2 (рибофлавін), B3 (ніацин), B5 (пантотенова кислота), B6 (піридоксин), B7 (біотин), B9 (фолієва кислота), B12 (ціанокобаламін).Вітаміни для дитини

B-вітамінний комплекс відповідає за перетворення глюкози в енергію, білковий і жировий обмін. Необхідний для нормального функціонування нервової системи, підтримки м’язового тонусу, роботи шлунково-кишкового тракту. Відповідає за стан здоров’я шкіри, волосся, очей, ротової порожнини та печінки. Тому дуже важливо, щоб в щоденному раціоні дитини були продукти, що містять кожен з вітамінів комплексу. У нашому «Щоденнику харчування» меню складено таким чином, щоб дитина отримувала всі необхідні їй вітаміни і мікроелементи.

Важливо знати

Хочу звернути увагу на додаткові джерела, що містять B-вітамінний комплекс – будь-які вітамінні препарати і біологічно активні добавки допустимі тільки після отримання лікарем біохімічного аналізу крові дитини і, відповідно, призначення доктором того чи іншого вітамінного комплексу. Гіпервітаміноз (надлишок вітаміну) небезпечний не менше, ніж гіповітаміноз (недолік вітаміну) і авітаміноз (відсутність вітаміну або групи вітамінів).

Для підтримки балансу і неприпустимість дефіциту вітамінів B зверніть увагу на самопочуття дитини – я вказала симптоми нестачі вітамінів (авітаміноз або гіповітаміноз, безумовно, більш часті явища, ніж гіпервітаміноз). Те, що самостійно можемо зробити ми з вами як батьки, це, звичайно, уважно стежити за харчуванням дітей та їхнім самопочуттям. Нижче доступна інформація з переліком продуктів, багатих кожним вітаміном з B-комплексу.

В1 (тіамін)

Відповідає за метаболізм жирів, білків і вуглеводів. Необхідний для нормальної роботи нервової системи.

Симптоми нестачі вітаміну В1: м’язові спазми.

Продукти багаті вітаміном В1

В2 (рибофлавін)

Необхідний для білкового і вуглеводного обміну, розщеплення жирів. Відповідає за хороший зір і здоров’я шкіри.

Симптоми нестачі вітаміну В2: подразнення слизової, чутливі і запалені очі.

Продукти багаті вітаміном В2

В3 (ніацин)

Потрібен для забезпечення безперебійної роботи шлунково-кишкового тракту, для здоров’я шкіри, нормального обміну речовин і здоров’я нервової системи. Слідство нестачі ніацину – синдром деменції (придбане зниження пізнавальної діяльності з втратою раніше набутих знань).

Цікаво: розвиток дрібної моторики у дітей дошкільного віку

Симптоми нестачі вітаміну В3: дерматити, діарея, швидка стомлюваність.

Продукти багаті вітаміном В3-

В5 (пантотенова кислота)

Необхідний для синтезу жирів і жирових сполук, вуглеводів, засвоєння амінокислот. Випадки нестачі цього мікроелемента зустрічаються вкрай рідко, якщо харчування дитини містить достатню кількість білків, жирів, вітамінів групи B і C.

Симптоми нестачі вітаміну В5: підвищена стомлюваність, поколювання в пальцях ніг, розлади сну, головні і м’язові болі.

Продукти багаті вітаміном В5

В6 (піридоксин)

Необхідний для виробництва червоних кров’яних клітин, відіграє значну роль в процесі обміну речовин.

Симптоми нестачі: висипання на шкірі, нервові розлади.

Продукти багаті вітаміном В6

 В7 (біотин)

Регулює білковий і жировий баланс, «працює» в зв’язці з вітамінами В5 і В9, забезпечує виконання обмінних функцій фолієвої і пантотенової кислот.

Цікаво: ігри з паперовими серветками

Симптоми нестачі: дерматити.

Продукти багаті вітаміном В7

 В9 (фолієва кислота)

Бере участь в синтезі ДНК, формуванні гемоглобіну, синтезі білка.

Симптоми нестачі вітаміну В9: подразнення слизової, сухість у роті, повільне зростання, труднощі у розвитку дитини.

Продукти багаті вітаміном В9

В12 (ціанокобаламін)

Необхідний для утворення крові, підтримання нормальної роботи нервової системи, зростання дитини. Для метаболізму жирів і вуглеводів, накопичення білків. Підтримує здатність концентруватися, покращує пам’ять і розумову діяльність, підтримує енергію. Недолік призводить до анемії, яка може викликати оніміння в частинах тіла, лихоманку і нервове роздратування.

Симптоми нестачі вітаміну В12: втома, роздратування, занепад сил, нервове виснаження.

Продукти багаті вітаміном В12

У нашій кулінарній колекції рецептів для дитячого харчування є безліч страв з високим вмістом вітамінів В. Ми склали добірку рецептів по кожному вітаміну цієї групи з докладною інструкцією з приготування.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *