Як вибрати молоковідсмоктувач

Кожна мама з різних причин одного разу стикалася з необхідністю зціджування при грудному вигодовуванні. В цьому випадку молоковідсмоктувач може виявитися дуже корисним помічником, адже за короткий проміжок часу жінка зможе зібрати потрібну порцію грудного молока абсолютно безболісно для себе. Про те, які різновиди даного пристосування бувають і на які параметри слід звертати увагу при виборі, Ви дізнаєтеся в цій статті.як вибрати молоковідсмоктувач

Принцип роботи і пристрій молоковідсмоктувача

Молоковідсмоктувач – прилад для зціджування грудного молока. Пристрій допомагає контролювати лактацію і запобігти лактостазу (застій молока в грудях). Принцип роботи дуже простий. За допомогою спеціальної вакуумної насадки і фіксатора повітря в пристрої створюється тиск, і молоко виходить з грудей. Бувають різні моделі, тому принцип дії реалізується по-різному.

Існує багато ситуацій, в яких молоді мами просто не можуть обійтися без зціджування:

 1. Збереження лактації в разі якщо малюк і мама знаходяться не разом. Така ситуація може виникнути, якщо жінка перебуває на стаціонарному лікуванні, приймає сильнодіючі ліки, несумісні з грудним вигодовуванням (ГВ) тощо.
 2. Дитина не може смоктати груди самостійно. У цьому випадку мамі доводиться годувати дитину з пляшечки, тому без зціджування не обійтися.
 3. Тріщини на сосках. Це досить хворобливий стан, при якому ГВ приносить молодій мамі масу неприємних відчуттів. На момент лікування тріщин, ГВ доводиться скасувати.
 4. Профілактика маститу. Надлишок молока в грудях призводить до лактостазу, який в свою чергу є найбільш поширеною причиною маститу, тому молоді мами вдаються до зціджування для нормалізації лактації та звільнення грудей для нової порції молока.

як вибрати молоковідсмоктувач-1

Крім того, молокоотсос допомагає збільшити лактацію, якщо молока мало, тому що вироблення останнього збільшується, якщо частіше зціджувати і прикладати малюка до грудей.

Види молоковідсмоктувачів

Механічні помпові молоковідсмоктувачі

Це найдешевші молоковідсмоктувачі. Вони являють собою пластикову воронку для грудей з грушею. У деяких моделях присутній додаткове кріплення для дитячої пляшечки.

Для того щоб зцідити молоко з допомогою такого приладу буде потрібно докласти певних зусиль. Необхідно натиснути на грушу і докласти воронку до грудей, потім поступово відпускати грушу. За рахунок тиску вакууму відбувається зціджування.як вибрати молоковідсмоктувач-2Що стосується стерилізації, то під впливом високих температур гумова груша може з часом деформуватися. До того ж часте використання такого приладу може привести до тріщин сосків, тому пристрій підходить більше для короткострокового користування.

переваги:

 • зручна конструкція, мінімум деталей;
 • молоковідсмоктувач простий в експлуатації;
 • безшумна робота;
 • компактні розміри;
 • низька вартість.

недоліки:

 • через відсутність імітації смоктання грудей можуть з’явитися тріщини сосків;
 • дозволяє зібрати невелику кількість грудного молока;
 • прикладання фізичних зусиль знижує продуктивність зціджування.

Механічні поршневі молоковідсмоктувачі

Пристрій складається з силіконової насадки на сосок, спеціального важеля і пляшечки. Щоб зцідити молоко, необхідно щільно притиснути насадку до грудей і натискати на важіль. Молоко надходить в пляшку і жінці не доводиться додатково переливати його. Деякі моделі мають насадки з виступами, які забезпечують більш комфортне зціджування.як вибрати молоковідсмоктувач-3

Такий пристрій дозволяє за 10 хвилин зцідити до 200 мл молока, що є значною перевагою перед ручним збором, на яке для отримання подібного обсягу йде близько 30 хвилин. Прилад відмінно підходить для регулярного користування, тому що часте зціджування не травмує груди.

переваги:

 • прилад імітує смоктання малюка;
 • виявляє легку масажну дію, що стимулює лактацію;
 • практичний, легко розбирається;
 • простий в застосуванні;
 • висока продуктивність.

недоліки:

 • при зціджуванні можуть втомитися руки;
 • пристрої не завжди міцні, можливо буде потрібно міняти насадку.

Електричні

Такі моделі – мрія для кожної мами. Принцип роботи пристроїв – створення вакууму навколо соска за допомогою спеціального моторчика. Молоковідсоси дозволяють за короткий проміжок часу зцідити досить велику кількість молока, не докладаючи до цього особливих зусиль – жінці досить натиснути на одну кнопку і пристрій почне свою роботу. У момент збору жінка може займатися своїми справами: читати, дивитися телевізор тощо. При цьому мама може відрегулювати інтенсивність процесу.як вибрати молоковідсмоктувач-4

Деякі моделі зціджують обидві груди одночасно, в комплекті мають ємності для зберігання і транспортування молока. Прилади можуть працювати від мережі або від батарейок. Такі молоковідсмоктувачі рекомендуються жінкам, які мають потребу в регулярному зціджуванні.

переваги:

 • економія сил і часу;
 • висока продуктивність;
 • кілька режимів роботи;
 • прилад відмінно підходить для частого користування;
 • не травмує груди.

недоліки:

 • висока вартість;
 • неможливо повністю простерилізувати;
 • габаритність, через деякий час апарат не підходить для поїздок;
 • гучність, тому не вийде використовувати поблизу зі сплячою дитиною.

Електронні

На відміну від попередніх моделей, електронні молоковідсмоктувачі більше підходять для користування в лікарняних умовах для частого щоденного користування пацієнтками. Ці інноваційні пристрої дуже ефективні, вони створені на основі ретельних медичних досліджень.

Прилади мають регулювання потужності всмоктування і обмеження максимуму вакууму. Вони імітують ритм смоктання дитиною материнських грудей, тому зціджування нагадує природний процес годування. Підходять для користування в наступних випадках: гипогалактия, лактаційний криз, початок ГВ.як вибрати молоковідсмоктувач-5

переваги:

 • пристрої міцні, надійні, довговічні, багатофункціональні;
 • руки мами не зайняті, тому вона отримує максимальну свободу дії;
 • можливо одинарне і подвійне зціджування;
 • регулювання рівня вакууму;
 • повністю зціджують молоко і допомагають вирішити безліч проблем, пов’язаних з ГВ.

недоліки:

 • висока вартість;
 • в комплекті безліч запчастин, що ускладнює стерилізацію.

Параметри вибору молоковідсмоктувачів

Частота зціджування

Якщо жінка планує часте використання приладу, то слід вибирати між електричними і механічними поршневими молоковідсмоктувачами. Для рідкісної експлуатації краще придбати простий варіант – механічну помпову модель.

Рівень шуму

Електронні молоковідсмоктувачі під час роботи видають шум і, найчастіше, його показник перевищує 55 дБ, тому поруч зі сплячою дитиною зціджування не рекомендується. Якщо для молодої мами важлива тиха робота пристрою, то краще вибрати механічний молоковідсмоктувач.

Потужність

В електричних моделях слід звернути увагу на потужність молоковідсмоктувача і наявність регулювання інтенсивності зціджування. Це необхідно для того, щоб молода мама змогла коригувати неприємні відчуття при зціджуванні.

Режими роботи

Електричні моделі можуть мати різні режими роботи: м’яка стимуляція (імітує слабке і часте смоктання), зціджування (імітує тривале і інтенсивне смоктання), масажний ефект.

Можливість подвійного зціджування

Наявність цього параметра в електронному молоковідсмоктувачі дозволяє в 2 рази швидше зцідити грудне молоко, при цьому потужність і інтенсивність процесу менше не стає.

Електроживлення

Електричні моделі працюють від мережі або від батарейок. Перші зазвичай мають більш високу потужність, другі часто поступаються за цим параметром, однак вони більш компактні і їх можна брати в поїздки. Якщо необхідний молоковідсмоктувач, робота якого не залежить від електрики, слід придбати механічний прилад.як вибрати молоковідсмоктувач-6

Конструкція

Чим простіше конструкція, тим легше доглядати за пристроєм. Наявність великої кількості насадок, деталей ускладнює їх розбирання, чищення і стерилізацію.

Насадки

Насадка може бути пластиковою або силіконовою. Пластикові найбільш міцні і довговічні, але менш комфортні в експлуатації, ніж силіконові. Останні досить м’які і не заподіюють неприємних відчуттів при зціджуванні, вони стискаються і розтискаються, імітуючи смоктання грудей. До того ж деякі насадки мають пелюстки, які надають легкий масажний ефект.

Розміри

Портативні молоковідсмоктувачі чудово підходять для поїздок, більш габаритні моделі (електричні) доцільно використовувати в домашніх умовах.

Комплектація

Деякі моделі укомплектовані ємністю для зберігання грудного молока. Жінкам, які годують малюка з пляшечки, такі ємності – дуже зручне доповнення.

Гарантія

Якщо виробник надає гарантію (особливо доречно для електричних моделей), то молода мама зможе зажадати гарантійне обслуговування в разі поломки приладу.

Який молоковідсмоктувач вибрати

 1. Якщо молоковідсмоктувач необхідний на короткий проміжок часу, то краще зупинити вибір на недорогих, невеликих моделях. Механічні помпові молоковідсмоктувачі відмінно підійдуть для поїздок, тому що працюють незалежно від електрики, мають невеликий розмір, мінімум деталей і низьку вартість. Також вони відмінно підійдуть для домашнього нечастого користування.
 2. Якщо необхідний молоковідсмоктувач з прийнятною цыною та високою продуктивністю, то краще вибрати механічний поршневий молоковідсмоктувач. За короткий проміжок часу прилад дозволяє зцідити досить велику кількість молока абсолютно безболісно для молодої мами. Завдяки силіконовим насадкам пристрій імітує смоктання дитини, що стимулює лактацію.
 3. Якщо молоковідсмоктувач необхідний для щоденного користування, то відмінним варіантом стане електрична модель. Пристрої вважаються найбільш ефективними, до того ж багато моделей запам’ятовують останній режим роботи і відтворюють його при подальшому зціджуванні.
 4. Для пологових відділень підійде професійний електронний молоковідсмоктувач.
 5. Якщо молода мама бажає заощадити час, то варто звернути увагу на моделі з можливістю подвійного зціджування.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *