Який вибрати гурток для дитини

Є три типи дітей:В який гуртожиток записати дитину-2

  1. Першим цікаво все, вони з радістю біжать в будь-яку секцію, а іноді і чітко знають, чим хочуть займатися. Подруга моєї дочки, наприклад, з 3 років мріяла танцювати, і коли прийшла в танцювальну школу, відчула там себе як риба у воді. Тут все просто – відведіть чадо туди, куди просить.
  2. Другий тип дітей – ті, хто готовий піти, але не знає, куди. Таким потрібно допомогти вибрати і визначитися. Зводить на пробні заняття в різні гуртки, походіть на фестивалі і майстер-класи, щоб дитина дізналася, що буває. Походіть на змагання, поїдьте на кінно-спортивну базу.
  3. Треті – нічого не хочуть. Найчастіше це буває через те, що батьки приходять з роботи втомлені, і зі словами «Боже, як я втомився» плюхаються до телевізора. Дитина наслідує. Вона знає, що, виконавши борг (після її роботи-школи), людина може нічого не робити.

Але, незважаючи на крики «не хочу!», Наполягати на тому, щоб нехочуха чимось займалася, треба. Доведеться своїм прикладом показувати, що, трохи відпочивши, можна і на велосипедах покататися, або з гірки взимку … Зацікавте дитину.

Цікаво: як вибрати дитяче ліжечко

Нехай, наприклад, тато купить конструктор і збирає разом з сином великі літаки. А потім скаже, що недалеко від будинку є гурток авіаконструкторів, там ще цікавіше. Або спробуйте пограти з малюком в теніс, а коли він зацікавиться, віддайте в тенісну секцію. Мама може спробувати шити з донькою, а потім відправити її в гурток, де шиють м’які іграшки … Найкращий спосіб зацікавити чимось – робити це разом з дитиною.

Є ще один тип дітей – ті, кому дуже важко в школі. У них стрес, у них великі навантаження, вони втомлюються. І ввечері хочуть тільки одного – закритися у себе в кімнаті і прийти в себе. В цьому випадку з’ясуйте, чи все гаразд зі здоров’ям у малюка, висипається він. І, якщо йому дуже важко, походіть замість секцій на заняття до дитячого психолога, може бути, він порадить змінити школу, або записати чадо на розслаблюючу плавання або дихальну гімнастику.

Швидше вище сильніше!

Головне, чого не вистачає сучасним дітям – фізичне навантаження! Вони сидять в школі, а іноді і в машині по дорозі в школу, вони сидять, коли роблять уроки, вони сидять або лежать перед телевізором … Їм необхідно рухатися! Так що, якщо ваш школяр не робить вранці зарядку, не бігає з татом в парку, не гуляє два рази в день з собакою і не носиться в хорошому безпечному дворі, віддавайте його в спортивну секцію, щоб рухався! Так і мозок буде отримувати більше кисню, а, значить, в школі успіхи будуть, і пар дитина випустить, так що засне ввечері легко.

Хочу в гурток – не хочу в гурток

Буває так, що малюк із задоволенням пішов в секцію, сходив на три заняття і більше не хоче. Це поширене явище. Часто малюки кидають розпочате, коли стикаються з елементарними труднощами, або коли просто стає трохи складніше. Бояться, що не вийде. Не кажіть: «Не хоче, нехай не ходить». Постарайтеся переконати малюка, щоб він досяг перших результатів, допомагайте і підбадьорюйте його. Говоріть, як пишаєтеся його успіхами. Відчувши себе впевненіше, дитина може передумати йти з секції.В який гуртожиток записати дитину

Навіщо потрібна секція

Є дві стратегії розвитку здібностей дитини:

Перша – розвивати те, що добре виходить. Наприклад, віддати в художню школу дитину, яка здорово малює. Але є і друга – розвивати те, що зовсім нерозвинене. Віддати слабеньку дитини в боротьбу, малюка без музичного слуху – в музику.

Цікаво: куряче м’ясо для дитини

Завжди потрібно шукати золоту середину, але в молодшому шкільному віці важливо все-таки розвивати нерозвинене. Ідеально було б поєднати, і вибрати дві секції – одну, де дитина буде на висоті, і другу – де буде намагатися і вчитися. Адже якщо школяр буде ходити тільки туди, де він НЕ краще за всіх, і де все складно, він може втратити впевненість у собі. Так що, секція, де він буде «відмінником» піде йому на користь.

Випустити пар

Багато батьків думають, що секція – це всього лише спосіб зайняти вільний час, щоб чадо не хиталося по дворах і не сиділо перед телевізором. І ще, звичайно, нові корисні навички, навантаження. Все це правда, але мало хто думає, що гурток – це ще й засіб розвитку особистості.

– Ваш малюк нетовариський, йому досить складно знайти спільну мову з однолітками? Вибирайте командний спорт. Ставши футболістом, наприклад, він зможе відчути себе в команді, навчиться співпрацювати і дружити, хоч і не стане новим Мессі.В який гуртожиток записати дитину-3

– Ваша дитина крутиться дзигою і не може всидіти на місці? Буде правильним не тільки віддати її в спортивну секцію, де він зможе виплеснути енергію, а й записати, наприклад, на шахи, або в художню школу, де він буде привчатися спокійно сидіти і бути посидючим.

Важливо

– Враховуйте інтереси та смаки дитини, а не свої! Якщо ви все дитинство мріяли кататися на ковзанах, але мама не захотіла віддати вас в фігурне катання, не варто відразу ж записувати дочка в фігуристки. Батьки часто намагаються реалізувати свої нереалізовані бажання через дітей. Подивіться уважно, до чого лежить душа у вашої дитини.

Цікаво: як правильно вибрати молочну суміш 

– Не намагайтеся завантажити школяра. У нього ж школа, уроки! І обов’язково має бути як мінімум 2 години особистого часу (після секцій, школи і уроків), коли він може робити те, що захоче. Інакше не відбудеться особистісного зростання, дитина не навчиться сама займати свій час.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *