Яку молочну суміш вибрати для дитини

Багатьом матусям іноді за свідченнями доводиться переходити на молочні суміші. Причин може бути безліч – нестача грудного молока, недостатня його поживність, хвороба мами або дитини, згаслий смоктальний рефлекс.як вибрати дитячу суміш

Штучне вигодовування не замінить повноцінного молока матері, але в разі необхідності стане непоганою альтернативою. Важливо дізнатися, що з себе становить суміш, які критерії якості слід врахувати і шляхом здорового глузду підібрати її дитині, якій не підходить грудне вигодовування.

Цікаво: дрібна моторика дитини

Що з себе являє суміш?

Яка найкраща молочна суміш для новонароджених? Як вибрати суміш для дитини? Перш, ніж відповісти на поставлене запитання, давайте розберемося, що з себе представляє ця суха субстанція, яка відмінно насичує наших малюків. Її виготовляють у відповідності до найсуворіших вимог. У молочну суміш зазвичай входить молоко корови або кози.

У безмолочних присутній соєвий білок, який добре переноситься дітьми з алергією на козеін. Пам’ятайте, що молочну суміш краще купувати, порадившись з педіатром, який підкаже найкорисніший варіант.

Штучне вигодовування: плюси і мінуси

Деякі мами вважають, що суміш і грудне молоко не мають принципової різниці для малюка. Однак це не так. Промисловість ще не придумала харчування, яке повністю стало б схожим на материнське молоко. Але якщо вам довелося перейти на молочні суміші, не впадайте у відчай. Мінуси такого харчування незначні, щоб переживати за здоров’я малюка.як вибрати дитячу суміш-1

Плюси штучного годування:

Харчування з пляшечки – досить зручний варіант. Ваші груди не впізнають більше таких проблем як лактостаз або мастит. До того ж на пляшці є ділення, які дозволять визначити, скільки малюк з’їдає суміші. Це допоможе контролювати його набір ваги. З дітьми-штучниками простіше виходити на прогулянку. Дайте пляшечку малюку, що сидить в колясці – і ви об’єднаєте харчування з прогулянкою.
Харчування з пляшечки іноді дозволить матусі відлучатися з дому без психологічної травми для малюка. Пляшка – це практично заміна грудей, тому малюк не так гостро переживати під час вашої відсутності і посидить удома з татом або бабусею.

Цікаво: простуда і грудне вигодовування

Молочні суміші більш поживні і засвоюються довше, тому малюк вночі міцніше спить і рідше прокидається.
Вам не доведеться переживати, як би не з’їсти полуницю або йогурт з добавками, який може відбитися на шкірі малюка у вигляді алергії. Перехід на штучне харчування дозволяє мамі їсти що завгодно.

Мінуси штучного вигодовування:

Незручно здійснювати поїздки, якщо дитина харчується молочною сумішшю. Вам доведеться брати не тільки кілька пляшечок, а й інші пристосування – стерилізатор, упаковки з харчуванням, нагрівач, посуд і багато серветок. До того ж в поїздці не завжди зручно приготувати суміш.
У молочних сумішах відсутні деякі компоненти материнського молока, що допомагають захистити малюка від захворювань і алергічних реакцій.як вибрати дитячу суміш-2
Дитина не завжди щільно охоплює губами соску на пляшечці, тому деяку частину повітря може заковтувати разом з їжею. Звідси виникає здуття животика, кольки та інші неприємності з травленням.
Приготування суміші кожен раз вимагає дотримання строгих гігієнічних норм, чого при годуванні груддю дотримуватися не доводиться.
Штучна суміш не засвоюється на 100% і може викликати запори.

Види сумішей для новонароджених по консистенції

Якщо ви будете знати про всі позначення на упаковках з сумішшю, ви не розгубитеся в супермаркеті та з легкістю виберете те, що підійде вашій дитині. Консистенція у молочній суміші може бути різна – або у вигляді порошку, або рідка.

Цікаво: банан для дітей 

Рідиноподібна суміш. З цим продуктом вам не доведеться відміряти потрібну кількість водички – дана суміш повністю готова і потребує всього лише підігріва. Вона (200мл) вміщена в тетрапак-упаковку. Підходить суміш для новонародженого при змішаному годуванні, а також для тих, хто повністю на штучному харчуванні.

Суха суміш. Найпопулярніша і давно відома. Її зручно зберігати, перевозити і дозувати. Також вона легка в приготуванні – додаєте кип’ячену воду, згідно з інструкцією і годуєте дитину. У продажу ви знайдете суху суміш як в упаковках (дешевше), так і жерстяних банках (дорожче).

Вивчаємо склад сумішей

Велика частина сумішей виготовляється з коров’ячого молока, яке піддається спеціальній обробці. Для дітей різного віку застосовується своя технологія обробки козеїну.

Звідси поділ сумішей на адаптовані, неадаптовані і наполовину адаптовані.

Найкраща молочна суміш для новонароджених. Це, безсумнівно, адаптована. Для такого харчування сироватка коров’ячого молока повністю очищається від тварин мінералів та інших домішок. При цьому вона додатково насичена вітамінами, мікроелементами, нуклеотидами і поліненасиченими жирними кислотами. Вона найбільш легка, добре засвоюваних і поживна, тому що вона максимально схожа на молочко матері.як вибрати дитячу суміш-3

Від півроку і старше. Для таких діток можна використовувати при штучному вигодовуванні суміші на основі козеїну або неадаптовані. При покупці зверніть увагу на склад. В деякі неадаптовані суміші виробник додає ті ж цінні речовини, що і в адаптовані. Інші ж мають менше поживний склад. У них може бути відсутнім таурин (потрібен для зору) або жирні кислоти.

Казеїнові молочні суміші вважаються більш «важкими», ніж адаптовані без козеїну, тому не підійдуть новонародженим.

Гіпоалергенна суміш. Суміш з позначкою «гіпоалергенний» або «НА» підійде тим діткам, які схильні до алергічних реакцій. У них міститься молочний білок вже розщеплений ферментами. Якщо у крихти повна непереносимість молочного білка, гіпоалергенний продукт вже не підійде. Тоді йому призначають суміш без лактози на основі сої.

Суміш з молочнокислими бактеріями. Якщо ваш малюк старше 7 місяців має проблеми з травленням – ця суміш підійде найкраще. Також вона допомагає боротися з дисбактеріозом після прийому антибіотиків. В такому антірефлюксному харчуванні є лакто-і біфідобактерії, а у вигляді загустителя виступає крохмаль або ж камедь.

Залізовмісні суміші. Якщо в крові малюка старше 4 місяців не вистачає заліза (анемія), так як він не перебуває на грудному вигодовуванні, харчування такими сумішами допоможе йому наситити кров киснем. Тільки пам’ятайте, що це не лікувальна суміш, а додатковий компонент для підвищення гемоглобіну.

Прісна суміш. Відмінно засвоюється і використовується для діток з народження до півроку, так як не містить ні молочнокислих бактерій, ні будь-яких добавок.

Кожному віку – своя суміш для догодовування

Так як дитина росте і її травний тракт розвивається і зміцнюється, їй рекомендується суміш, що точно підходить за віком, так як потреба в корисних речовинах починається збільшуватися.

Цифра «0» на упаковці зазвичай означає, що суміш призначена для догодовування найменших. Якщо для новонароджених використовувалося харчування з позначкою «1» на коробці, то з віком вам слід переходити на «2», «3» і так далі. Ви не заплутаєтеся, так як після цифри завжди вказується в дужках вік дитини.як вибрати дитячу суміш-4

«0» або приставка «Пре» – суміш з такою позначкою підходить для ослаблених і недоношених діток, а також новонароджених. Містить найкорисніші вітаміни, мінерали, протеїн із сироватки і має достатню кількість калорій.

  • Яка молочна суміш найкраща для новонароджених? Саме цього типу – з позначкою «0».
  • «1» – використовується для штучного вигодовування дітей від народження до півроку.
  • «2» – підходить від півроку до року.
  • «3» – використовується для живлення більш старших діток (від року і вище).

Для того, щоб вибрати дитячу суміш для новонароджених, достатньо всього лише поради педіатра. Діткам більш дорослим суміш допоможе поступово адаптуватися до повноцінного коров’ячого молока і наситить організм деякими додатковими корисними речовинами, які вони б отримали, перебуваючи на грудному вигодовуванні.

Як правильно вибрати суміш для новонародженого

Щоб вибрати дитячу суміш для новонароджених, забудьте про рекламу і поради бабусь. Купуйте тільки адаптовану суміш відповідно до рекомендацій педіатра.

При наявності будь-яких проблем в організмі дитини – купіть йому спеціальну суміш. Пам’ятайте, що це прекрасна суміш для новонародженого при змішаному годуванні. Ви можете 1-2 годування в день замінити спеціальною сумішшю, в інші рази годувати звичної.

Починайте переходити на рівні по порядку. Не можна годувати новонародженого сумішшю «1» і тим більше відразу починати з «3». Поступово привчайте організм до харчування з козеіном.як вибрати дитячу суміш-5

Щоб правильно вибрати першу суміш для новонародженого, звертайте увагу на склад. Бажано, щоб в ньому не було вказано рапсове або пальмове масло.

Перед покупкою перевіряйте термін придатності. Купуйте максимально свіжу молочну суміш і бажано в магазинах, що спеціалізуються на дитячому харчуванні.

Лінолева кислота, таурин, а також карнітин – особливо корисні речовини, якщо малюк не знаходиться на грудному вигодовуванні. Вони сприяють формуванню кісток, імунітету і внутрішніх органів, а також генерують тканини.

Після того, як ви правильно вибрали суміш для новонародженого, стежте за його реакцією. При перших ознаках алергії, млявості, здуття, дратівливості, порушеннях сну, проносі повідомте лікаря і змініть суміш.

Краще всього вибрати дитячу суміш для новонароджених з позначкою «Високоадаптована». Вона на 95% схожа за складом на грудне молоко.

Не міняйте марки молочних сумішей, якщо немає алергії.
Пам’ятайте, що кожен виробник має свою нумерацію. Тому звертайте увагу не на цифри, а на вік дитини в дужках.
Білок повинен міститися в межах 12-14 гр на 1000мл приготованого продукту.
Якщо берете суміш в жерстяній банці, перевірте упаковку на відсутність вм’ятин.
Прочитайте інструкцію перед покупкою, яка повинна вам відповісти на всі питання. Якщо щось незрозуміло, виберете іншу марку.як вибрати дитячу суміш-6

Ознаки того, що суміш обрана неправильно:

  • З’явилися алергія, пронос та інші проблеми зі здоров’ям.
  • Суміш не перетравлюється до кінця – в стільці ви виявили грудочки.
  • Після годування крихітка став неспокійним – плаче.
  • Вага дитини збільшується недостатньо.
  • Сон став переривчастим, неспокійним.
  • З’явилося бурчання в животі або здуття.

Як бачите, сумішей безліч і без зусиль можна вибрати ту, яка підійде вашій дитині. Але це не привід повністю відмовлятися від грудного вигодовування. Жодна навіть найкраща штучна суміш не замінить повноцінного материнського молока, яке забезпечить малюка імунітетом і підтримає зв’язок з мамою.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *