Особистий простір дитини

Коли у тебе з’являється дитина, ти намагаєшся зробити все, щоб малюк був щасливим, здоровим, ні в чому не потребував. На жаль, така гіпер-опіка часом має абсолютно протилежний ефект. Замість подяки ти отримуєш нерозуміння і відстороненість. До нового року ми підібрали захоплюючу історію, чому не варто порушувати особистий простір дитини, до чого це призводить, і як виправити проблему.особистий простір дитини

Що ж таке особистий простір

Потреба в особистому просторі безпосередньо залежить від віку дітей. Наприклад, новонароджені не відчувають в ньому необхідності, оскільки ще не ідентифікують себе, як окремі індивідууми. До віку півроку немовля починає розуміти, що воно та мамою – різні люди. Це усвідомлення зміцнюється до 3 років. До цього моменту слід починати формувати особистий простір в сім’ї для кожного її члена!

У трирічному віці дитина вже відчуває почуття власності. Воно знає, що ця іграшка його, і саме він їй розпоряджається. Малюк може ідентифікувати «чужих» і «своїх» людей. З кожним роком це розуміння тільки зростає. З’являється потреба у персональних речах, іграшках, кімнаті. Але головне – це особистий простір у відносинах з батьками.

Чому особистий простір важливо

Перша і ключова причина – це потреба в безпеці. У кожного з нас повинен бути куточок, персональна територія, в яку ніхто не може проникнути без потреби. Це створює відчуття комфорту і впевненості.

Порушення особистого простору дитини – це пряма загроза. Такий підхід не обіцяє нічого, крім скритності і недовіри. Забирати у малюка особисті речі в якості покарання – це неправильний метод, який не принесе ніякого ефекту. Звичайно, фактично ця річ не куплена особисто дитиною. Але у тебе ж ніхто не забирає подарунки?

А що ж буде, якщо порушити особистий простір дитини

Особистий простір у відносинах – це саме та свобода, яка робить їх легкими і приємними для обох сторін. Це прояв довіри в його найкращій формі. Особливо коли мова йде про батьків і дітей. При регулярних порушеннях особистої території дитини ти помітиш прояви негативізму і навіть агресії. Малюк може замкнутися і дратівливо реагувати на будь-які події.личное пространство-1

Не забувай, що особистий простір в сім’ї – це демонстрація поваги до її членам. І так, навіть найменшим необхідно відчувати, що до них ставляться серйозно, з їхньою думкою рахуються. В іншому випадку, вони сприймуть твою поведінку як правильну і будуть так само ставитися до оточуючих.

Як не порушувати особистий простір дитини

Будь-яке порушення особистого простору дитини негативно позначається на його подальший розвиток. Щоб уникнути подібного результату, спробуй використовувати кілька простих прийомів. Наприклад, Ви можете привчити малюка до стуку в двері. Не заходь в його кімнату без запрошення, щоб він розумів: це його власність, і тут він в безпеці.

Якщо немає можливості забезпечити йому персональну кімнату, використовуй модульні системи або перегородки. Дозволь малюкові приймати рішення щодо його власності. Чи не забороняй йому вішати малюнки на шафу або ліжко. Натомість запропонуй підписати його речі. Таким чином ти покажеш, що особистий простір дитини для тебе має значення. Він буде більше довіряти тобі і буде відчувати себе в безпеці!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *