Привчаємо дитину до своїй кімнаті

До народження своєї дитини я була впевнена – дитина повинна спати в своєму ліжечку, а мама з татом – у своєму. Я вважала, що привчати до роздільного сну потрібно з народження, інакше потім можна замучити, намагаючись переселити дитини і привчити спати окремо.

Але коли в першу ніч після народження я поклала малюка в бокс і посунула його ближче до свого ліжка, мені, здається, часу вистачило не більше, ніж на годину або два.Дитина спить сама в кімнаті

Я не змогла спати, одним оком я весь час поглядала в ліжечко – чи все в порядку? Спить? Дихає?

Потім, через деякий час, коли ми вже повернулися додому, налагодили грудне вигодовування і я зрозуміла, який тепер буде моє життя, я дуже швидко змінила свої погляди і вирішила, що сон я люблю більше, ніж свої принципи. Я втомлювалася до чортиків, і якби я ще вставала годувати малюка по кілька разів за ніч, я б дуже швидко дійшла до ручки.

У підсумку, ми купили ліжечко в перший тиждень життя малюка, а продали ближче до його дворіччя. Він не проспав в ньому жодної повної ночі. Час від часу, я намагалася покласти його туди спати, але він виявився не дурень і спати там відмовився.

І ось, ніж старше він стає, тим частіше я замислююсь над тим, чи вже пора? Тоді як переселити сина в своє ліжко, якщо він впевнений в тому, що його ліжко – саме те, в якому він спить зараз. І чи є найбільш вдалий час для того, щоб починати відселяти дитину?

Деякі консультанти з грудного вигодовування, вважають, що якщо вже одного разу вирішили, що малюк буде спати з вами, то варто почекати як мінімум до закінчення грудного вигодовування. «З точки зору грудного вигодовування все просто: ми спимо з дитиною, тому що годуємо, ми годуємо без проблем, тому що спимо з дитиною. Це взаємопов’язані і взаємозалежні процеси. І з точки зору фізіології: пролактин виробляється вночі, отже потрібні нічні годування, щоб вдень було молоко. Вони ж, нічні годування, йдуть останніми при завершенні грудного вигодовування. І тоді немає необхідності спати разом з дитиною. Те ж саме з точки зору лактації як відносин матері і дитини, стану мами і зручності догляду. Спільний сон – це один з елементів організації нічних годувань. Важливо: все це не відноситься до дітей на штучному вигодовуванні. Так як практичної потреби в цьому немає, і правила безпеки зовсім інші в зв’язку з іншим типом сну дитини – глибоким, але не чуйним ».Дитина спить сама в кімнаті-2

А в ідеалі краще почекати до того часу, коли дитина зовсім перестане прокидатися ночами для того, щоб поїсти або попити.

У 2-3 роки разом з кризою трьох років, у дитини починають формуватися перші страхи – темряви, звуків, монстрів. Тому в цей час малюк особливо чутливий і навряд чи зрадіє вашому бажанню розділити з ним територію.

Але взагалі, якщо ви вирішили переселяти дитину, незалежно від її віку, ви, як і з процесом відлучення від грудей, повинні бути наполегливі і послідовні.

По-перше, почати потрібно з підготовчих бесід про те, як класно спати в своєму ліжку. Можна розповідати малюкові про те, як багато місця там буде для його м’яких іграшок, або на стінку ліжка можна повісити якиусь гарну гірлянду або картинку з мультика. Він зможе сам вибрати в магазині ліжко, постільну білизну та ковдру.

На цьому, мабуть, весела частина переселення закінчується і починається трудомістка. Найголовніше в цьому процесі – зберегти довіру дитини до батьків і відчуття безпеки.

Спочатку поступово перекладайте в нове ліжко (або навіть кімнату) весь ваш вечірній ритуал укладання. У перший час будьте з дитиною разом до тих пір, поки вона не засне. Потім, коли дитина звикне до того, що мама або тато сидять з нею поруч, поки вона засинає, можна відсісти трохи далі від неї та перебувати поруч, поки засне. Завдання цього методу – рухатися дрібними кроками до того, щоб дитина навчилася засинати без батьків.

Але дуже важливо приділяйте належну увагу кожному кроку і не поспішайте.

Засипати самостійно можливо навіть не так складно для дитини, як прокидатися вночі одній. Тому, якщо дитина прокидається вночі, спробуйте повторити з нею те ж, що і перед сном ввечері. Заспокойте її, побудьте з нею поруч, а потім потихеньку йдіть. Навіть якщо дитина хоче прибігти до вас у постіль, варто ніжно і акуратно, але все ж повернутися разом з нею в її нове ліжко. І знову повторити ритуал засипання.

Фінальна частина привчання до самостійного сну можливо найскладніша для мам. Спробуйте залишити дитину в кімнаті засипати одну спочатку на якийсь короткий і точний час, потім повертайтеся і будьте з нею до тих пір, поки вона не засне. Почніть, наприклад, з трьох хвилин. Коли ви зрозумієте, що малюк справляється з цим часом, спробуйте п’ять. Згодом малюк почне засипати, коли батьки виходять з кімнати. І саме в цей час можна сказати, що ми успішно впоралися з переселенням і навчанням дитини засинати самостійно.

Знаю, для багатьох мам, в тому числі і для мене, це здається неймовірним і тривалим процесом. Але рано чи пізно все виходить. Якщо підійти до всього спокійно і терпляче, це поліпшить якість сну батьків і зробить малюка більш самостійним і щасливим. Але, батьківське терпіння – це тільки одна сторона медалі. Головне, що сама дитина повинна бути готовою до цього процесу.Дитина спить сама в кімнаті-1

Як зрозуміти, що ваша дитина готова до свого власного великого ліжка?

  • Дитина висловлює бажання мати свою ліжко.
  • Дитина не перебуває в періоді привчання до чогось нового і важливого (наприклад, горщика і туалету).
  • Дитині тісно з вами вночі, вона багато крутиться в ліжку.
  • Дитина може спати вдень без когось з батьків поруч.
  • Ваша дитина прокидається частіше в ліжку, коли ви поруч, ніж коли вона спить одна.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *