Істерика у дитини: 5 помилок батьків

Перші істерики у дитини зазвичай трапляються у віці 2-3 років. І дуже велика рідкість коли дитина хоча б раз в житті не впадає в цей некерований стан. Але далеко не у всіх малюків ця звичка закріплюється. А якщо закріплюється, то відбувається це нерідко з вини батьків.

Обговорюючи проблему істерики у дитини, давайте відразу домовимося, що ми говоримо про малюка у віці 2-3 років. Істерика у дитини, якій майже 5 років – це вже щось інше і вимагає іншого підходу..дитяча істерика

Перша помилка батьків при істериці у дитини – це нерозуміння того, що відбувається. Некерований крик дитини – це, звичайно, удар по нервах. І найсильніша провокація на те, щоб прийняти таку поведінку дитини за вперше виявлену вкрай негативну рису характеру. А також – бажання негайно взятися за перевиховання, викорінення «порочної» риси характеру. Стоп, батьки! Якщо у 2-3 річної дитини істерика, це означає тільки одне: вона вперше зіткнувся з власної найсильнішою емоцією і не знаходить в собі сили впоратися з нею.

Вольове зусилля, контроль розуму – все це приходить пізніше, набагато пізніше (до деяких приходить з роками і навіть десятиліттями, милі і добрі ви наші дорослі?). Тому перше, що потрібно пам’ятати батькам: зіткнувшись вперше з цим дуже неприємним явищем, важливо не розлютитися і не виступити обвинувачем (а то і «катом») власної дитини. Пам’ятайте: коли дитина істерична, батьки на емоції прав не мають. Цілковитий спокій, самовладання, розуміння ситуації.

Цікаво: як вибрати дитяче ліжко

При істериці у дитини ні в якому разі не можна ігнорувати її стан – це друга помилка батьків. Пам’ятайте, що ми говоримо про 2-3-річного малюку, так? Тобто про дитину, яка ще не навчилася маніпулювати батьками. Це трохи пізніше, вже після 4-х років, він буде кричати, вимагаючи «цукерку» або що він там вимагає і оцінювати реакцію батьків. Це – маніпуляція. А у 2-3-річної дитини – перша проба світу на емоційну стійкість, доброзичливе до дитини ставлення. Тому ні в якому разі не залишайте дитину «один на один» з її істерикою. В цей час малюк дуже потребує вашої допомоги!

Тому перше, що потрібно зробити мамі чи татові – це опуститися на один рівень з дитиною (не почати власну істерику, а в буквальному сенсі – присісти) і дати малюкові відчуття власних кордонів, тобто обійняти малюка. Ваше біополе сильніше дитячого, за допомогою обіймів, ніжних, але наполегливих слів, погляду «очі в очі» втягніть дитину в свій спокій!

дитяча істерика-2

Третя помилка батьків – віддавати перевагу думкам оточуючих ніж інтересам дитини. Діти дуже чуйно, нерідко – болісно, реагують на людні місця, які, на жаль, в більшості своїй перенасичені енергією не найкращої якості.

Малюки гостро відчувають це, не справляються з «перевантаженням» і їм достатньо будь-якого приводу, щоб втратити контроль над собою. І в цю хвилину завжди знайдеться якийсь «розумний педагог», який осудливо хитає головою, зробить зауваження батькам (до речі, зауваження прозвучить незалежно від того, як поводяться батьки, сенс таких «викладачів» ж не в тому, щоб допомогти, а щоб показати свою перевагу над батьками, дитиною, та всім світом!).

Не зраджуйте свою дитину! Дійте в скрутну для неї хвилину в її інтересах, а не для задоволення чиїхось інтересів. Налаштуйтеся на хвилю малюка з максимальною доброзичливістю, ловіть найменші зміни в його настрої, щоб вивести його з істерики. А думка оточуючих … Та яке це має значення! Принаймі, в цю хвилину.

Четверта помилка батьків – фізичні покарання дитини. Це жахливо. І безглуздо. Такою поведінкою можна довести дитину до нервового зриву, вибудувати між собою і малюком стіну підсвідомої недовіри, зруйнувати яку згодом буде неймовірно складно.

Цікаво: іграшки своїми руками для дітей

І остання – п’ята помилка батьків, яку ми нерідко допускаємо при істериці у дитини. Це – негайна капітуляція. Дитина кричить, вимагаючи шоколадку (машинку, ляльку, ще однієї години на дитячому майданчику – продовжите список самі) і ви, не в силах винести цю нервову атаку, здаєтеся і даєте їй те, що вона хоче? Вітаємо! Ви тільки що почали виховувати маніпулятора. І ваш перший крок дуже результативний!дитяча істерика-3

Давати дитині те, що вона вимагає під час істерики, не можна! Навіть одноразовий досвід своєї перемоги над батьками залишиться в пам’яті у малюка величезним переможним плямою. І він неодмінно постарається повторити свою перемогу! Вийдіть з першої істерики дитини так, як вийде. І постарайтеся зробити все, щоб цей досвід більше не повторився: навчитеся «виловлювати» провісники істерики і відводити увагу дитини від свого спалаху. У 2-3 роки навіть нехитрих прийомів напередодні істерики буде досить. Дитина вимагає цукерку? «Ой, хто це до нас у двері стукає? Це, напевно, до нас прийшов слон з вчорашньої казки! Пішли, треба подивитися швидше! »тощо. Проявіть свої творчі здібності, мами!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *