З якого віку можна купатися дитині в річці, на морі та в озері

Купання є дуже корисною процедурою для дорослих і дітей. Воно доставляє масу позитивних емоцій, оздоровлює людей, зміцнює їх організми, дарує довголіття. Однак молоді батьки перед початком літнього сезону починають замислюватися «з якого віку можна купатися дитині в річці, на морі та в озері?» Крім відповіді на це питання, мами і тата повинні знати і про інші нюанси дитячого плавання, щоб воно не виявилося для чада небезпечним.дитина на морі

У фахівців і провідних педіатрів немає єдиної думки з приводу того, коли можна починати плавати малюкам. Одні з них стверджують, що раніше трьох років не варто дозволяти дитині плавати в морі або річці. Інші вважають, що навіть немовлятам корисно купатися, якщо всі рекомендації будуть дотримані. Тому для батьків це питання залишається відкритим.

Досвідчені мами і тата вважають за краще при вирішенні даної проблеми керуватися здоров’ям і поточним станом своєї дитини. Якщо вона повністю здорова, не схильна до частих простудних захворювань, не має захворювань шлунково-кишкового тракту, а вода чиста, то цілком можна дозволити чаду нетривале плавання.

Протипоказання для водних процедур:

 • перенесена нещодавно ГРВІ;
 • хронічні захворювання сечостатевої системи і ЛОР-органів;
 • пошкодження шкірних покривів;
 • слабкість імунної системи.

Море або озеро?

Дитячі лікарі говорять про те, що водойми, в яких вода стояча, не рекомендовані для купання занадто маленьким дітям. Чим небезпечне плавання в озерах? Якщо в них буває багато людей, то велика ймовірність появи різних інфекцій, наприклад, кишкової палички.

Навіть коли вода на вигляд здається досить чистою, мікроби в ній все ж можуть бути присутніми. Малюки до трьох років виявляються менш захищеними перед ними, ніж дорослі люди, так як їх імунітет ще дуже слабкий. Проблема ускладнюється й тим, що не кожен малюк послухає батьків і не буде брати в рот воду з озера. Багато хто робить це з простого дитячого цікавості.

У цьому плані більш безпечними вважаються океани і моря. Завдяки знаходженню в них солі, основна частина паразитів гине. Та й вода постійно знаходиться в русі. З іншого боку, ці водойми можуть бути небезпечними хвилями. Так що дорослим доведеться проявляти максимальну пильність.дитина на морі-2

Самим же кращим місцем для купання дітей є штучний басейн, який піддається знезараженню. Рекомендується зупиняти вибір на тих з них, де вода очищається за допомогою озонування, ультразвуку, іонізації, активного кисню.

Вибір місця для купання

Де можна купатися з дитиною? Місце для водних процедур слід підбирати з особливою ретельністю. Рекомендується зупинятися не на диких пляжах, а там, де є обладнані спуски до води і пологе дно.

Також перед поїздкою на природу варто вивчити список водойм, у яких заборонено плавання.

Якщо якійсь водойми занадто небезпечний для людей, то біля них повинна перебувати особлива табличка, яка забороняє будь-кому заходити в воду. Купання в них не рекомендовано не тільки дітям, а й дорослим. Ігнорувати такі попередження не варто, так як він них залежить здоров’я відпочиваючих.

Коли чистота води сумнівів не викликає, але обладнаних пляжів немає, то перед плаванням з чадом необхідно зробити наступне:

 • виміряти глибину;
 • Визначити рівний спуск;
 • оглянути дно;
 • визначити температуру води;
 • перевірити, яка живність мешкає у водойми (малярійні комарі і щури повинні насторожити відпочиваючих).

При якій температурі слід купатися чаду? Відповідний діапазон – від 23 до 26 градусів. Якщо стовпчик термометра знаходиться трохи вище, то нічого страшного в цьому немає. Головне, щоб вода не була дуже холодною, інакше подальша застуда малюкові забезпечена.

Правила плавання для дітей

Щоб водні процедури принесли веселощі і користь, треба звернути увагу на важливі нюанси:

 • Кроха повинен плавати в купальних плавках або костюмі. Це необхідно не з естетичних міркувань, а для дотримання інтимної гігієни, щоб уникнути проблем з сечостатевої системою в майбутньому. Також слід надіти сандалі або шльопанці з гуми, щоб не поранити ноги або не наступити на медузу в морі.
 • Після купання дитині слід прийняти ванну, якщо дозволяють умови, або хоча б підмитися.
 • Не можна забувати про наявність головного убору. Дитячий організм перегрівається набагато швидше дорослого. Навіть якщо батьки відчувають себе комфортно, чаду панамку надіти потрібно.
 • Ні в якому разі не можна залишати малюка в воді одного, навіть на одну хвилину. Навіть якщо він за цей час і не потоне, то може наковтатися води або сильно злякатися, що потім призведе до появи аквафобія.
 • Варто купатися тільки в підходящі годинни, якщо на вулиці дуже жарко. Так, найсприятливіший час для плавання – до полудня і після полудня. При цьому малюк повинен знаходитися в водоймі до десяти хвилин. Потім треба вийти на берег, ретельно витертися рушником і переодягнутися в сухий одяг. Якщо він хоче купатися ще, водну процедуру через деякий час можна повторити. Дитині можна заходити в воду до п’яти разів на день.дитина на морі-3
 • Плавати слід не відразу після їжі, а почекати одну годину. Якщо чадо хоче перекусити, то можна дати йому ягоди, фрукти або овочі. Також з собою повинна бути достатня кількість звичайної питної води.
 • Варто пам’ятати і про сонцезахисний крем для малюка.
 • Не зайвим стане використання рятувального круга для крихти або інших надувних гумових пристосувань, призначених для купання. Вибір їх сьогодні надзвичайно великий.

Ці рекомендації дозволять зробити купання приємним і для дітей, і для батьків.

Поради батькам

Якщо пляж багатолюдний, то на свого малюка варто надіти якийсь яскравий помітній предмет, щоб швидко знайти його серед інших чад.

Якщо дитина боїться купатися одна, то слід заходити у воду разом з нею. Рекомендується навіть взяти його на руки.

Коли малюк не хоче вибиратися на сушу, то його капризам піддаватися не можна, адже тривале перебування у воді викличе переохолодження. «Виманити» його можна за допомогою чогось смачненького або за допомогою цікавої іграшки.

Зовсім маленького крихітку варто купати на руках. Мама повинна притискати його до свого тіла. При цьому річка або море повинні бути абсолютно чистими, а немовля слід оберігати від того, щоб він не набрав води в рот.дитина на морі-4

Плавати з дитиною в Мертвому морі не рекомендується. Навіть якщо пояснити йому все правила поведінки в цьому місці, особливого задоволення від купання отримати не вдасться. Адже потрібно буде ретельно стежити, щоб чадо не хлюпалося і не бризкати. А адже в цьому і полягає головне задоволення від плавання для малюка!

Таким чином, купатися дитині можна починати в ранньому віці. Головне, щоб у нього не було протипоказань для цієї процедури, а водойма відповідав необхідним вимогам.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *