Чому новонароджений мало їсть і багато спить

Народження дитини – довгоочікувана подія для кожної сім’ї. Але щастя материнства може бути затьмарене різними проблемами, які супроводжують малюка в перший рік його життя. Основні потреби новонародженого полягають в їжі і сні. Багато батьків стикаються з проблемою поганого дитячого сну. Деякі діти навпаки сплять часто і довго. Батьки в цей час можуть і відпочити, і виконати всі справи по дому. Але якщо малюк багато спить і мало їсть – це тривожна ознака, що свідчить про порушення його здоров’я.чому дитина багато спить-2

Норми споживання їжі для новонародженого

Кожна мама хоче знати, чи не голодний її малюк, чи наїдається він, чи вистачає йому молока. Для цього необхідно знати норми споживання їжі новонародженим.

У перші дні свого життя дитина на грудному вигодовуванні може їсти дуже часто – близько 10 разів на добу. При цьому одне годування за часом може займати 10-40 хвилин.

Цікаво: немовля плаче у сні

У новонародженого дуже маленький шлунок (об’ємом приблизно 7мл), тому йому вистачає в перше годування 1 чайної ложки. Молозиво, яке їсть дитина в першу добу, дуже жирне і поживне, виділяється воно в невеликих кількостях. За першу добу дитина з’їдає близько 100 мл.

Малюк 3-4 днів від народження з’їдає за одне годування 20-40 г, через тиждень він з’їдає за раз 50-70 г молока, а двотижневий малюк – 60-80 г. Місячне немовля повинно з’їдати 90-110 г молока, а двомісячне – 110-140 г.
Ці показники є усередненими. Їх не можна приймати за правило, але можна використовувати в якості орієнтира.

Кількість споживаного молока залежить від багатьох чинників: ваги малюка, стану його здоров’я, часу доби, індивідуальних потреб в їжі і ступеня жирності молока.

Чому новонароджений багато спить і мало їсть?

Випадки, коли новонароджений практично весь час спить і погано їсть, нерідкі. Дитині потрібен сон, так як в перші дні свого життя він адаптується до навколишнього світу і відпочиває після важкого процесу пологів. Його мати, швидше за все, радіє за своє «ситне» молоко і спокійного тихого малюка, який рідко просить їсти. Насправді малюк тихий не по своїй природі, а через брак сил.
Малюк, якому від народження немає ще й місяця, повинен харчуватися через кожні 1,5-2 години. У нього дуже маленький шлунок, який не може вмістити багато їжі. Рідкісні прикладання до грудей призводять до проблем з лактацією, виникнення мастопатії у матері, недоотримання дитиною життєво важливих вітамінів і мікроелементів, зневоднення її організму.

Більшість сучасних педіатрів рекомендує годувати дітей не по годинах, а на вимогу. При цьому “перша вимога» не обов’язково має означати крик або плач. Сонне немовля може якось по-іншому подати сигнал про своє бажання поїсти, а мама може цей сигнал не помітити і подумати, що малюкові нічого не треба, раз він не кричить.чому дитина багато спить-1

Так що не варто чекати голодного плачу малюка, краще запропонувати йому їжу, коли він спить. Для цього його не обов’язково будити. Можна просто взяти на руки і ткнути його носиком в груди. Малюк почує запах молока, відкриє ротик, знайде груди і буде годуватися, а потім продовжить спати.

Причини, за якими немовля може рідко харчуватися

Найпоширеніша причина того, що малюк погано їсть – це неправильне прикладання до грудей. На сьогоднішній день далеко не у всіх пологових будинках допомагають налагодити грудне вигодовування.

Цікаво: червоні щоки у дитини

Проблем з молоком може бути кілька:

  • Брак молока. Коли дитину прикладають до грудей неправильно, молоко виробляється в недостатніх для нього кількостях. Щоб збільшити кількість виробленого молочними залозами молока, необхідно якомога частіше прикладати дитину до грудей, мати повинна встановити з нею тісний контакт. Для відновлення лактації варто частіше зціджувати, пити більше рідини, вживати спеціальні чаї на основі фенхеля. Якщо малюк набирає мало ваги, доведеться перейти на змішане вигодовування. Спочатку мати пропонує дитині одну грудь, потім іншу, а потім догодовують сумішшю.
  • Надлишок молока. Коли молока надто багато, воно б’є сильним струменем в рот малюка, він починає захлинатися, лякатися і відмовлятися від грудей. Для вирішення цієї проблеми перед годуванням потрібно трохи зцідити.
  • Зміна смаку молока. Воно може змінити свій смак, якщо мама з’їсть щось гостре, солоне або кисле. Таке ж може статися після прийому лікарських препаратів, настання вагітності.
  • Якщо є якась патологія, то дитина може взагалі не вміти смоктати, але такі проблеми зазвичай виявляються ще в пологовому будинку. Перешкодити висмоктувати молоко може коротка вуздечка язичка (перетинка, що кріпить язичок до нижньої частини рота). Деякі діти народжуються зі слабким смоктальним рефлексом, який розвивається поступово.
  • Малюк не зможе нормально харчуватися, коли у нього коліки, дисбактеріоз або отит. Але в цьому випадку у нього порушиться і сон.
  • Проблеми з годуванням виникають при молочниці (стоматиті). Дитині боляче смоктати, тому він може відмовитися від грудей і довго спати через втрату сил. Для діагностики захворювання варто заглянути в рот малюка. Там можна виявити білі цятки, з часом збільшуються в розмірах, а під ними червону слизову. Заразитися стоматитом малюк може від матері під час пологів. Виникає ця хвороба через пошкодження слизової або попадання в рот мікробів з брудних предметів (впала на підлогу соска або іграшка). Хвороба потребує лікування, що призначається педіатром.У домашніх умовах можна самостійно приготувати ліки від стоматиту. Для цього в склянку прохолодної прокип’ячену води додається чайна ложка харчової соди. Отриманим розчином обробляють груди мами і ротову порожнину дитини.

Чи потрібно будити дитину для годування?

У нормі новонароджений сам знає, скільки часу йому потрібно спати і коли його пора годувати. Але відхилення від норми трапляються дуже часто.

Якщо малюк народився недоношеним, його організм знаходиться в розслабленому стані, він постійно спить і не просить їсти, так як не може самостійно прокинутися. В цьому випадку матері в обов’язковому порядку слід його годувати. Теж саме відноситься і до дітей, на яких вплинули ліки, що вводяться матері в процесі пологів. Мати повинна будити його і годувати, поки він не оговтається і не почне вимагати їжі самостійно.

Цікаво: у дитини сильно випадає волосся

Деяких дітей можна розбудити дуже легко, з іншими все може бути набагато складніше. Все залежить від конкретної ситуації і конкретної дитини. Можна підняти і опустити ручку малюка. Якщо він як то на це відреагує (засмикаються повіки, напружуються м’язи руки і т.п.), значить, він знаходиться в фазі швидкого, поверхневого сну, його можна сміливо будити. Якщо ж ручка залишилася м’якою і розслабленою, значить зараз у нього фаза повільного сну і розбудити його буде не просто.

Спільний сон – ідеальний варіант для матері та дитині, яка багато спить і погано їсть. Дитина може спати з матір’ю і їсти, навіть не прокидаючись. Малюк спокійно спить, а матері не потрібно кілька разів за ніч підніматися з ліжка і бігти до малюка для годування або заколисування. Так і дитина, і мама можуть виспатися, відпочити за ніч.чому дитина багато спить

Якщо дитина ніяк не хоче прокидатися, а її пора годувати, варто прибрати з нього ковдру, роздягнути, поміняти підгузник. Малюка можна обійняти, погладити по спині, взяти на руки і перевести в вертикальне положення. Потрібно почати розмовляти з ним, можна показати яскравий предмет, красиве брязкальце або заспівати йому пісеньку.

Цікаво: чому дитина говорить уві сні

На стан організму новонародженого, його сон і апетит може впливати атмосфера, що панує в квартирі. Якщо батьки лаються, сваряться, ображають один одного, кричать, голосно з’ясовують стосунки, малюк знаходиться в стресовій ситуації. Постарайтеся уникати конфліктних ситуацій, частіше гуляйте з малюком на вулиці, оточуйте його любов’ю і турботою і все буде добре.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *