Чому дитина плаче уві сні

Частий нічний дитячий плач знайомий багатьом мамам. Чому дитина плаче уві сні? Причин цьому може бути безліч і батьки повинні знати, що їм робити в таких ситуаціях. Існують значні відмінності між дитячим плачем до року і після року.

Чому плачуть новонароджені діти

Новонароджені можуть плакати через голод або переповнення підгузника, через високу або низьку температуру в приміщенні, через кишкові кольки або газики. У будь-якому випадку без уваги плач немовляти залишати не можна, незважаючи на різні причини.

Цікаво: чого дитина бреше

Газики та біль в животі

Щоб позбавити малюка від цієї проблеми, необхідно погладити його животик теплою рукою за годинниковою стрілкою або взяти малюка на руки і потримати вертикально животиком до себе. У такому положенні газики відійдуть безболісно, і малюкові біля мами буде спокійніше.чому дитина плаче у сні

Щоб надалі плачу з цієї причини не виникало, потрібно придбати укропну водичку або фенхелевий чай для дітей. Також можна купити в аптеці спеціальні краплі.

Необхідна мамина присутність

Більшість мам в перші тижні життя малюка заколисують його на руках або дають йому засипати поруч з собою, а потім перекладають в окреме ліжечко. Відчуваючи тепло мами, дитина спить спокійно, але як тільки вона перестає його відчувати, також починає плакати. Цю проблему можна вирішити двома способами: кожен раз брати малюка при плачі на руки або навчити його спати на самоті. Дитину дуже швидко перевчити, знадобиться всього три дні, щоб малюк спав спокійно навіть в мамину відсутність.

Причина в прорізуванні зубів

Плач з цієї причини починається приблизно з чотирьох місяців, коли прорізуються перші зубки. Крихітці можна допомогти, змащуючи напухлі ясна перед сном знеболюючим гелем. Який саме препарат купувати, необхідно проконсультуватися з педіатром або фармацевтом.

Цікаво: як вибрати взуття для дитини

Дитина зголодніла

Режим грудного годування у новонароджених встановлюється дуже швидко. Годування по вимозі малюка сприяє спокою крихти і поступового звикання спати по кілька годин поспіль в нічний час (від п’яти до шести годин). А ось годування строго за розкладом дитині може не сподобатися. Можливо малюк не витримує час між годуваннями і дуже хоче їсти. Ось тоді він і буде «подавати сигнали» мамі плачем.

Температура повітря в дитячій кімнаті

Діти можуть прокидатися вночі від того, що їм жарко або холодно. Рекомендується обов’язкове провітрювання приміщення перед вечірнім сном. У задушливій кімнаті дитині буде некомфортно.чому дитина плаче у сні-2

Середня температура повітря в приміщенні повинна бути від дев’ятнадцяти до двадцяти двох градусів.

Чому плачуть діти після року

В однорічному віці дитячий плач уві сні може бути по глибшим причин – занадто активна поведінка в денний час, щільне годування перед сном. На третьому році життя дітям можуть снитися кошмари на грунті переживань, поганого самопочуття, образ та інших негативних емоцій.

Цыкаво: що робити коли закисають очі у дитини

Рясна і дуже калорійна вечеря

Не годуйте дитину ввечері менше, ніж за дві години до сну. Повний шлунок не дасть малюку заснути вчасно згідно звичного режиму дня. Їжа на вечерю повинна складатися з легких продуктів. Щоденне дотримання розпорядку дня також допоможе уникнути кошмарів уві сні. Дитина може в окремих випадках лягти спати на годину пізніше, якщо це пов’язано з поїздкою або зі святковим днем і гостями.

Підвищена активність і перезбудження протягом дня

Активних дітей рекомендується налаштовувати на сон і готувати до нього. Не дозволяйте грати незадовго до сну в активні ігри. Зробіть щоденною традицією – читання казки на ніч або прогулянку по свіжому повітрю.чому дитина плаче у сні-1

Такий вид занять не тільки допоможе заспокоїтися, але і налаштує на позитив, що дуже важливо для спокійного сну. Не намагайтеся вкласти дитину спати криком або іншими проявами агресії. Це негативно позначиться не тільки на сні малюка, але і на його дитячій психіці.

Комп’ютер і телевізор

Навіть звичайні дитячі мультфільми, а комп’ютерні ігри й тим більше, можуть порушити сон малюка. Дітям не рекомендується знаходитися біля монітора або екрана телевізора незадовго до сну.

Негативні емоції

Нічні кошмари у дітей часто виникають через напружену обстановку в сім’ї між батьками, через отриману образу або переляку, через страх за когось або хвилювання перед якоюсь подією. Дитині необхідна моральна підтримка і розуміння з боку дорослих. Тільки близькі люди зможуть підбадьорити та заспокоїти малюка.

Цікаво: якщо дитина не слухає батьків

Страх темряви

Найпростіший спосіб побороти цей страх – це включити нічну лампу. Спокійна дитина бачитиме гарні сни.

Щоб не виникало питань “Чому дитина плаче уві сні?”, треба  більше спілкуватися зі своєю дитиною. Постійно цікавтеся її проблемами і допомагайте їй їх вирішувати. Коли в родині буде повна довіра, тоді всі будуть спати спокійно.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *