Причини червоних щок у дитини

Переймаючись питанням чому у дитини червоні щоки, необхідно провести аналіз догляду та харчування за останні кілька днів. Причинами почервоніння можуть бути різні симптоми захворювань, або тимчасового явища.

Червоні щоки у грудничка, причини

Частими причинами для звернення до педіатра відносяться почервоніння щічок у немовлят, причому процес буває постійним.

Причини червоних щок у дитини-2

Турбуватися з цього приводу необхідно, якщо причини червоних щік у дитини такі:

 • діатез, інші алергічні захворювання;
 • підвищена температура;
 • ріжуться зубки;
 • запалення легенів;
 • алергічна реакція на медичні препарати;
 • або просто жарко дитині і багато інших явищ, з якими слід звернутися до лікаря.

До нешкідливим причин відноситься почервоніння після прогулянки в холодну погоду, яке через певний час зникає. З цього приводу явно турбуватися не варто, і перед виходом на прогулянку змастити щочки дитячим кремом.

Цікаво: як правильно навчити дитину сидіти

Найбільш серйозною проблемою є прояв діатезу. В цьому випадку слід визначити причину, щоб не розвинувся атопічний дерматит, бронхіальна астма та інші захворювання.
Бажано згадати, які вживали продукти в їжу дитина за останні дні і постаратися прибрати їх з раціону, так як вони викликають непереносимість в організмі дитини. До заборонених продуктів в період грудного вигодовування відносяться молочні продукти, мед, горіхи, цитрусові, яйця. Вводити їх в раціон слід поступово, і якщо вони не сприймаються, можна відкласти споживання на пізній період розвитку малюка.

Уваги вимагає дитяча косметика по догляду за малюком, пральний порошок, предмети і речі, з якими контактує постійно малюк. Алергічні реакції можуть виникнути при штучному вигодовуванні на дитячій суміші. Цілком ймовірно, що реакція виникла через збільшену дозу споживання молочної суміші, ніж рекомендована норма.

Дитяче харчування до 3-х річного віку може викликати алергічні реакції часто з почервонінням на щоках. Тому нові продукти, які вводяться в раціон дитини, вимагають обережності і уваги. Але точно встановити причину почервоніння зможе фахівець.

Підвищення температури у немовляти супроводжується почервонінням щік. Панікувати не слід, так як незначні температурні зміни тіла пов’язані з несформованим процесом терморегуляції у малюка. Почервоніння шкірного покриву з температурою можуть бути через сухе повітря в квартирі, або одяганням зайвої білизни.

Причини червоних щок у дитини-1

Червоні щоки у немовляти для деяких мам є провісниками появи зубів. Але ще почервоніння характерно при поверхневому розташуванні судин у деяких малюків. Прорізування зуба відзначається набуханняем ясен, їх почервонінням, навколо рота, а також червоними утвореннями на щоках.

Часто підвищується температура тіла, і малюк стає дратівливим, неспокійним. У нього порушується режим сну, харчування. У цей час важливо стежити за всім, що робить малюк і що бере в рот, щоб уникнути кишкової інфекції.

Цікаво: нічний дитячий кашель

Ретельно протирайте предмети та речі, які оточують дитину. Для нормального формування щелепи можна відучувати малюка від соски та давати пожувати шматочки овочів, фрукти, окраєць хліба в період прорізування зубів. Недосипання і недоїдання відбивається на імунній системі маленького організму.

Молодій мамі необхідно ознайомитися з симптомами запалення легенів заздалегідь, щоб вчасно попередити розвиток хвороби у малюка. В даний час захворювання досить поширене у малюків і пов’язано найчастіше з теплим домашнім одяганням в зимовий час незалежно від провітрювань приміщення. Дітки, яких рідко виносять на прогулянку, занадто сприйнятливі до простуд, запалення легенів. Ознаками прояви хвороби вважається почервоніння щік, блідість губ та кінчика носа. Дитина стає млявою, підвищується температура, дихання частішає, знижується апетит, іноді з’являється кашель, блювота. Лікувати малюка слід в стаціонарі, щоб уникнути ускладнення.

Чому у дитини щоки червоні і гарячі

Якщо почервоніли щоки у дитини, то можливо вона підхопила вірус або інфекцію.

Для батьків може бути повною несподіванкою, коли проявилося почервоніння щік, яке викликане вірусом. Багато вірусних інфекцій можуть відзначатися цим симптомом.
Під час застуди, грипу є почервоніння не тільки носа і горла, але також щік. У цих ситуаціях слід звертатися до педіатра. Таке захворювання, як дитяча резеола характеризується наявністю висипу червоного кольору, що розповсюджується по всьому тілу. При цьому підвищується температура, з’являється пронос зі слизом.

Часто у дітей проявляється ацетономічний синдром, при якому з рота пахне ацетоном, а також сечовиділення мають ацетоновий запах. Дитині погано, нудить, він часто рве, щоки стають червоними.

У разі, коли почервоніння відзначається тільки вночі, а вранці щоки бліднуть, то такі симптоми вказують на захворювання і патології області серця. У цій ситуації робиться ехокардіоскопія серця.
Не виключається порушення роботи печінки, для чого слід виконати ультразвукове дослідження.Причини червоних щок у дитини

Коли виникає питання, чому у дитини гарячі та червоні щоки, також це можуть бути прояви вірусного гіпатиту, бактеріального сепсису і ряду інших хвороб. Але в більшості випадків симптом пов’язаний з розвитком алергії, діатезу або звичайним перегрівом.

Симптоми і лікування діатезу

Діатез проявляється у дітей до дворічного віку, після чого він проходить. Тільки невеликий відсоток дітей можуть мати після захворювання перехід в розвиток екземи, атонічного дерматиту, астми.

До основних симптомів хвороби відносяться:

 • пітниця у легкій формі;
 • постійні попрілості в перші місяці життя малюка;
 • суха, бліда шкіра;
 • луската себорея на голові;
 • злущування епітеліальних тканин в області язичка.

Діатез протікає хвилеподібно і зазначає свої сліди у вигляді лущення шкіри щік, почервоніння, які залежать від температури зовнішнього середовища. Особа і тіло дитини можуть покритися висипом, тріщинами, скоринкою.

Цікаво: що робити коли дитина краде гроші

Загострення хвороби може бути пов’язано з порушенням в харчуванні, або дисбактеріозом. Поведінка в період хвороби у дитини тривожна, млява, або роздратована з порушенням сну і погіршенням самопочуття.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *