Чому бліда шкіра у дитини

У народі прийнято вважати, що у здорової дитини повинен бути рум’янець на щоках. Якщо ж дитина бліда батьки починають бити тривогу, так як це може бути основною ознакою анемії. Але часто блідість просто напросто є спадковим фактором і дитина насправді здорова і її нічого не турбує. У таких діток капіляри розташовуються глибоко в шкірних покривах і кров, яка по ним протікає, майже просвічується через шкіру. Відповідно у таких малюків рум’янець практично ніколи не з’являється на щічках.

Причини блідості у дітей

Зрозуміло, що ця анатомічна особливість ніяк не відбивається на здоров’ї дитини. Але буває інакше. Постійна блідість може бути наслідком недокрів’я, або анемії. Кров, в якій мало еритроцитів (червоних кров’яних кульок), буде не темно-червоною, як в нормі, а трохи світліше. А значить, сполотніє і шкіра.Бліда шкіра у дитини

Підведіть дитину до вікна, щоб на нього падало природне світло. Пальцем опустіть нижню повіку і огляньте його. При недокрів’ї внутрішня поверхня повіка буде блідою, а якщо з еритроцитами все в порядку – яскраво-рожевою з червоними прожилками кровоносних судин. Потім уважно огляньте порожнину рота і ясен малюка – у анемічних дітей вони теж бліді. Нарешті натисніть на ніготь і подивіться, як швидко повернеться природний колір (при анемії блідість зникає повільно).

Це цікаво: чому дитина дихає ротом

Відомо, що дівчатка страждають недокрів’ям значно частіше хлопчиків. Також відмічено, що схильність до анемії передається від матері до дочки майже в ста відсотках випадків. Тому мамам з низьким гемоглобіном треба бути до дочкам особливо уважними!

Виражена анемія означає брак кисню в організмі і обов’язково відбивається на здоров’ї. У дітей паморочиться в голові, кришаться зуби, з’являються слабкість, задишка, прискорене серцебиття. Найчастіше причиною анемії є недолік заліза в їжі або його погане засвоєння. Зверніться до лікаря – він зробить необхідні аналізи і призначить лікування. Батьки ж повинні забезпечити малюкові повноцінне харчування, а при необхідності і спеціальну «залізну» дієту: м’ясо, печінка, гречка, яблука та гранати.

Це цікаво: як привчити дитину до пляшечці

Бліді шкірні покриви можуть з’явитися з різних причин. Причини блідності можуть бути різні, ми розглянемо найбільш поширені з них:

 • Зниження температури тіла. Якщо організм переохолоджується, він намагається впоратися з цим явищем. Тому звужуються судини, до шкіри надходить менша кількість крові, щоб витрачати меншу кількість тепла. Звідси виникає блідість обличчя.
 • Інфекція. Будь-яке інфекційне захворювання може викликати блідість обличчя, оскільки підвищується температура тіла. Однак коли вона досягає найвищої позначки, організм робить спробу впоратися з цим, відбувається розширення судин, і шкіра навпаки червоніє.
 • Страх. Якщо дитина злякалася, виділяється велика кількість адреналіну, в зв’язку з чим відбувається спазм судин – це призводить до збліднення.
  Такий же ефект спостерігається при нудоті і блювоті, оскільки ці явища лякають дітей.
 • Біль також може викликати спазм судин.
 • Анемія є таким захворюванням, при якому в крові знаходиться недостатня кількість червоних кров’яних тілець, а також гемоглобіну. Діти з цим захворюванням відрізняються апатією, вони швидко втомлюються, у них може спостерігатися задишка і прискорений пульс.
 • Колапс – це судинна недостатність, яка досить гостро розвивається. Для неї характерне зниження тонусу судин, а також кров’яного тиску. Цей стан вимагає невідкладного звернення до лікаря.

Якщо у вашої дитини бліді шкірні покриви, вам необхідно насторожитися. Якщо ви бачите, що ваш малюк погано себе почуває, укладіть його і давайте більше пиття. Крім того, блідість дитини є приводом замислитися, чи правильно він харчується, чи отримує достатню кількість заліза. Іноді блідість шкіри є нормальним станом. Однак якщо блідість різко з’явилася і не проходить більше тижня, обов’язково потрібно звернутися до лікаря.

Колір шкіри у здорової дитини

Колір шкіри дає пігмент меланін, товщина, тонус судин, а також гемоглобін у дітей. У абсолютно здорового малюка, шкіра є блідо червоного або смаглявого кольору. Але блідість також може бути у тих дітей, що мають тонку шкіру, в якій дуже низький рівень пігменту.

Також блідість може бути в зв’язку з хворобами нирок, особливо при гломерулонефриті, при гнійних захворюваннях, при серцевій недостатності, пороках, міокардит, аритмії, при інфекційних захворюваннях, які сприяють розвитку інтоксикації і зневоднення всього організму.

Як діяти батькам у таких випадках?

Дії повинні бути спрямовані на огляді малюка. Негайно зверніться до дитячого лікаря, він точно зможе визначити захворювання за допомогою аналізів та огляду, і на тлі цього прописати адекватне лікування. Але перед тим як бігти до лікаря, згадайте причини блідості.

Цікаво: чому у дитини білий язик

Це може бути від того, що малюк мало часу буває на свіжому повітрі, у нього глибоко розташоввні судини, відбуваються спазми судин на нервах, або ж організму не вистачає вітамінів, а може малюк заразився глистами.

Продукти харчування, в яких міститься залізо

Здорове харчування малюка – фундамент його міцного здоров’я.їжа багата залізом

Щоб виключити виникнення недокрів’я, дієта дитини повинна бути багата залізовмісними продуктами:

 • яйця;
 • яблука;
 • морська капуста;
 • м’ясо;
 • морква;
 • картопля;
 • рис.

Профілактика анемії дуже проста, чи не так? Триба готувати дитині смачні страви з доступних продуктів, і недокрів’я ніколи не дасть про себе знати.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *