Чому дитина не слухає своїх батьків

Кожна мати завжди з задоволенням повертається до часів, коли її немовля безтурботно лежало у своєму ліжечку і захоплено перебирало якісь дрібнички. Але час минав, і дитина подорослішала. Першою трудністю, з якою можуть зустрітися багато батьків, є те, чому дитина не слухається. Цій проблемі вже не перший рік. Багато з нею стикаються, але, на жаль, немає чіткої послідовності дій, які допоможуть вам виправити цю проблему.чому дитина не слухається

Чому діти не слухаються батьків

Дуже багато дітей слухаються своїх батьків, а це означає, що непослух у Вашої дитини можна виправити. Давайте ж поговоримо про причини, через які ваша дитина може вам не підкорятися.

Цікаво: грудна дитина не хоче їсти

Більшість проблем криються в самих батьках. Психологи стверджують, що причин, за якими ваш син або дочка перестали вас слухатися досить багато. Але найбільш часто вони є наступними.

Вираз власного «я»

Найчастіше ця причина проявляється на другому році життя. Це пов’язано з тим, що дитина намагається відчути себе повноправною особистістю, яка має свою думку. Воно не завжди таке ж, як думка інших і тому дитина опирається цьому. Зазвичай, це займає близько одного або двох років, проте якщо непослух триває і в три роки, то існують і інші передумови.

Криза уваги матері або батька

Звичайна справа, коли батьки через свій робочого графік, майже не приділяють часу на розваги з дитиною, але їй цього ніяк не поясниш. І тому не дивно, що дитина не хоче слухати тих, хто практично не спілкується з нею, але встигає знайти час для того, щоб відчитати її за будь-яку витівку.

Бажання виступити проти волі батьків в помсту

Багато батьків не звертають увагу на те, що словом, сказаним зопалу, або дією можуть образити дитину. І саме тому втратити її довіру. Наприклад: забули зробити з нею щось, що давно обіцяли. У цьому випадку дитина починає робити все за правилом: «Як ви зі мною, так і я з вами».чому дитина не слухається-1

Відсутність впевненості в собі

Ще одна дуже поширена причина неслухняності дитини. Посудіть самі, якщо ви занадто часто будете називати свою дитину незграбою і говорити, що у неї нічого не виходить, то вона через деякий час втратить своєї спроможності. При цьому вона почне захищати себе від тієї людини, яка так думає.

Безладність виховання

Одвічна проблема, яка зустрічається у багатьох сім’ях. Вона відбувається через те, що вихованням дитини займаються не тільки батьки, а й усі родичі: бабусі, дідусі, тітки, дядьки і багато інших. Це, звичайно може принести свої плоди, але лише в тому випадку, якщо всі наполягають на одному. Тобто вселяють дитині схожі дозволу і заборони.

Цікаве: у дитини температура і холодні руки і ноги

Але найчастіше, все відбувається з точністю до навпаки. Бабусі з дідусями дозволяють дитині те, що забороняють батьки, так як їх хлібом не годуй, дай побалувати онука чи онучку. Батьки, в свою чергу, стверджують, що правильно кажуть тільки вони. Тому, дитині буде важко намагатися догодити всім, і їй стане куди простіше не слухати жодного з них.

Занадто жорсткі вимоги до дитини

Якщо дитина відмовляється слухатися у віці 2 років, це можна списати на боротьбу за власне «я». Однак якщо те ж саме спостерігається і в 3 або в 4 роки, багато батьків дивляться на це як на бажання робити все на зло. Однак вони не здогадуються, звідки ростуть ноги у цієї проблеми. Адже саме вони відбивають будь-яке бажання слухатися.чому дитина не слухається-2

Деякі батьки не акцентують увагу на тому, що вони не просто все ставлять під заборону, але і вимагають від своєї дитини виконання багатьох вимог, які їм здаються начебто простими, але є складними для дітей. Якщо для батьків чотирирічний вік – це вік, коли дитина починає віддавати собі точний звіт за скоєні вчинки, то вони будуть її строго відчитувати за всі скоєні нею провини. Виходить, що дитина замість допомоги тільки терпить покарання. Цілком зрозуміло, що дитина буде всьому противитися.

Цікаво: що робити коли у дитини болить живіт

Якщо ви в цій статті знайшли можливу причину чому дитина не слухається,, потрібно постаратися вирішити її. І наостанок. Як можна частіше показуйте дитині свою любов. Звичайно, ви любите свого малюка, але йому цього на словах не поясниш, тому він повинен це відчувати.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *