Чому дитина не хоче їсти тверду їжу

Зазвичай у дітей віком 6 місяців зароджується формування жувального рефлексу. Якщо ваше чадо не проявляє ніякого інтересу до твердої їжі на кшталт хліба, яблука та іншого, то варто серйозно задуматися. Адже якщо в цьому віці дитина буде харчуватися тільки м’якою їжею, то це може привести до більш серйозних проблем в майбутньому. Що ж робити, якщо дитина боїться ковтати тверду їжу?

Причини відмови дитиною твердої їжі

Найчастіше батьки починають турбуватися  чому дитина не хоче їсти тверду їжу, після того як дитина після 10 місяців відмовляється вживати тверду їжу. В роті у малюка вже давно зубки, але він відмовляється їх використовувати. Чим довше чекати, тим проблема сильніше посилюється.чому дитина не хоче їсти тверду їжу

Педіатри стверджують, що дитину потрібно навчити жувати максимум до 2-х років. Причому це крайній термін. В ідеалі батьки повинні привчати дитину до твердої їжі, починаючи з 6 місяців. Якщо цього не робити, то відсутність жувального рефлексу негативно вплине на стан порожнини рота, на роботу щелепи дитини і навіть на травлення.

Цікаво: нічний кашель у немовлят

Спочатку, якщо батьки помітили відсутність у дитини жувального рефлексу, необхідно визначитися з причиною такої поведінки дитини. Така ситуація може виникати з таких причин:

  • Батьки неправильно годують дитину. Наприклад, в раціон входить тільки м’яка їжа, немає різноманітності;
  • Ваша дитина настільки активна, що не здатна зосередитися на одному;
  • Буває і навпаки, малюк занадто ледачий, щоб пережовувати їжу.

Як боротися батькам з проблемою?

У сучасному світі представлена проблема зовсім не є проблемою. Фахівці вже давно знайшли шляхи виходу, не завдаючи психологічної травми і не зашкодивши травленню малюка.

Цікаво: як навчити дитину розмовляти

Для початку, ні в якому разі не панікуйте. Якщо доведеться, то поясніть на власному прикладі, як правильно жувати. Запропонуйте дитині щось смачне, це повинно її зацікавити. Дайте щось солодке, наприклад, мармелад. Ваше чадо не встоїть і захоче спробувати. Ви ж повинні пояснити йому, що таку їжу потрібно жувати.чому дитина не хоче їсти тверду їжу-1

Може трапитися так, що малюк стане жувати тільки щось «смачненьке». В цьому випадку проявіть завзятість. Почніть годувати дитину тільки твердою їжею. Рано чи пізно він вам поступиться. Головне – не здавайтеся першим.

Цікаво: готовність дитини до школи, перевірте

Існує ще один спосіб, який допоможе перевести дитину на тверду їжу. Намагайтеся водити її в гості, де будете давати тверду їжу. Або ж частіше годуйте її в громадських місцях. Нехай вона спостерігає, як їдять інші. Згодом це стане звичкою.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *