Чому дитина погано спить вночі

Існує чимало питань, які турбують батьків в зв’язку зі сном малюків. Дійсно, багато дітей засипають дуже погано, часто прокидаються, не можуть довго перебувати одні.

Багато батьків шукають причини поганого сну зовсім не там, де потрібно. Наприклад, думають, що дитину зурочили, намагаються вирішити проблему заговореної водою, відвідуванням різних знахарів та іншими, зовсім не пов’язаними з істинними причинами, способами.чому дитина не спить вночі

Чому дитина погано засинає?

До шести місяців, якщо дитина здорова, проблем, пов’язаних зі сном, практично немає. По досягненню шестимісячного віку починають виникати труднощі. Викликано це може бути зайвим порушенням, коли малюк ніяк не може заспокоїтися і, відповідно, заснути.

Одною важливою обставиною, пов’язаною з нормальним засипанням – є режим дня. Необхідно укладати дитину спати щодня в один і той же час, як вранці, так і ввечері. Тут все повинно бути чітко, як і з харчуванням. Режим може збитися з причини поїздки до родичів, у відпустку. Виникає також така проблема, коли малюк виявляється в незвичній для нього обстановці, коли навіть меблі інші навколо.

Цікаво: дитина погано їсть що робити

Для того щоб дитина швидко засинала, батькам потрібно ретельно продумати і правильно організувати місце для сну. Ліжечко повинна бути зручне, подушечка, ковдрочка та, звичайно, постільна білизна для малюка – виготовлені з натуральних матеріалів. Більш того, ліжечко повинна бути призначена виключно для сну. Активні ігри та харчування в ній абсолютно зайві. Як тільки дитина лягати в своє ліжко, вона відразу ж повинена занурюватися в атмосферу сну і відчувати розслаблення і заспокоєння.

Якщо малюк протягом дня досить багато грає, то до вечора він, звичайно, стомлюється. Відповідно проблем зі сном не повинно бути. Однак батькам потрібно пам’ятати, що приблизно за годину або півтора до відходу до сну малюк повинен заспокоїтися. В цей час краще просто тихенько заспівати йому пісеньку або розповісти казку, або зайняти якоюсь іграшкою, але рухливі ігори треба виключити. Особливо це стосується сильно збудливих, гіперактивних дітей. Якщо дитина засинає в перезбужденному стані, сон не буде спокійним і довгим, нервова система не буде відпочивати.

Як навчити дитину засинати самостійно?

По-перше, варто пам’ятати, що хорошому сну сприяє вечірня тепла ванна з додаванням трав.

По-друге, малюк повинен знати, що спати він буде тільки в своєму ліжечку в усіх без винятку випадках. Не потрібно заколисувати його, укладати спочатку в батьківському ліжку, а потім переносити в дитяче. Такі дії лише вводять в оману дитину, адже в результаті вона не знає, де і як їй потрібно засипати.

  • В ліжечко можна класти будь-яку м’яку іграшку, краще завжди одну і ту ж. Малюк вже по одному тільки запаху буде розуміти, що прийшов час сну. Іграшка повинна йому неодмінно подобатися, бути приємною на дотик і не бути дуже великою, щоб він міг її обійняти.
  • Завжди набагато приємніше засинати в теплому ліжку, навіть дорослій людині, не кажучи вже про маленьку дитину. У зимову пору року перед сном потрібно погріти дитяче ліжко грілкою, це створить дитині затишок.
  • Багато діток люблять засинати під спокійну музику або звуки природи. Психологи навіть настійно радять включати малюкові перед сном його улюблену музику.
  • Багато що в питаннях сну залежить від характеру дитини. Спокійні від природи діти, звичайно, швидко засинають, а ось більш активні можуть довго плакати, оскільки є дратівливими.

чому дитина не спить вночі-2

Що робити батькам, якщо дитина перед сном плаче?

Якщо всі перераховані вище моменти дотримані батьками, малюк, швидше за все, буде перед сном швидко заспокоюватися. Однак бувають випадки, коли дитина ніяк не перестає плакати. Знову ж це може залежати від багатьох факторів. Відразу виключимо всі, що пов’язано з коліками і прорізуванням зубів, оскільки це проблеми тимчасові і їх не уникає ніхто.

Дитина ж може вередувати без особливої на те причини. Це може бути пов’язано і з її особливою збудливістю і з тим, що батьки надто пізно почали привчати її засипати самостійно. У такому випадку потрібно набратися терпіння. Якщо малюк вночі заплакав, не варто відразу підходити до його ліжечку або заходити в дитячу кімнату. Нехай пройде деякий час. Якщо його плач викликаний поганим самопочуттям, він поступово підсилитися і це, в будь-якому випадку, мамі і татові стане зрозуміло. А якщо ж серйозної причини немає, кількох хвилин може бути досить, щоб дитина заспокоїлася і знову заснула. Безумовно, батькам важко слухати плач дитини і нічого не робити, але це необхідно для її ж блага.

Якщо через короткий час дитина все ще не заспокоюється, потрібно підійти до неї, але не варто відразу брати її на руки. Можна погладити по спинці, покачати ліжечко, дати соску, іноді навіть просто мамин голос може її заспокоїти.

Цікаво: як навчитися вимовляти букву Р

З плином часу, навіть якщо дитина вночі прокинеться, він не буде плакати, він навчиться заспокоюватися самостійно.

Однак може статися так, що малюк стане постійно прокидатися вночі або ж стане зовсім неспокійно спати.

чому дитина не спить вночі-1

Що робити, якщо дитина часто прокидається?

Причин того, що малюк дуже неспокійно спить і протягом ночі постійно прокидається, може бути кілька. Він може навіть не плакати, але це все одно повинно насторожити батьків. Адже такий стан може свідчити про проблеми з нервовою системою.

Необхідно перевіряти чи вільне дихання у дитини, чи не забитий у нього носик. Перед сном приміщення, де спить малюк, потрібно обов’язково провітрювати. У дитячій кімнаті або в спальні батьків, якщо дитина спить там, не повинно бути ніяких подразників, пов’язаних з запахами. Це може бути сигаретний дим, запах тварин, рослин, занадто концентрованої парфумерії. Особливо це стосується дітей, які страждають на алергію.

Якщо дитина страждає пітливістю, це може викликати появу попрілостей, печіння і свербіння. Значить і сон буде неспокійним.

Цікаво: як навчити дитину сідати самостійно

Якщо ж батькам, усунувши всі ці причини поганого сну, ніяк не вдається привчити дитину засинати самостійно і спати всю ніч, перериваючись тільки на час годування, частота якого з віком зменшується, необхідно звернутися до фахівців. Лікарі-педіатри, дитячі психологи неодмінно допоможуть вирішити всі проблеми.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *