Дитина розмовляє уві сні. Чи варто бити тривогу?

Трапляється, що вночі уві сні дитина проявляє якісь емоції, навіть щось намагається сказати. Багато батьків замислюються над причинами цього явища й нервуються через це. Так в чому причина розмови дитини уві сні і чи потрібно щось робити, якщо виявилося, що дитина почала говорити уві сні?

Чому дитина розмовляє уві сні?

З цього приводу існує кілька версій «сомнілоквіі», так називають, офіційно, розмови уві сні.

Чому дитина розмовляє уві сні

  • Варіант 1. Найчастіше причиною нічних розмов називають перезбудження дитини вдень. Оскільки нервова система ще не до кінця зміцніла, діти реагують на події, що відбуваються протягом дня, гостріше, ніж дорослі.У цьому випадку батькам не варто відразу вдаватися до заспокійливих препаратів (від них є сенс тільки при курсовому вживанні), особливо, якщо крім розмови уві сні інших приводів для тривоги немає. Протягом дня варто звернути увагу на поведінку дитини і її режим. Увечері спокійні ігри краще ніж перегляд телевізора, вдень обов’язкова прогулянка і провітрювання приміщення.

    Цікаво: в немовляти білий язик

    Якщо ж виявилася різка позитивна чи негативна реакція дитини на події, що відбуваються, варто звернутися до невролога за консультацією. Можливо, будуть призначені спеціальні препарати, що покращують кровообіг у мозку. Вони допоможуть нормалізувати поведінку дитини.

  • Варіант 2. Розмова уві сні може бути перехідним моментом під час зміни фаз самого сну. Швидкий і повільний сон притаманний як дорослому, так і дитині. Повне коло різних фаз проходить за півтори-дві години. І вченими було відмічено, що неглибокий чуйний сон часто може супроводжуватися розмовою і швидким скороченням м’язів.Чому дитина розмовляє уві сні-1Якщо з’ясувалося, що дитина, не прокидаючись, промовила кілька слів, батькам не варто турбуватися. Це є заспокійливим моментом малюка самого себе. Можна наспівати спокійним голосом колискову, погладити дитину або трохи покачати ліжко (якщо є така можливість). Кроха спокійно продовжить свій сон.

Цікаво: бліда шкіра у дитини

  • Варіант 3. Відноситься до малюків, які тільки вчать перші слова. Дітям властиво спочатку вимовити неусвідомлено нове слово уві сні, а потім повторити його наяву.У цьому випадку теж не варто турбуватися за дитину, скоро вона порадує оточуючих новими словами, які часто так не терпиться почути.
  • Варіант 4. На жаль, іноді розмова уві сні може означати неполадки в розвитку нервової системи дитини. Щоб розпізнати цей варіант, необхідно гарненько придивитися до ситуації в цілому. Якщо крім розмови уві сні дитина починає ходити уві сні, рясно потіє або задихається, а при пробудженні довго не може прийти в себе, слід звернутися до невролога. Попередньо слід підготуватися, поспостерігати за тривалістю і якістю мови (окремі нескладні слова або конкретну розповідь), реальністю подій (можливо дитина бачить кошмар). Це дозволить фахівцеві швидше знайти вихід в ситуації, що склалася й допомогти дитині.

У будь-якому випадку, зіткнувшись з цим явищем у дитини, не варто піддаватися паніці. Необхідно все проаналізувати, і тільки потім робити висновки і приймати будь-які рішення.

Цікаво: чому дитина не зригує

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *