Як швидко навчити дитину говорити

Як тільки дитині виповнилося два роки, ви помітили великий «прорив» в її лексиконі. Виявляється, вона вже знає величезну кількість слів і може будувати цілі речення, що складаються з чотирьох-п’яти слів. Вона навіть може використовувати займенники, знає що таке однина і множина. Розуміння і осмислення сказаного також удосконалюються, і тепер вона може виконати вже три ваших послідовних команди. Вже зараз вона здатна сказати своє ім’я. Ми розповімо Вам, як навчити дитину говорити ще краще.дитина розмовляє по телефону

При правильному ставленні і серйозній мотивації ваша дитина може накопичити в своєму словнику до 300-400 слів до своєї третьої річниці. Їй вже набагато легше висловлювати свої емоції і бажання. Так, часом вона затинається, але тільки тому, що її мислення стає більш комплексним, так як вона дізнається про більш складні речі і тому іноді підшукує слова, щоб точніше висловити свої думки.

Все це є частиною її зростаючого мовного мастерства, особливістю процесу оволодіння мистецтвом мови.

У чотири роки ваша дитина зі словниковим запасом приблизно в 1500 слів може говорити майже як дорослий. Вона здатна відповісти на багато питань і сама теж задає все більше «чому?». Ви, ймовірно, навіть почуєте слова, які зовсім не хочете від неї чути. Коли ви читаєте малюкові казку, він може переказати якусь її частину. А в гарному настрої малюк здатний навіть сам скласти казку. Цей період як не можна краще підходить, щоб навантажити його читанням книг – деякі діти якраз в такому віці самі починають читати.

Цікаво: вчимо дитину спілкуватися

Батьки дійсно багато можуть зробити, щоб підтримати і прискорити розвиток мови своєї дитини. Ось кілька загальних порад, як навчити дитину говорити.

Починати потрібно в утробі матері

Розвиток мови починається ще в утробі матері – протягом останніх трьох місяців вагітності плід особливо сильно реагує на звукові подразники. Так як слух – це перший крок до того, щоб навчитися дитину говорити, експерти вважають, що батьки можуть стимулювати розвиток мови, просто розмовляючи з ще не народженою дитиною і дозволяючи йому слухати різні звуки, особливо класичну музику.мама розмовляє з дитиною

Малюк звикне до вашого голосу ще до народження, а після народження він зможе відразу впізнати ваш голос і зв’язати його з вашим обличчям.

Розмовляйте з немовлям постійно

Ваша дитина не навчитися плавати, поки не з’явиться в басейні. Точно так же він не зможе навчитися говорити, якщо ви не будете з ним розмовляти. Тому почніть говорити з вашою дитиною, поки вона ще в утробі матері, і продовжуйте спілкуватися з нею кожен день після її народження.

Покажіть малюкові, як ваші губи рухаються, коли ви говорите. Міняйте швидкість, тональність, інтонацію, висоту і гучність мови. Роблячи так, ви отримаєте можливість зловити і сконцентрувати його увагу. До того ж він рано познайомиться з інтонаційною різноманітністю мови.

Зв’язуйте слова з образами

Дивіться на обличчя вашого малюка, коли розмовляєте з ним. Спостерігайте за його реакціями. Дозвольте йому бачити ваше обличчя, коли ви говорите з ним. Показуйте йому картинки тих предметів, які називаєте. Так він рано навчиться пов’язувати слова з образами і називати об’єкти і людей.

Цікаве: хрещення дитини традиції

Повторення — основа навчання

Діти насправді вчаться в процесі повторення слів і дій. Коли навчаєте дитину новому слову, повторюйте його знову і знову протягом кількох днів, поки вона не навчиться вимовляти його правильно. Нехай повторює склад або слово стільки разів, скільки вона хоче.

Задавайте дитині питання

Задавайте дитині питання, навіть якщо вона поки ще не може на них відповісти. Можливо, вона спробує висловити свої емоції за допомогою жестів. І після того, як дитина заговорить, продовжуйте задавати питання. Вони не тільки допоможуть малюкові навчитися говорити і висловлювати свої думки, але і будуть стимулювати його мозок, змушуючи думати.як навчити дитину говорити

Читайте своєму малюкові казки

Читайте йому казки кожен день. Це познайомить його з новими словами і поняттями, а головне – розвине його уяву. Коли він вже буде знати букви, впізнавати слова і картинки, нехай спробує читати самостійно. Заохочуйте в нього бажання прочитати щось самому, але не змушуйте його це робити.

Музика розвине мовний апарат

Співайте вашому малюкові, і нехай він співає разом з вами. Гармонійні звуки не тільки приємні на слух, а й розвивають  мовний апарат дитини. Пісні та мелодії навчать малюка міняти висоту голосу, тональність і ритм.

Читайте також: що робити якщо дитина гризе нігті

Використовуйте при навчанні підручні засоби

Зробіть ваші уроки веселими. Не обов’язково купувати картки або книжки, щоб навчити вашу дитини говорити або розпізнавати кольори. Коли ви, наприклад, готуєте, попросіть його назвати кольори фруктів і овочів, які він бачить на столі.

Нехай порахує, скільки помідорів у вас є. У продуктовому магазині попросіть його сказати вам, скільки коробок з пластівцями він бачить на полиці. Під час подорожі попросить його підрахувати дерева, повз яких ви проїжджаєте. Ще можна запропонувати йому вибрати колір і через час сказати вам, скільки автомобілів цього кольору він побачив на дорозі.

Не заохочуйте дитячий лепет

Як навчити дитину говорити правильно? Не варто розмовляти з ним по-дитячому. Використання поєднання дорослої мови і дитячого белькотіння з вашого боку доречно тільки протягом перших шести місяців. Потім припиніть сюсюкання повністю!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *