Діти і тварини в будинку: плюси і мінуси

Коли в будинку з’являються діти, то багато ваших звичок змінюються і стають не зручними. Одною з таких пристрастей, є наявність домашніх вихованців в будинку. Думки з приводу сусідства дитини і тварин бувають різні, хто категорично проти такого сусідства, а хтось в цьому не бачить нічого поганого. З медичної точки зору, в даному сусідстві існують як плюси, так і мінуси.дитина та тварини

Що ж робити?

Якщо у вашому будинку вже є тварина, то поява малюка стане сильним стресом для вихованця, може змінити його характер в гіршу сторону, але виганяти тварину на вулицю не можна. Дитина і ваш улюбленець цілком можуть ужитися на одній території, і медичні та психологічні проблеми з твариною цілком вирішувані.

Якщо ви хочете взяти тварину в будинок, поки дитина ще зовсім маленька, то необхідно задуматися про те, що до чотирьох років дитина практично допомагати не буде, і не варто піддаватися сльозам, благання і прохання вашого малюка, взяти тварину.

Все добре обдумайте і вирішите, чи захочете ви гуляти з собакою кожен день, прибирати за кішкою, або мити клітку у папужки. Крім того, прорахуйте всі витрати на вихованця, чи зможете ви достатню кількість часу приділяти тварині, щоб її вичісувати, купати, гуляти з нею тощо.дитина та тварини-1 Якщо у вас маленька квартира, то слід реально оцінити свої житлові умови і вирішити, чи зручно заводити тварина в ній. Принести тварина в будинок не складно, а ось розлучитися з улюбленим вихованцем, через виникнення проблем зі здоров’ям малюка, буде важко і може привести до хвороб і стресів.

Чим небезпечні домашні тварини.

У ваших тварин, які вважаються домашніми, залишаються все ті ж звірині повадки. Тому, вони можуть представляти загрозу для вас і вашої дитини. Всі гризуни, собаки та кішки, можуть переносити різні захворювання. Собака може підхопити інфекцію на прогулянках, облизуючи і вдихаючи, небезпечні мікроби. Кішка не ходить на вулицю, але може стати небезпечною, вона облизуючи лапи, ходить по підлозі, а на ній знаходяться мікроби і яйця глистів, які приносять на взутті з вулиці. Малюки отримують інфекцію, обіймаючи, облизуючи і цілуючи тварин, а після спілкування з тваринами навіть не хочуть помити руки.

Що може отримати малюк від собаки?

Дитина може заразитися при активних контактах з тваринами грибковою інфекцією шкіри, так звана трихофития або стригучий лишай, а це захворювання особливо заразно для малюків. У нього типовий прояв, виникає уражену ділянку шкіри, від нього поширюються інші червоного кольору вогнища, в центрі яких залишаються пеньки волосся, це помітно на голові. Уражені ділянки шкіри лущаться, і можуть з’являтися на спині, на нігтях.

Ще одним неприємним сюрпризом стають глисти, а це не тільки гострики, від яких не складно позбутися. Навіть якщо самі не хворіють, тварини можуть стати переносниками серйозних захворювань, таких як аскариди, токсокароз, різні типи цепней, ехінокок. Дуже небезпечні тварини, що виходять на вулицю і живуть у дворі, але також небезпечні не виходять з дому домашні вихованці. Тварина добре себе почуває, але це ще не означає, що у неї немає глистів, роками можуть розвиватися паразитози.
Аскаридами називаються глисти білого кольору, довжиною до 10 см, товщиною в 0,5 см. Вони живуть як правило в тонкій кишці, але клубок аскарид при масивної їх інвазії може викликати непрохідність кишечника. За свій цикл життя, аскариди подорожують з кишки в легені і назад, але, викликаючи жах, виявляються вони зазвичай в горщику.дитина та тварини-2

Токсокароз це глист, він по всьому організму подорожує, дуже часто проникає в печінку і легені, викликає напади кашлю. Ще він викликає загальну алергічну реакцію організму і дитини наполегливо лікують від астми або бронхіту.

Не менш небезпечними є плоскі черв’яки, сосальщики, які живуть у людини і у тварин. А найнебезпечніший – це ехінокок, у вигляді величезних бульбашок його кісти розміром з дитячу голову, які утворюються в печінці, легенях, нирках. Дістати їх ніяк не можна, тільки оперативним шляхом, а якщо бульбашка лусне, дитина може загинути від токсінового шоку.

Кішки можуть заразити небезпечною інфекцією, токсоплазмозом, дитини, хоча більшу частину часу проводять удома, найбільш небезпечний він для немовлят і вагітних жінок. Іншою неприємною хворобою стає «хвороба котячої подряпини», яка розвивається до півроку, вражає лімфовузли і супроводжується неясною лихоманкою і висипом.

Якщо вчасно не зроблено щеплення, то реально небезпечним для дитини може стати сказ. Милі пташки, які живуть в клітинах, часто хворіють на орнітоз, це різновид хламідійної інфекції, яка лікується специфічними антибіотиками важко і довго.

Що ще небезпечно?

Крім інфекцій, небезпечно прояв агресії у тварини, діти думають, що тварини це іграшки, роблять їм боляче, тварина може вкусити, подряпати, якщо їй сильно дошкуляють, хоча і розуміє, що це маля. Дорослі можуть контролювати ці дії дітей і тварин. А ось проконтролювати алергію можна, коли в родині у кого-то алергія на звірів, то дитина, з великою часткою ймовірності, може це успадкувати, тоді лікарі категорично забороняють брати тварин до 7-10 років. Лисі кішечки або рибки також небезпечні.дитина та тварини-3
Шерсть і частки шкіри тварини можуть перебувати в будинку або квартирі роками, навіть якщо прибрати її звідти. Щоб повністю їх видалити, потрібно тільки всю квартиру повністю вимити, від підлоги до стелі.

Як же бути?

Важливо дотримуватися простих правил при спілкуванні тварин і дітей:

  • в спілкуванні з тваринами ретельно дотримуватися правил гігієни,
  • дитині, хоча б до року, уникати тісних контактів з тваринами,
  • Не дозволяйте тварині лежати на місці дитини, чіпати її іграшки,
  • не залишайте дитину з твариною одних в кімнаті, навіть якщо сплять обидва.
  • не дозволяйте тварині в дитячій робити гніздо,
  • не дозволяйте дитині чіпати іграшки і їжу тварини,
  • ретельно і регулярно прибирайте в будинку, збираючи шерсть і пил вологими способами.

Всі ці заходи істотно полегшать спільне проживання на території дітей і звірів, але їхні контакти вам необхідно відстежувати і контролювати.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *