Дитина в басейні взимку

Коли дитина вчиться плавати і пірнати, тренуються майже всі м’язи, і перш за все дихальні. І чим більше площа басейну, тим ефективніше заняття. Так що вистачить борсатися в домашній ванні, збирайтеся і їдьте в басейн … дитина в басейні

А нічого, що мороз на вулиці?

Перші немовлята, які опинилися на плавальної доріжці, вже давно стали дорослими. І у лікарів з’явилася можливість відстежити наслідки експерименту, зробити висновки і навіть прийти до відкриттів. Результати оптимістичні: такі малюки рідко хворіють, мають правильну поставу, добре розвинену черевну стінку, дихальну мускулатуру та легені. Вода, будучи механічним і температурним подразником, робить благотворний вплив на капіляри шкіри, посилюючи крово-, лімфообіг і інші обмінні процеси, зміцнює опорно-руховий апарат.

Басейн для дитини: в загальному доступі

У дитячому плаванні практично немає протипоказань. Освоїти цей вид спорту може будь-який карапуз незалежно від наявності або відсутності спеціальних даних. Якщо дитина займається в басейні, то, як правило, не потрібно винаходити будь-яку додаткову мотивацію для того, щоб вона полюбила це заняття. Адже басейн – це весело.дитина в басейні-1

До відома. Якщо дитина вміє плавати, то в майбутньому може освоїти і ті види спорту, де плавання – обов’язковий навик, наприклад, водне поло, підводне регбі, веслування, каякінг, серфінг, триборство, ходіння під вітрилом.

Регулярні заняття в басейні приносить багато користі:

  • тренують дихальну та серцево-судинну системи;
  • підвищують силу і витривалість;
  • покращують поставу і розвиває вестибулярний апарат.

Дитина в басейні взимку: як не захворіти?

Але є й ризики. Куди ж без них! Зима і мокре волосся – дві речі, які легко можуть привести до переохолодження і, як наслідок, захворювання.дитина в басейні-2

Після теплого душу або ще більш спекотної сауни, розпалений малюк виявляється на вулиці і отримує всі шанси вже до вечора мати нежить та кашель. Щоб цього не сталося, запам’ятайте:

  • Після відвідин басейну обов’язково насухо витерти і як слід просушити шкіру і волосся малюка.
  • Хвилин 10-15 потоптатися в холі басейну, щоб охолонути, провітритися самому і підсушити нижню білизну, яка може бути трохи волога.
  • Не перетримайте вже одягненого для виходу на вулицю малюка в гардеробі басейну. Адже він може не тільки охолонути, а й спітніти.
  • Після басейну йти додому, а не по магазинах або на прогулянку.

Дитина в басейні: кругом вороги?

Басейн, повний людей, може містити безліч хвороботворних бактерій, вірусів, які викличуть запалення шлунково-кишкового тракту, гастроентерит, респіраторні та очні інфекції, пневмонію та інфекції сечовивідних шляхів. Адже маленький плавець ще навіть не щеплений від поліомієліту, кашлюку та правця! А якщо і отримав вакцину, то вона ще не працює по повній програмі, адже імунітет тільки почав вироблятися.дитина в басейні-3

До відома. Дезінфекція води – єдиний спосіб захисту маленьких плавців від інфекцій, вірусів, паразитів. Відомо кілька способів проведення очистки. Серед них ультрафіолетове випромінювання, обробка води мідно-срібний розчином, хлором. Іноді застосовують відразу кілька методів.

Перевірений спосіб

Хлорування на сьогодні – найпопулярніший метод дезінфекції басейну, а також один з найефективніших і дешевих. Але і воно допомагає не на всі 100%. Деякі патогени, такі як найпростіші паразити кишкова лямблії (лямблії) і Cryptosporidium (криптоспоридіями) вражають травну і дихальну системи, можуть пережити процес хлорування.

А є й такі паразити, які гинуть лише після того, як хлорована вода протягом 20 хвилин або більше впливає на них. Якщо вам не пощастило опинитися в басейні відразу після того, як інфікована дитина побуває в воді, ваші шанси заразитися дуже високі. І не думайте, що спеціальні підгузники для плавання врятують.

Дитина в басейні: чи небезпечна хлорка?

Є ризики для здоров’я, пов’язані з самим хлоруванням, і вони повинні бути збалансовані з ймовірністю зараження. Дослідження показують, що дезінфікуючі засоби самі по собі теж бувають небезпечні для здоров’я, особливо дитячого. Хлор навіть в мінімальних кількостях подразнює шкіру і дихальні шляхи. Отже, в воді басейну цієї речовини не повинно бути надмірно багато. За чим і стежить менеджери, час від часу тестують стану води в басейні. Але це не єдина проблема з дезінфікуючими засобами.

Буває, що сполуки хлору з іншими речовинами утворює шкідливий побічні продукти, наприклад, вступивши в реакцію з сечею, слиною, потім, калом, частинками шкіри, хлор утворює небезпечні хімічні з’єднання. Вони здатні проникнути через шкіру в кровотік. Малюк проковтне їх з водою. А деякі випаруються і виявляться на слизових носоглотки, в бронхах і легенях.

А простуда?

Досить часто педіатрам доводиться стикатися з тим, що батьки відмовляються водити дітей на заняття в басейні лише через те, що бояться розвитку астми. Воно й зрозуміло, адже і сам хлор, і будь-які речовини, що опинився у воді, можуть викликати кашель, алергія і пошкодження легень.

Досить давно вчені намагаються знайти вирішення дилеми: плавання корисно і для позбавлення від астми в тому числі, оскільки розширює обсяг легких. Але вода, в якій відбуваються тренування, провокує розвиток цієї самої астми. На цю тему опубліковано багато розрізнених досліджень. І їх результати часто прямо суперечать один одному.дитина в басейні-4

Одним з найбільш переконливих є поздовжній (вивчення групи осіб незмінного складу протягом тривалого часу) експеримент, що відслідковує 5 700 британських дітей з 6 місяців. Вчені йшли від зворотного, поставивши за мету довести, що заняття в басейні збільшують ризик розвитку астми. І нічого не знайшли.

Дитина в басейні: пам’ятка для батьків

Після заняття в басейні простежте за тим, щоб дитина була витерта насухо і висушіть йому волосся.
Не йдіть відразу додому, нехай малюк побуде 10-15 хвилин в холі, щоб охолонути перед виходом на мороз.
Сразу після заняття стоїть направитися до дому, а не йдти гуляти.
Якщо ви відчуваєте запах хлору в басейні, значить, цієї речовини у воді занадто багато.
Уникайте басейнів з низькими стелями, там складно створити хорошу приточную тягу.
Дізнайтеся, яка система дезінфекції проводиться в тому басейні, куди збираєтеся водити дитину. Згідно з дослідженнями, самий безпечний підхід до дезінфекції може бути комбіноване використання деззасобів: УФ-опромінення з додатковим хлоруванням.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *