8 правил виховання двійнят, які не можна ігнорувати

Практично вся література, адресована новоспеченим батькам, розрахована на те, що вони виховують одну дитину. Якщо в родині більше дітей, то передбачається, що вони різного віку. як вихохувати двійняшокОднак народження двійнят вимагає не тільки кількісних змін в плануванні бюджету, а й якісно іншого підходу до виховання. Які ж нюанси необхідно враховувати?

Суворий режим

Якщо з одним малюком можна дозволити собі не думати про будь-якому розкладі, підлаштовуючись під природних ритмів дитини, то матері двійнят доводиться експериментувати з різними режимами.

Одним батькам зручніше годувати або купати дітей одночасно, іншим – по черзі, однак кінцевою метою підбору розкладу є зручність матері.

Незважаючи на те, що багато дорослих спочатку скаржаться на те, що малюки сплять по черзі, з часом їх вдається привести до «спільного знаменника».як вихохувати двійняшок-1

Управлінські навички, отримані в перший рік життя, потім не раз стануть у пригоді батькам: коли діти почнуть ходити і будуть рухатися в протилежні сторони, коли вони стануть просити різні страви на обід і так далі.

Здоровий егоїзм

Бути постійно разом, грати в загальні іграшки і бачити перед собою власну копію (в тому випадку, якщо у вас близнюки) – непросте випробування. Відсутність особистого простору ускладнює розвиток індивідуальності і призводить до формування узагальненого «ми» замість «я».

Тому батькам необхідно подбати про те, щоб у дітей відрізнялися не тільки особисті речі, а й способи проведення дозвілля і розвиваючі заняття.

Наприклад, поки одна дитина гостює у бабусі, інша відправляється з татом на автомийку.

При спілкуванні з двійнятами важливо підкреслювати їх відмінності в темпераменті і характері, уникаючи при цьому протиставлення і навішування ярликів. Так, одну дитину можна похвалити за швидкість реакції, а іншу – за грунтовність і відповідальність при ухваленні рішення.як вихохувати двійняшок-2

Ігри перед дзеркалом

Гримаси перед дзеркалом і милування собою в різних вбраннях зазвичай не заохочуються дорослими.

Але для двійнят подібне дослідження себе і своїх відмінностей від брата або сестри є важливим етапом розвитку.

Коли хтось із дітей знаходиться перед дзеркалом, намагайтеся вголос відзначати ті чи інші особливості зовнішності або міміки, навіть якщо вони неочевидні.

Недитяча компанія

Що вже приховувати – дорослим зручно, коли діти грають разом і нікого не відволікають. Однак, на відміну від однієї дитини, яку можна надовго залишити грати з ровесниками без будь-яких негативних наслідків, у дружніх двійнят може сповільнитися розвиток мови.

Будучи замкнутими один на одному, вони звикають використовувати слова або звуки, зрозумілі тільки їм двом. Багатий словниковий запас і розгорнуті фрази виявляються непотрібними.

Щоб усі сторони язичка були затребувані, двійняшкам необхідно частіше спілкуватися з дорослими.

Компанія дітей може замінити батьків тільки в тому випадку, якщо двійнята знаходять в ній інших співрозмовників, крім брата або сестри.як вихохувати двійняшок-3

Розвиток мовлення

Іноді для накопичення словникового запасу і правильної постановки звуків двойняшкам буває недостатньо просто спілкуватися з батьками. Оскільки «подвійна» вагітність і пологи іноді протікають з ускладненнями, важливо в найперші місяці стежити за появою белькотіння, а потім – за проголошенням слів і побудовою фраз.

В арсеналі батьків повинні бути аудіоказки та тематичні книжки, спрямовані на розширення словникового запасу (наприклад, присвячені професіям, видам транспорту, фруктам, одягу та іншому).

Особливу увагу потрібно приділити менш активній дитині з двійні, яка, як правило, пізніше починає говорити і схильна повторювати за братом або сестрою помилки при проголошенні звуків та слів.

Відмова від «ми»

Молоді мами часто несвідомо вживають займенник «ми», оскільки відчувають особливу близькість до малюка і повністю поглинені його потребами, проблемами і досягненнями.

На дитячому майданчику раз у раз чується: «Ми не любимо гарбузове пюре» або «Ми підемо кататися на гойдалках».

Мамам двійнят краще уникати подібних формулювань, так як багатьом малюкам і без того буває складно запам’ятати свої імена.як вихохувати двійняшок-4

Наприклад, один з дітей може відгукуватися лише на «Міша, Гриша!», Але не на «Міша!».

Об’єднання не тільки в пару з братом або сестрою, але і з мамою ще більше ускладнює формування Я-образу.

Посередництво

Може здатися, що двійняшкам легше адаптуватися в дитячому колективі, ніж одній дитині. Однак це не зовсім так.

По-перше, у багатьох двійнят є брак досвіду в спілкуванні з іншими дітьми через звичку грати один з одним. По-друге, вони можуть негативно сприймати бажання ровесників спілкуватися тільки з одним з них.

Тому для розвитку комунікативних навичок батькам необхідно виступати посередниками при виникненні конфліктів або нерозуміння.

Важливо обговорювати з дітьми ситуації, що виникають на майданчику або в дитячому саду, і пояснювати мотиви поведінки ровесників.

Якщо мова йде про близнюків, то ще одна задача батьків – підказка іншим дітям, з ким із малюків вони в даний момент мають справу.

Захист від стереотипів

Поява батьків з двійнятами на людях завжди викликає пильну увагу оточуючих.

Аби не допустити заподіяти дітям шкоду і йдучи на поводу у своїх еціях, люди часто висловлюють свою думку про те, що діти схожі, як дві краплі води, що вони не можуть один без одного ні секунди тощо.як вихохувати двійняшок-5

Такі стереотипні установки йдуть врозріз з описаними вище принципами виховання двійнят, тому батькам варто подбати про те, як звести до мінімуму їх вплив. Наприклад, можна зробити акцент на тому, що діти сильно відрізняються за характером, мають різними інтересами або обдаровані в різних сферах діяльності.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *