Як навчити дитину слухати батьків

«Чому син або дочка до Вас не прислуховується? Швидше за все, ви просто не врахували кілька базових моментів, які сильно впливають на сприйняття дитиною інформації від вас. В цьому матеріалі ми з’ясуємо, як навчити дитину слухати маму ». Ви намагаєтеся навчити дитину-школяра робити уроки вчасно. Ви допомагаєте йому поєднувати навчання, гуртки і прогулянки. Ви хочете, щоб він хоч трохи дотримувався порядку в кімнаті …як навчити дитину слухати мамуНе виходить?!

Ви явно не розумієте, що причина точно не в тому, що ви говорите – адже, по суті, ваші бажання і очікування гарні. Що ж тоді відбувається? Чому син або дочка до Вас не прислуховується?
Швидше за все, ви просто не врахували кілька базових моментів, які сильно впливають на сприйняття дитиною інформації від вас. І в цьому матеріалі ми з’ясуємо, які саме.

Цікаво: який колір очей буде у дитини

Чому дитина-школяр не бажає, або не може організуватися, і робити все вчасно, отже як навчити дитину слухати маму:

1. На чолі всього – уроки

Що таке уроки? Це робота! А що робота для Вас, дорослого? А для того, якому не дуже подобається те, чим він займається? Рутина, туга, катування, каторга … Приємного в цих словах мало.

Так ось! Якщо дитина не розуміє, для чого він вчиться (а так зазвичай відбувається у всіх школярів, поки вони дружнім строєм не відправляться в 8-9 клас), то уроки для нього – це все одно, що для Вас нецікава робота.

Скажемо чесно, уроки виходять від слова ТРЕБА, і рідко коли від слова ХОЧУ.

Хоча, безумовно, є приємні винятки: дитина реально залучена і їй дуже цікаво.
Або неприємні: коли хоче вчити уроки, тому що мама вдома вилаяла, тато не дасть кишенькових грошей, або так він зможе давати списувати однокласникам, щоб вони якось звертали на нього увагу.

Цікаво: як вимовляти букву Л

Отже, для дитини уроки – це по суті ТРЕБА. А що відбувається, коли він живе, відштовхуючись лише від цього досить недитячого слова? Коли не встигає реалізувати свої ХОЧУ (погуляти з друзями, сходити на улюблений гурток, подивитися фільм, пограти в комп’ютерні ігри)? Правильно, віна стає дратівливішою, починає ще більше ненавидіти школу і все, що з нею пов’язано.

Додайте в її життя більше ХОЧУ і вона стане робити уроки в 2 рази охоче.

Складаючи розклад, акцентуйтеся на тих улюблених справах, якими вона зможе зайнятися.

2. Ні – тяжіння або «грозова хмара»

Між Вами і Вашою дитиною є достатній рівень довіри? Чи обіймаєте ви дитину, хвалите, говорите приємні слова? Якщо уявити ауру, в якій ви обоє перебуваєте, у вигляді хмаринки, то вона скоріше схожа на м’яку і затишну або на грозову?

Любов в сім’ї й довірчі відносини – це повітря дитини, його енергія, її сила. Це формує її ставлення до батьків. Це спонукає її вірити їм і виконувати їх прохання.

Що робити, якщо цього немає? Насичувати ваші відносини любов’ю!

Дайте дитині захотіти робити вам приємне у відповідь. Адже це може виражатися і в тому, щоб робити уроки вчасно і допомагати Вам по дому.

Цікаво: як виховати дитину

3. У сім’ї немає правил

Назвіть 10 правил, які встановлені в вашій родині. Якщо ви назвете хоча б три, то це вже непоганий результат.

А чи знає про них дитина?як навчити дитину слухати маму-1

Наприклад, «Правило 1. В нашому будинку у взутті не ходять». І якщо ти щось забув взяти, то роззуйся перед тим, як йти в кімнату.

Позначте ваші постійні прохання, як правила.
Це в 2-3 рази збільшить сприйняття їх дитиною.

Прохання не сприйматимуться, як приставання або батьківське занудство. Тепер це правила! У нашому будинку так і не інакше!

Позначте звід правил і … «штрафів», які неодмінно будуть застосовані внаслідок їх невиконання.
Наприклад. Пробіг взутий? По поверненню зі школи миєш підлоги по всій квартирі!

4. Батьки не послідовні в своїх вимогах

Ми всі зайняті люди. А батьки школярів – тим більше. Вам колись повторювати сказане і контролювати виконане.

50% дітей, знаючи, що батьки не послідовні, не стануть робити те, що їх просять. Адже, швидше за все, мама або тато забудуть про прохання, або не поцікавляться результатом. Навіщо тоді щось робити ?!

Візьміть за правило контролювати виконання вашого прохання або дорученого завдання.

Це зробить і Вас більш організованим!

5. Дитина не знає, як організувати всій день. Навчіть її.

Ви вчили дитину організовувати свій день? Ні? Можливо, ввона і не проти навчитися. Але … хто ж візьметься за це?

Звичайно, бувають унікальні діти з вбудованою функцією «зошити і книги по стопочку», але таких мало. І напевно ваша не така, раз ви читаєте цей матеріал.

Розкажіть синові чи доньці про те, як ви плануєте свої справи. Як це робили в свої шкільні роки. Розкажіть, що у Вас працює, а що ні.

Навчіть дитину планувати!

Не забувайте, що все, що робить дитина хорошого і не дуже – це багато в чому наша батьківська заслуга. Як навчити дитину слухати маму – слухайте дитину й будуйте плани разом.

6. Ви сама мама-хаос

Не змушуйте дитину робити те, що Ви не можете робити самі. Інакше, це буде нечесно.

Якщо на туалетному столику у вашій кімнаті флакончики з духами перемішалися з книгами, папірцями, ручками і навіть недогризком яблука, яке ви з’їли напередодні ввечері, то, погодьтеся, дивно вимагати порядку від дитини, яка щодня переконується в тому, що жити в хаосі можна. Мама ж живе!як навчити дитину слухати маму-2

Краще і простіше всього діти вчаться на прикладах. Яким прикладом Ви є для своєї дитини?

Чи не заходите ви додому з криком … «ааа, у мене на роботі завал!”, не влаштовуєте раз на місяць або рік генеральне прибирання в тумбочках і будинку в цілому?

Цікаво: кал зеленого кольору у немовлят

Організуйтеся самі і дитина за вами підтягнеться!

7. Ви не бралися за це всерйоз, вважали, що все одно нічого не вийде

Парадокс! Коли дитина бачить зацікавленість батьків, вона стає більш організованою.

Хоча б тому, що основний посил з їхніх вуст стає повчальним: «роби уроки!», «Хоча б плиту помив!», «Чого ти так довго копаєшся?». Підтримуйте дитину натхненно.

«Давай поміркуємо, чому у тебе не вистачає часу на фільм», «твої вихідні сильно завантажені кружками, може, подивимося, як це можна оптимізувати» і т. д.

Сядьте і разом з дитиною розберіться, що, як, коли і навіщо вона щось робить протягом дня і тижня. Напевно, вже тільки це поліпшить настрій, а як наслідок – бажання вчитися і навіть допомагати!

Станьте командою, в якій є свої правила і де кожен підтримує один одного!

І все вийде!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *