Як відучити Вашу дитину смоктати свій палець

Багато маленьких дітей люблять смоктати пальчик і це їх улюблене заняття. Всі батьки, які стикаються з цим, рано чи пізно починають хвилюватися. Що це таке? Погана звичка? Просте баловство? І чи варто з цим боротися?

Малюки, ще перебуваючи в утробі своєї мами, практикують звичку смоктання пальця. Маленькі ж дітки намагаються це зробити з 3-х місяців. Це відбувається з різних причин. Основна причина – це, звичайно ж, пізнавання свого тіла. Коли малюк вперше намагається координувати своє тіло, перше що потрапляє йому в рот, це палець або кулак. Також знайомство з навколишнім світом відбувається через рот.

Цікаво: якщо в дитини сльозяться очі

Всі предмети, які трапляються в руки дитині, він тут же тягне в рот. Часто малюк тягнеться до пальчика коли у нього ріжуться зубки, коли нудно, коли втомлений або ж хоче спати. Процес смоктання пальця просто заспокоює дитину і це природне явище в ранньому періоді життя. Тому питання, як відучити дитину смоктати палець, на даному етапі, батьків не повинен хвилювати.дитина смокче свій пальчик

Більшість малюків починають забувати про свій палець вже після року, але буває таке, що смоктання пальця триває до трьох років. Це може привести до неправильного прикусу у дітей, кривих зубів, обгризання нігтів, потріскування шкіри і багато чому іншому.Таку дитину потрібно відучити смоктати палець.

До питання як відучити дитину смоктати палець батьки повинні підійти серйозно. Не потрібно намагатися переконувати дитину, що це погано і при цьому соромити його. В першу чергу просто спробуйте побудувати зі своєю дитиною теплі й довірчі відносини. Грайте з ним в різні ігри, де руки малюка були б зайняті, наприклад можна освоїти пальчикові ігри для дітей. Також можна підключити дитину до прибирання його кімнати, наприклад, скласти свої іграшки, принести або ж подати щось. Підходьте до цієї ситуації з творчої сторони.

Цікаво: як відучити від нічного годування

Всім дівчаткам хочеться бути красивими і всім подобається. Можна почати з картинки Баби Яги і Барбі, де добре видно їх нігті. Саме це прослужить прикладом, які повинні бути нігті у красивих дівчаток. Далі можна зробити сюрприз – подарувати дитячий манікюрний набір, завдяки якому вона зможе доглядати за своїми нігтями.

Що стосується хлопчиків з ними можна пограти на морські або ж військові теми. Всі вони люблять бути капітанами на кораблі і віддавати накази. Великий уклін потрібно зробити на моторику рук дитини. Адже капітану іноді доводиться, віддавати накази  жестами. Хлопцям буде цікаво вивчити багато нових жестів. І найголовніше – не забувайте про спілкування вашої дитини з іншими дітьми. Спілкуючись і граючи з ними, він відволікається і забуває про шкідливу звичку.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *