Як навчити дитину повзати

Повзання – це не тільки відмінна гімнастика для малюка, але і необхідна сходинка в його розвитку. Чим раніше малюк навчиться повзати, тим краще. Найлегше освоюється цей навик після того, як дитина навчиться сидіти, тобто до 5-7 місяців.

Як навчити дитину повзати? Скористайтеся наступними порадами.

Цікаво: як навчити вимовляти букву Р

дитина вчиться повзати-1

  • Приблизно з 4 місяців кладіть крихітку на животик на підлозі. Заздалегідь подбайте про те, щоб йому там було тепло і безпечно. Для цього постеліть килимок і приберіть все непотрібне. Зайвий одяг і ковдра на підлозі не сприяють тому, щоб легко відштовхуватися від підлоги і переміщатися. Зазвичай в положенні лежачи малюк піднімається на ручках і дивиться перед собою. Щоб звернути його увагу, віддалік помістіть яскравий предмет.
  • Нехай мама вляжеться навпроти нього, підтримує з ним зоровий контакт і спонукає просуватися до мети. Щоб дитині було, від чого відштовхнутися, тато може ззаду його ніжок поставити долоню. Також бажано помістити під ручки малюка коробку від пластівців або книжку. Ковзання предмета під пальчиками допоможе усвідомити суть руху.

    Цікаво: дитина хропе коли спить

    Трохи пізніше він здогадається самостійно відштовхуватися від підлоги своїми ступнями. І першим його досягненням стане просування вперед по-пластунськи. Хваліть дитину за його перші успіхи, нехай повзання стане для нього захоплюючим заняттям.

  • Пізніше, коли він з легкістю буде повзати на животі, допоможіть йому освоїти більш зручний вид пересування – на четвереньках. Для цього мамі рекомендується покласти дитину животиком на свою ногу і трохи підняти її. З іншого боку ноги в поле зору малюка треба поставити його улюблену іграшку. Ця поза дозволить малюкові задуматися про новий спосіб повзання.

дитина вчиться повзати

  • Щоб він поводився впевненіше, тато може допомогти дитині і підняти його над підлогою за допомогою рушника, підкладеного під животик. Карапуз не буде відчувати свою вагу і без боязні почне переступати руками і колінами назустріч до бажаного об’єкту. Мамі варто сидіти в двох кроках від нього, підбадьорювати і кликати на ім’я, тримаючи в руках барвисте брязкальце.
  • Також можна встановити на підлозі невеликі перешкоди у вигляді подушок і запропонувати дитині доповзти до мами, огинаючи перешкоди. Вимушений відштовхуватися від м’яких перешкод, він стане піднімати свій животик і утримувати вагу на ручках. У той же час ці вправи допоможуть йому виробляти витривалість, загальну моторику і зорову орієнтацію.

Цікаво: чому новонароджена дитина чхає

Не скупіться на похвалу, коли малюк навчиться повзати. Однак може трапитися і так, що повзання зацікавить його менше вставання на ніжки і переступання з опорою. Це теж нормально. Можливо, ваш малюк, минаючи повзання, відразу перейде до ходьби. Тепер ви знаєте, як навчити дитину повзати.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *