Вчимо дитину кататися на роликах: підготовка, вибір роликів та базові вправи

Кожен батько зацікавлений в динамічному і правильному як розумовому, так і фізичному розвитку своєї дитини. Ні для кого не секрет, що дітям необхідні активні і рухливі заняття з найраніших років, будь то ігри в «козаки-розбійники» у дворі з друзями або професійні заняття бальними танцями або футболом. Роликові ковзани також можна віднести до відмінного способу не тільки весело проводити час, а й ефективно розвивати дуже важливі навички і особисті якості дитини: координацію, рівновагу, впевненість в собі і цілеспрямованість, а також фізичну підготовку організму.як вибрати ролики для дитини

У цій статті ми і розповімо, як навчити малюка кататися на роликах, прищепити до них любов з найраніших років його пізнання навколишнього світу. Також ви дізнаєтеся, як вибрати перші дитячі ролики, вивчите базові вправи та ігри на роликових ковзанах.

Як зацікавити дитину?

Щоб малюк із задоволенням встав на колеса і почав робити на них перші кроки, потрібно його зацікавити і показати, що це весело. Інша справа, якщо дитина сама, без Ваших порад, виявляє бажання.

Цікаво: як вибрати дитячі лижі 

Наведіть приклад сусідських хлопців, які вже катаються у дворі чи парку;
Візьміть ролики на пару годин в прокаті і покатайте дитину за ручки, щоб вона відчула, як круто їхати з вітерцем!
Можна також записатися на пробне заняття в ролер школу з інструктором. В оточенні інших дітей однодумців дитина з більшою ймовірністю захоче також навчитися кататися, і навіть знайде нових друзів, і можливо піде далі займатися в школі і вдосконалювати свої навички.

як вибрати ролики для дитини-1
Поясніть дитині, яку користь несе катання на роликах, розкажіть про відомих ролерів. А раптом Ваш малюк природжений спідскейтер?

З чого почати навчання катанню на роликах?

Звичайно ж, з вибору і придбання необхідного інвентарю та екіпіровки!

Ви також можете взяти ролики і захист в пункті прокату, якщо не впевнені, що дитині сподобається це заняття, і він всерйоз налаштований на навчання. Якщо ж малюк твердо стоїть на своєму і з нетерпінням чекає своєї першої поїздки на роликах, можна братися за пошуки першої найкращою моделі роликових ковзанів.

Перше і найголовніше правило по вибору – це якість. Не варто гнатися за яскравими кольоровими і дешевими моделями китайського виробництва на ринку у Вашому районі. Ролики повинні бути не тільки красивими, але і зручними, довговічними, правильної анатомічної форми, а також забезпечувати хорошу бічну підтримку голеностопа дитини. Для цього вибираємо хорошого виробника. як вибрати ролики для дитини-2Ціна буде значно вище «базарних», але економити на дитячому здоров’ї та безпеці не можна!

Друге – правильно підібраний розмір. Ролики «на виріст» скасовуються, та й практично всі дитячі моделі сьогодні випускаються з розсувним черевиком, що дуже вигідно і практично для зростаючої ноги дитини. Однак можуть виникнути питання в ширині черевика, тому краще орієнтуватися на параметри в сантиметрах.

Захисне екіпірування та шолом – ще один важливий момент для дитини. Займатися без захисту не можна, пам’ятайте про безпеку, і навіть, якщо діти впевнено стоять на роликах і «ні разу не впали за тренування», завжди враховуйте фактор неакуратне перехожого, хлопчака-хулігана, який може штовхнути, бордюри або яму на дорозі. як вибрати ролики для дитини-3 Шолом-промислового комплексу знижує ризик отримання не тільки подряпин, але і серйозних травм!

Вправи на роликових ковзанах для дітей

Ось ми і дісталися до самого цікавого. Якщо Ви вирішили самі вчити своє чадо азам роллера, то бажано самим одягати ролики і наочно показувати базові рухи. Навіть прочитавши сотню статей і подивившись тисячу відео-уроків, стоячи на своїх двох в кросівках, ви не зможете повністю донести дитині правильну стійку на роликах або варіанти гальмування.

Цікаво: розвиваючі іграшки для дітей 4 років

Отже, одягаємо ролики, захист і шолом і вчимо ТОП-5 дитячих вправ:

Стійка – основа основ. Перед початком навчання дуже важливо, щоб дитина спочатку навчилася правильній стійці на роликах. Для цього поверхня повинна бути рівною без ям і горбків. Ноги ставимо на ширині плечей паралельно одна одній, коліна згинаємо (дивляться прямо), а корпус схиляємо вперед, руки витягнуті перед собою і зігнуті в ліктях.як вибрати ролики для дитини-4

Найпопулярніша вправа – «Ялинка». Мілком малюємо пряму лінію (до 10 м). Ставимо носочки нарізно. Необхідно дрібними кроками, що нагадують ялинкові лапки, пройтися уздовж лінії. Для ускладнення вправи слід виконати теж саме з напівзігнутими колінами, наче підкрадаємося.як вибрати ролики для дитини-5

«Ліхтарики» – почергове розведення і змикання ніг. Для виконання цієї вправи можна намалювати на асфальті знаки нескінченності (перевернуті вісімки). При розведенні ніг, стежте, щоб дитина робила наголос на п’яти, а при змиканні, навпаки, на носочки. Перший раз можна підтримувати малюка за руки і тягнути вперед.як вибрати ролики для дитини-6

Вправа «Самокат» – перші кроки до самостійного катання. Дії досить прості – на одну ногу спираємося (вона не відривається від поверхні), а інший відштовхуємося. Дуже схоже на катання на самокаті.як вибрати ролики для дитини-7

«Годинник» або догонялки. Малюємо крейдою велике коло (до 6 м) і представляємо, що це годинник. Для зручності домалюйте цифри і стрілки. Одна дитина стає на цифру «12», а інша – на «6», і за годинниковою стрілкою наздоганяють одне одного. Рухатися можна тільки по колу, не виходячи за лінії. Можна влаштувати навіть забіги на призи в кілька етапів!як вибрати ролики для дитини-8

Ну от і все! Цей набір вправ можна відпрацьовувати до тих пір, поки дітки самостійно не зможуть виконувати «ялинку» і просто впевнено кататися на невеликій швидкості. Далі можна переходити до більш складних завдань. Краще навчання – це заняття в команді. Не обов’язково збирати всіх сусідських дітлахів, щоб навчитися кататися, досить просто сімейних походів в парк і терплячих занять з Вашим малюком.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *